Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

babky, chytajú ma akési blbé myšlienky ohľadom postavy. Nie som zas spokojná. Dnes ráno sa mi zas zdá, že mám široké stehná...
Meriam 164 cm.
Viem, že nie som vychrtlá, ale stále by som tú možnosť prijala lepšie ako mať nejaké kilo navyše...

evcca

ja neviem asi oddychovat, hoci si pospim aj cez den, mam potom pocit strateneho casu, je to dobra blbost, ved sa nemam kam ponahlat.
vcera mi lubos spravil velke prekvapko, boli sme dohodnuti, ze sa uvidime az v nedelu, lebo ma povinnost a necakane prisiel,bola som rada a jedine, co mi preblesklo hlavou bolo, ze by to bol pruser, keby som mala zachvat zrania a grcania ako pred niekolkymi rokmi, vtedy som taketo necakane prekvapka nenavidela, no vcera to bola skutocna radost z prekvapka, to som nezazila uz roky.
som rada, vcera mi doktor opat znizil lieky, vraj pri mojej unave, co robi asi to zelezo mi ani viac ako jednu davku netreba, trochu sa bojim, ale snad to pojde, ja som fakt asi bojovnik.

nikushik

no evcca moze byt :) niekedy si ani clovek neuvedomuje ze predpoklad fyzickeho zdravia je zdrava psychika, uff ale poviem ti uz by som to nikdy nechcela zazit, ten pocit ked ides do toho tunela a nervozne cakas na vysledky, v hlave sa mi premielali vtedy vseliake scenare a to som mala vtedy 16 rokov... vies co ja ked som bola prvy krat u neurologa, tak mi povedlal ze som si pomylila oddelenie, ze psychiatria je poschodie nizzsie, ze nemam vymyslat zacat jest a prestat trepat...ze od anorexie je kusok ku schizofrenii..to som nepochopila ale nevadi. ja som bola vtedy uplne na dnes, trasli sa mi ruku, presne ako ty som zakopavala, zahmievalo sa mi pred ocami, mala som uplne pocit atrofie vo svaloch, ked som nieco drzala uplne som citila vnutorny tras v rukach...a ta nekonecna dendodenna bolest hlavy, tlak...
hovorim ostalo to do dnes, no nie v takej miere...drzim ti palce

romana

Babky, včera som sa v robote odvážila. Mám 54 kg. Nemám to moc???? Akosi sa neviem zbaviť pocitu, že mám široký zadok... asi ho aj mám...

evcca

nikushik, dnes som bola u psychosa, s jedlom to nesuvisi, vraj uz jem pekne na to, co bolo predtym, to s tym zelezom poznam, mne neustale skace, teraz bol taky vykyv, ze v pondelok ma caka opat hematologia a to ho uzivam pravidelne.
a inak mi nariadil moj oblubeny psychosko oddych, relaxacie a spomalit svoje tempo. no des a hruza, ale posnazim sa.
rybicka, dik za hrejive slovicka, vcera som bola ako nemastna a neslana, a mala som chut si s niekym popisat a vyliat svoje starosti von zo seba.

romana

rybička
Ahoj moja. Rada čítam tvoje príspevky. Myslím, že máš dobrú výrečnosť...hoci som ťa nepočula. Neviem či si dobre pamätám, ty si tiež vydatá?
Vieš, všade je to o niečom. Kažkého trápi niečo iné. Ale obdivujem ťa, že skúška ťa posúva smerom dopredu. Ja som neznášala školu. Brala som to ako veľkú záťaž. Možno aj tým, že ma to nebavilo, ale potrebovala som byť dobrá. Nie pre seba, ale pre iných. To som pochopila tiež až v ppp. Som poctivec a ak som sa nenaučila, improvizácia.. to u mňa nehrozilo.
Včera som mala celkom fajn deň, až na to príšerne teplo v práci. Tie poobedné sú v lete najhoršie. A to sa ešte to leto len začalo. Doobeda som bola u ženskej na opakovaný ster. Ten prvý mi nevyšiel ok. Tak držte palce, aby som to mala v poriadku. Ale v celku ma ukľudnila. Spravila mi aj akýsi test na HTP /alebo také niečo, nepamätám si tu skratku/. Výsledky o 3 týždne.
Som rada, že moje myšlienky dostávajú iný smer. Nie len jedlo. Mám pocit, že začínam znova žiť. Veľmi si beriem rady od vás. Snažím sa byť viac flegmatická a mať zdravý egoizmus. V poslednej dobe som si všimla, že aj v práci si akosi poviem svoje. Už sa tak neskrývam. Proste, keď sa mi niečo nepáči, som podráždená, dám to najavo. Myslím, že je to tak lepšie. A hlavne už sa netrápim myšlienkami typu: či to nevyzeralo blbo? čo si iný môžu o mne myslieť? či to nebolo trápne? či sa to hodilo povedať? to som nemusela alebo musela?.... Som akási spokojnejšia. Len ma trápi trošku to bruško nafúknuté, ale počítam, že je to možno aj z tepla. A tiež pleť. Zase sa mi akosi zhoršila. Už vyhodila toľko peňazí za všelijakú kozmetiku, kúry, AHA, peelingy.... a nič. Rozmýšľam, že môj problém je asi z vnútra. Nie som už najmladšia predsa. Potrebovala by som nejaké lieky resp. vitamíny, možno niečo na prečistenie tela. Ak máte skúsenosti pomôžte.
Všetkým želám z celého srdca veľa síl bojovať. Je úžasne sa z toho pomaly dostávať. Len treba chcieť.

rybička

nikushik, neviem, keď tak čítam Evccin jedálniček na "nehabím sa za to čo som dnes jedla", tak mi nepripadá nejaký prehnaný. Nie je toho síce veľa, ale že by mal človek z toho dostať také zdravotné problémy ako Evcca opisuje, tak to sa mi nejak nezdá. Ale nie som profi v tejto oblasti, tak neviem...