Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

zuzík
Neboj. Určite si šikovná. Len si musíš veriť. A s tým ubytovaním sa netráp. Určite nájdeš niečo. Skús sa popýtať v škole spolužiačok. Možno by si sa k niekomu ešte vtisla. VŠ je ťažká, ale keď si zvykneš na formu učenia, zvládneš to. Najskôr je to určite pre všetkých stres. Aj pre tých šikovnejších. Neboj. Hlavne aby ťa to bavilo.

zuzicka1989

romanka:tak 4nocne po sebe..pani to je co obdivovat..zasluzis si aj den oddychu,to je pochpitelne.manzel to mozno ani tak nemyslel ako to povedal,vies ze clovek niekedy nieco povie a nemysli to tak..urcite ta ma rad...dopraj si oddych,lebo ako si pisala musis byt velmi unavena.
ja to mam z tou unavou podobne...od pondelka mi zacala vysoka skola..nemam ubytovanie,nedostala som internat,nemozem zohnat ubytovanie..kazdy den vstavam o 4.30 2 hodiny cestujem..a pridem o 22.00domov,a to aj tak uz nie som na poslednej hodine..nemam ani chut na jedlo,tak zjem za den 1rozok,jablko..dnes som si aj ja urobila volno,lebo uz nevladzem..a rano to opät na mna prislo...zachvat zrania..a vracania..
tak ma to stve,ze si niec neviem najst..ale vsade kde volam uz je obsadene,volala som uz na 35bytov,uz ma to ani nebavi!!!
v skole sa mi to vobec nepaci,je to tazke..rozmyslam ze to necham kymje cas..zbytocne minat tolko penazi..a nic z toho,..su tam ovela lepsi nez ja..mudrejsi..neviem co budem robit..najradsej by som sa niekam zasila a nikdy nevysla vonku!!

romana

evcca
Neviem, čo si myslela s tou skupinou liekov???? Sú to AD, ale už na akejsi dvojakej báze....
Mala som dnes hroznú nočnú... Skoro som to nevydržala. Idem z WC a zdá sa mi akoby som išla v opare, normálne závraty, chvíľami akoby mikrospánok...
Dnes som si vzala RD. Môj muž zasa "blbne". Nerozumiem tomu. Včera som sa tak rozčúlila, ako už dávno nie.
Ráno mu poviem, že v piatok som si zobrala RD a on, akože na čo? prečo? to sa nerobí! máš si zobrať spolu so mnou!
Ani kúsok v ňom nejakej empatie... Hrozne sa ma to dotklo. Niekedy rozmýšľam ako má ma vlastne rád????
Ja celá šťastná, že som našla v práci za seba náhradu, že môžem byť doma... 4 nočné mi bohato stačia. A on? Nakoniec som sa ho asi mala opýtať či môžem byť doma? Najprv nadriadeného a potom asi aj jeho.... Ešte dnes je mi z toho blbo. Celú noc som v robote nad tým rozmýšľala. Mám pocit, že čím som lepšia, tým je to horšie...

evcca

romanka, som v rozpakoch, teraz neviem do akej skupiny patria tie lieky, ale to je nepodstatne, hlavne, ze sa mas fajn. prajem ti to, lebo mat sa fajn a netrpiet priznakmi ppp je radost zit.
a tiez je obrovska pravda, ze niet nad super doktora, ktory ma o pacienta zaujem.
ja som mala asi stastie aj na psychologa aj psychiatra.

romana

evka
Máš pravdu. Aj more chémie, len nie ppp!!!
Keby mi to takto vyhovovalo, nehľadala by som pomoc. Som rada, že mám túto lekárku, ktorá sa mi snaží pomôcť.
Vieš, neviem či sa pamätáš, ale predtým to bolo horšie. Myslím s tou lekárkou.
Dnes je mi fajn. Aj včera úplný kľud. Myslela som, že už to asi zaberá, ale vravíš, že až 21 dni? No tak to bude niečim iným. Nech je to čím chce, hlavne, že je mi lepšie.
Ďakujem za podporu. A ty čo nové?

evcca

romanka, pokial mas nove antidepresiva,tak tie zaberaju do 21dni, musia si vytvorit urcitu hladinku. s tymi liekmi je to tazke,najst ten ktory pacientovi najlepsie sadne. snad budu tieto pre teba tie prave.
vies, ja som povedala, ze radsej chemiu, ako sa nachadzat viackrat denne nad zachodovou misou a nemysliet na nic ine len na jedlo.
nezufaj, jedna praca nevysla, vyjde ina, len bud optimistka a bude sa to optimisticky menit.
neboj zvladnes to, si sikulka.

romana

evcca
s tej roboty asi nič nebude.
Včera som bola u psychitričky. Mám nové lieky. Dúfam, že sa budem cítiť lepšie. Dnes je mi aj celkom fajn. Napodiv, veď mám týždeň nočnej.
ixel a pri nekľude rivotril
Čo povieš Evka? Ja viem, že je to individuálne, ale v poslednej dobe mám pocit, že pchám do seba len samú chémiu a nič...

sunshine

ahojte inspiratorky. evcca, aj ked ta nepoznam, si pre mna velkym vzorom aj s tvojou angazovanostou, koniec koncov ako viacere tu na stranke! odvtedy, co som zazila tragicku smrt kamaratky, nejako mi to otvorilo oci. stopla som workoholizmus, doriesila si nedoriesene vztahy, snazim sa uzivat si a nikomu neublizovat, ale... to negativne, coho sa nemozem zbavit, su hnusne navyky ppp. zvraciam naozaj le minimalne, ale neviem normalne jest. len same salatiky, racio chlebiky, vsetko bez cukru... asi to nebude zniet normalne, ale akoby som sa bala zit a jest normalne. alebo som to uz mozno zabudla. no nic, drzte sa v toto neutesene pocasie a nech vas jesenne depky obchadzaju!