Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Ahoj, evi, palinnna, somtuzase...
Dnes to bolo lepšie. Teda v noci. Ani nie lepšie, ale úplne bez problémov. Včera som to našťastie tiež zvládla a veľa stihla, no i čo to zabudla. Ale nevadí, dnes je predsa tiež deň. Tak čo. Muž vraví, že sa nemám naháňať a stresovať. Že nevadí ak veci, ktoré si naplánujem nestihnem. Niekedy je zlatý...
Ozaj. Kúpila som si včera bezva šlapky. Také drevákové... hm.. teším sa ešte aj dnes z nich. Keď sa vyspím, vídem si v nich niekam do mesta.
Pekný deň!
PS: páčia sa mi tie tri vety čo napísala Alternatíva. Dnes som nad nimi dosť premýšľala. Je to holá pravda!!!

evcca

dobre ranko, najradsej by som ostala doma a prespala cely den, som priserne unavena a ospala, vsetko ma boli, pripadam si ako starena, co sa tyka mojej unavy. tesim sa na julovu dovolenku, ze sa vyspim dosytosti. baby, pekny den a ked je to len trosku mozne tak bez tych nasich abstaskov ako pisala Palinna.

Palinnna

Ahojte! To mate absolutne pravdu, ze ked sme unavene, tak sme menej imunne voci nejakemu prezieraniu a tazsie zvladame boj s ppp...Aj ja som si vravievala, ze zakopnem, ok, tak sa pozbieram a idem dalej...no nefunguje to tak asi na stalo...lebo ked si to budeme vravievat donekonecna...tak sa z toho nedostaneme...su to len moje domnienky...mavam abstaky...az sa trasiem...a otvaram a zatvaram chladnicku aj milionkrat...az kricat sa mi niekedy z toho chce...nervozna a zla som pocas abstakov velmi...ale uz viem, ze ich musime potlacit...ze prejdu, ze si nemozem povedat, ze no...uz som to nezvladla, tak som sa prezrala a hodila si...povedzte si aj vy, "Nie" jednoducho si poviem "NIE"...vracanie a prezieranie sa...uz nerobim....uz to v mojom zivote jednoducho nema miesto...!!!

sunshine

ahoj evcca, ani nevies ako mi niekedy tvoje prispevky (a urcite aj desiatkam inych dievcat)dodavaju silu a chut dalej sa pasovat s ppp. dufam, ze ta to chvilkove nutkanie preslo, a ked aj nie a nevzdrzala si, nic sa nedeje, bojuje sa predsa dalej, nie?tiez mavam zakopnutia, vacsie, mensie... ale coraz zriedkavejsie. aj vdaka tejto stranke a ludom v nej. nemam zial vela casu pisat sem, ale tolko energie, co tu clovek najde, fakt to pomaha... verim, ze aj tebe bude lepsie. no drz sa, aj vy ostatni. krasny vecer a dobru noc zelam.

evcca

unava a chut prejest su spojene riziko, prave som unavena a najradsej by som vyplienila chladnicku:-(
ste tu niekto, alebo ste asi na skupine?

somtuzasa

Cau romanka, ten pocit uplne poznam. Myslim ze vsetky s ppp mame nieco spolocne - perfekcionizmus. Ja musim vzdy dobre vyzerat, mat najlepsie vysledky na skuskach, okrem toho stihnut doma vsetko vyglancovat, porobit zahradu, navarit, napiect... a ked sa mi toho nakopi tolko, ze sa mi zda ze nic nestiham, tak najcastejsie skoncim s plnym zaludkom na WC. Lepsie povedane, nie najcastejsie, ale vzdy. A ked si predstavim, ze by som mala pracovat ako ty na nocne, tak mi vlasy dupkom vstavaju. Neviem ako by som to zvladala. Bolo by super, vediet si povedat ze ten poriadok v byte nie je to najdolezitejsie co je, ale ked mne sa potom tiez zda, ze som nieco zanedbala a vadi mi to... Zacarovany kruh...

romana

Pomoc!!!!!
Mám strašnú chuť sa prejesť. Už som toho aj dosť pojedla. Som akási nervózna, mám veľa povinností a zase neviem odkiaľ kam...

romana

Cauko všetci!!!
Včera som bola u psychologičky. Objednaná som bola o 9,00 a zobrala ma o 12.00 hod. Už mi dochádzala trpezlivosť. Vždy som odtiaľ odchádzala akosi zvláštne povzbudená, ľahšia... ale teraz sa ten pocit nedostavil. Neviem prečo. Možno aj z tej nervozity. Ohľadom tých osláv, grilovačiek, návštev... sa priklonila na mužovu stranu. Myslím ten náš posledný konflikt. Nesmiem sa tomu vyhýbať. Musím sa tomu vystaviť. Tak mám znova na čom pracovať. Myslela som, si, že čím bude riziko menšie, tým aj dlhšie zotrvám v pohode. Ale k bežnému životu patria aj oslavy, svadby...
No a potom som zas letela k psychiatričke. Pýtala som sa na tie vedľajšie účinky. Ukľudnila ma, že ak by som náhodou začala priberať, zmení mi lieky. Tak fajn. Domov som prišla o 16.30. Toľko som toho mala naplánované... nič som nestihla. Večer na nočnú. Krízu som mala hroznú. Ja tie nočné fakt nemusím. Už si idem ľahnúť. Tak vám pekný deň a mne dobrú noc.