Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Maoam

ahoj Cry, ja si na teba pamätam este z minuleho roku, ale bola si v teme Nehanbim sa za to, co som dnes zjedla, ale ta tema vam asi zanikla, ze?
Ako sa mas?

[zruseny22]

Ahojte. V piatok som sa vrátila z 2.mesačného liečenia v nemocnici v Trenčíne... Mám strach, že podlahnem znova chudnutiu:-( Ale papám, nehladujem!

happyladybug

ladida zamýšľala som sa nad tým čo si napísala troška hlbšie a naozaj asi máš pravdu čo sa týka toho plánovania..neviem niesom ani zďaleka odborník čo sa stravovania týka ani psycholog ..len sa snažím pomocť sebe a tak trošku povzbudiť aj ostatných že to ide..na plánovanie sa asi naozaj netreba špecialne sustrediť...má to istý dopad na psychiku čo nie je dobré ..lebo je naozaj lepšie zabudnúť a venovať sa iným veciam a jesť ako normálny človek ..sústerdiť svoju pozornosť inam..na koníčky prácu školu a jedlo brať ako normálnu súčasť života a nezameriavať sa naň.
Nemyslela som to v zlom naozaj.

happyladybug

ladida zamýšľala som sa nad tým čo si napísala troška hlbšie a naozaj asi máš pravdu čo sa týka toho plánovania..neviem niesom ani zďaleka odborník čo sa stravovania týka ani psycholog ..len sa snažím pomocť sebe a tak trošku povzbudiť aj ostatných že to ide..na plánovanie sa asi naozaj netreba špecialne sustrediť...má to istý dopad na psychiku čo nie je dobré ..lebo je naozaj lepšie zabudnúť a venovať sa iným veciam a jesť ako normálny človek ..sústerdiť svoju pozornosť inam..na koníčky prácu školu a jedlo brať ako normálnu súčasť života a nezameriavať sa naň.
Nemyslela som to v zlom naozaj.

happyladybug

ladida :) ďakujem za názor :) ale pre začiatok je naozaj dobré orientovať sa pomocou tabuliek (ja som tam dnes bola po mesiaci a to kvoli tomu aby som mohla napísať tento príspevok) a aspon trošku si organizovať jedálniček ak ti nemá kto pomocť :) naozaj dievčatá trpiace ppp nemajú predstavu o tom koľko a čoho je dobre denne spapať :) a ja niesom otrorektik neboj sa :D ale snažím sa pomocť dievčatám ktoré s tým nemajú odvahu prestať lebo sa boja priberania :) je to iba orientačné :) ...postupom času na t´u stranku prestanete chodiť to je jasné :) to len aby si uvedomili čo koľko živín má a to že preto aby boli zdravé a krásne sa papať naozaj musí :)...ale najdoležitejšie je samozrjeme psychika :) človek može mať aj 90 kg a ak sa cíti dobre tak je 100krat na tom lepšie a šťastnejší ako nejaká vychrtlinka aj keby sa zdalo že naoko majú ten istý problem...a to neadekvatnu vahu k svojej vyške

happyladybug

ladida :) ďakujem za názor :) ale pre začiatok je naozaj dobré orientovať sa pomocou tabuliek (ja som tam dnes bola po mesiaci a to kvoli tomu aby som mohla napísať tento príspevok) a aspon trošku si organizovať jedálniček ak ti nemá kto pomocť :) naozaj dievčatá trpiace ppp nemajú predstavu o tom koľko a čoho je dobre denne spapať :) a ja niesom otrorektik neboj sa :D ale snažím sa pomocť dievčatám ktoré s tým nemajú odvahu prestať lebo sa boja priberania :) je to iba orientačné :) ...postupom času na t´u stranku prestanete chodiť to je jasné :) to len aby si uvedomili čo koľko živín má a to že preto aby boli zdravé a krásne sa papať naozaj musí :)...ale najdoležitejšie je samozrjeme psychika :) človek može mať aj 90 kg a ak sa cíti dobre tak je 100krat na tom lepšie a šťastnejší ako nejaká vychrtlinka aj keby sa zdalo že naoko majú ten istý problem...a to neadekvatnu vahu k svojej vyške