Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

zuzik
Si zlatá!!!!!
Možno to bude aj tou jeseňou. Človeka viac prepadá melancholia. Najviac mi vadí tá zima. Stále prší. Človek je doma zavretý, jasné že sa horšie ovláda.
Zajtra idem na oslavu. Nechce sa mi!!!!
Už sa mi vlastne vôbec nič nechce. Je mi akosi na nič. V pondelok zavolám doktorke, ale neviem či má zoberie. Dúfam, že áno. Pomýlila som sa, termín mám až o týždeň, ale to by som už fakt nevydržala...
Zuzi ty sa držkaj. Urob si s niečím radosť. Tvoja váha je úplne v pohode. Ja vážim viac. Nemám pocit že som tučná, aj som vyrovnaná so sebou, myslím ako vyzerám.... len v jedle vidím určité uvolnenie. Proste nebojím sa ho. Dám si niečo aj výdatné, ale neviem kontrolovať množstvo. Proste sa to nabalí a ja sa prejem do prasknutia. Proste toľko, koľko sa zmestí. Keď jem, nemyslím na nič a myseľ sa mi akoby uvolňovala...
Z tej novej roboty nič nebude. Už som bola aj rozhodnutá na 80%, ale akosi som si to znova rozmyslela. Nezniesla by som pocit, keby ľudia neboli spokojní a nadávali na mňa, že vyhodili kopec peňazí a nepomohlo im to.

zuzicka1989

romanka:
ahoj,mozno mas pravdu,ze by to bolo lepsie zajst za psychologickou..ale momentalne om v vo fakt takom stave ze mi na tom nezalezi..priznam sa..ked si spomeniem na ten mesiac,to som fakt bojovala s ppp..ale teraz...vsetko na mna pada..nic mi nevychadza...a opät jedlo mi pomaha ist dalej..a nezrutit sa..aj ked viem ze to nie je spravne..som hrozne tucna,,zase sa nemozem vyrovnat so svoojim telom aj ked vazim 49-50kg..ked som mala anorexiu som mala45kg..ale ja si pripadam tak strasne...vobec sa mi to nepaci,prave naopak hnusim sa sama sebe..
romanka moze to byt aj tymi hormonmi ako hovoris,ale ty si velka bojovnicka,vzdy som ta obdivovala ako bojujes hrdo a s odhodlanim nad ppp!!!!pozbieraj vsetku tu silu a zacni od znova..nepodlahni depresii a ppp..bojuj drzim palcceky!!!

evcca

zuju, som rada, ze tri roky uz nevracias, ale nemas pocit, ze na tom az prilis lipnes?
je fajn si pripomenut vitazstvo, ale taketo ratanie ta brzdi. nemusis nikomu dokazovat, ze si dobra, len sebe, pre ostatnych si dobra.
napisala som ti to len preto, ze mam zlu skusenost s takymto ratanim.nic ine v tom nie je.

romanka, bojujjjjjjjj...

romana

mne je zléééééé
Na duši. Dnes hrozné depresívne stavy. Myslela som, že sa vypýtam z práce domov. Už ma nič neteší. Ťahá sa to už tretí deň. V pondelok idem ku lekárke a pýtam iné AD. Je mi hrozne. Celý týždeň má denne jeden záchvat. Buď som hrozne nervozna alebo depresívna. Mám pred menz. a myslím, že aj hormóny robia svoje. Neviem čo zo sebou. Babky cítim sa tak mizerne. Ani neviem prečo. Nemám dôvod.