Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

nikushik

evcaa, no nechem byt zla ale podla mna je to otazka dlhodobeho nizkeho prijmu potravy, jes uplne normalne? teple jedla?...viac ako 7000 KJ denne?...
to je moj problem , do teraz so sa tam nedostala, teda mam take obdobia ale stale sa musim strazit... a tie ruky sa trasu a trasu, tiez som bola hrozne unavena a stale ma bolela hlava, musela som uzivat zelezo take nechutne kapsule velke...podla mna je to vec VYZIVY, lebo aj raciovyziva je fajn, ale vsetko z mierou...

rybička

kýbliček, to fakticky? To by bolo úplne super, ja síce nepreferujem tento štýl, ale tentokrát by mi to nenormálne pomohlo, ja som totiž bola dva týždne v Rak. a nemal som tam samozrejme šancu zohnať vhodnú literatúru a teraz nejakú mám, nie je to nič moc a problém je, že to musím dozajtra poslať. Ozaj by si bola taký poklad a poslala mi to ako inšpiráciu? Môj mailík by bol takavselijaka@post.sk Bola by som ti nesmierne vďačná a možno v budúcnosti by som ti ja pomohla s niečím. :)))

rybička

romana, ďakujem že si nám s forev držala palce na skúšky:)))) to čo si ale napísala, že tá hádka s manželom je oproti stresom predskúškovým nič, tak s tým teda nesúhlasím - keď ideš na skúšku, je to síce adrenalín, ale pre mňa vždy nejaký pozitívny, posúva ma to niekam inam - keď tú skúšku urobím. Znamená to, že som sa niečo nové naučila, že som zasa o trošku "lepšia". Tá hádka s partnerom, v tvojom prípade s manželom, sily len odčerpáva, najmä keď nie je konštruktívna, t.j., keď k ničomu nevedie, len k vzájomnému urážaniu. Takže musíš vedieť - ja dávam pred tebou klobúk dolu, že abstinuješ a snažíš sa vyhrabať z týchto hnusných bulimických sračiek aj napriek tomu, že čo sa týka domáceho prostredia, nemáš práve najideálnejšie podmienky. Tvoj muž je iste skvelý (inak by si s ním nebola) ale ako každý človek "zvonka" ťa s tvojou ppp nevie celkom dobre pochopiť. Takže ty si určite väčší umelec ako všetci vysokoškoláci, ktorí nemajú žiadne iné starosti, len sa pripravovať na skúšky. Si skvelá ženská a veľmi ti držím palce aby si pokračovala v tom čo si začala, si totiž mojou veľkou inšpiráciou. Maj sa dobre, paaa!

rybička

forev, si šikulka, že si tú skúšku strašidelnú urobila, gratulujem. Ja výsledky z lexikológie ešte nemám, docentka odcestovala, musíme čakať, bola to totiž písomka. Ale pocit je dobrý:))))
Ja mám ešte toho viacej, zrovna pracujem na seminárke na tému stres, a budem zasa asi do polnoci na compe, takže sa zobudím zasa ako zombie... ale čo už.
potom mám ešte asi nejaké tri kusy, my tých skúšok mávame aj 11 za semester, z toho možno tri seminárky, ostatné všetko písomky alebo ústne. Tak paaa a pekné leto.

rybička

evcca, dúfam že už ti smutno nie je, dnes je tu nejak pusto, nikto sa tu nenachádza, asi všetci niečo riešia. Keby som tu bola bývala v čase, keď si sa ozvala, iste zapísmenkujeme.
Čítam tvoje príspevky, dúfam že tie výsledky u dr. dopadnú dobre a že čoskoro ti budú môcť poskytnúť niečo, od čoho tá šialená únava vymizne. Teraz v tomto veku by si mala byť v rozkvete síl...ja to poznám tiež, tú nevysvetliteľnú únavu, ale u mňa je to tým že mám málo jedla, pretože väčšinou všetko skončí vieš kde, ale u teba si to neviem vysvetliť. Mávam aj trasenie rúk, také krátkodobé, to tesne po vracaní, keď mi brutálnym štýlom klesne cukor v krvi. Teda aspoň myslím, nie som totiž medička.
Evcca, nechcem ťa strašiť, ale teraz zhodou okolností som spoznala nezávisle od seba dve kočky, jednu v Rak. a druhú na Slov., ktoré trpia na SM, príznaky majú podobné, s tým že tá Slovenka to už má roky, je v našom veku a keď má zlé obdobie tak ju aj na záchod musia nosiť. Nemyslím že to bude tvoj prípad, moja krstná napríklad mala rovnaké príznaky ako ty-strašidelná únavy aj keď sa povedzme nejak príliš nenamáhala-išla potom na nejakú rutinnú prehliadku ročnú - lekár si ju nechal hneď v nemocnici, mala totiž veľmi zlé výsledky krvi, zápal pečene (a to neholduje alkoholu a nič podobné). Má teraz ťažkú diétu a musí rôzne veci obmedzovať a silné tabletky. Má asi tak 45, je to vzdelaná ženská ale moc dobre sa teda necíti. Evcca, držím palce aby to u teba bolo niečo menej zložité a závažné. Tak paaa, možno niekedy spolu zapísmenkujeme.

*vika*

oki i ked viem ze asi by sa kopirovat nemalo...ale kusok som ignore..ale kto skusa ten ziska...tak preto skusim znovu...vy ste kolko vydrzali nevracat??a ake zdravotne problemy ste tymto "ziskali"?..mosem mat v buducnosti normalne babo ked us 2 roky mi "meska! menstruacia?

evcca

pusate, trasenie ruk je neurologicky problem, preto sa robi magneticka rezonancia mozgu, ta odhali anomalne struktury v jednotlivych hemisferach mozgu.

pusate

aj ja som bola na tej m.rezonancii pred 2ma rokmi ked mi vyberali žlčník ale fakt neviem aký to má význam pri trasení rúk?