Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

nikushik

evca, to iste s neurologom som zazila aj ja, aj magneticku rezonanciu, a nechcem byt zla, to bolo pred rokom a tie ruky sa mi trasu doteraz, niekedy viac inokedy menej ale...:(

romana

forev.
Gratuľujema teším sa spolu s tebou. Tak intuícia ma nesklamala. Čo povieš?
Ja viem, za všetkým je drina, hodiny šprtania. Nič v živote nie je zadarmo.
Evinka
Som rada, že aspoň nič vážne ohľadom tej hlavičky. Držkaj sa. Mám pocit, že ti tí lekári príliž nepomáhajú. Akoby sami nevedeli odkiaľ-kam. Najhoršie je na tom to čakanie. Stále máš problémy, samé vyšetrenia a liečba prakticky žiadna... Kým sa dopátrajú, čo vlastne človeku je.... Ale dúfam, že nakoniec ti predsa pomôžu. Veď si ešte mladučká, plná lásky a chuti do života.

evcca

forev, SM vcera neurolog po magnetickej rezonancii vylucil, okrem trasenia ruk, obcas zakopavam, z rana vidim rozmazane, to kym zaostrim. co sa tyka tych hereditarnych ochoreni len nabeh na ca zaludka a hrubeho creva po babke a dedkovi a otec ma DM na inzuline 4x denne, asi lebo 4roky som ho uz nevidela.
nechcem, aby som vyzerala ako hypochonder, ale ja som vazne stale unavena, ospala a teraz do toho pribudla svalovica a to z nicoho.
potrebujem poradit, nech sa konecne pozbieram, lebo po psychickej stranke kvitnem, takto fajn mi este nebolo:-)

forev.

evcca: ake ine zdravotne komplikacie mas? hereditarne ochorenia sa vylucili? rodinna anamneza?
SM?
problemy s motorikou, zrakom, pamatou..?
necitala som tvoje prispevky predtym, ked si o tom pisala, prepac, tak neviem presne, ako to mas.

*vika*

vy ste kolko vydrzali nevracat??a ake zdravotne problemy ste tymto "ziskali"?..mosem mat v buducnosti normalne babo ked us 2 roky mi "meska! menstruacia?

evcca

forev, gratulujem, tu radost poznam, uzi si to, ta drina stoji za to.
neurolog bol dnes fajn, je to normalny nalez, vraj tie zmeny su primerane, nemusim sa bat. no trasenie ruk mi pretrvava, uz si to stihol vsimnut aj lubos. jedine, co sa neurologovi nepacilo bolo, ze mi opat prudko kleslo zelezo z 11,8 na 3,8 za sest tyzdnov.
asi mi pridava aj to teplo, lebo som bola ako macalka, len som sa plazila, no aspon nalada fajn a tesim sa pride lubos:-)

jaja

vika,vitaj medzi bojovnickami :)jasne,ze je to uspech..len tak dalej :)ucim sa na skusku,vonku aj tak hrozne teplo,radsej sa pojdem prejst az neskor :)

*vika*

Ahojte...mam 16 rokov a som bulimicka us 2 roky..bojujem s tym stale..a viacmenej no uspesne alebo nie??mavala som take dni ze som kazdy den...4krat do tyzdna a tak..ale teras vydrzim 2 tyzdne...11 dni..2 tyzdne=14 dni som este od velkej noci tohto roku nevdrzala...ale citala som ze staci ked vydrzim 2 tyzdne a potom us v phode budem vediet rozoznat kedy som plna a kedy nie...neviem toto forum mi vyzera mosno aj ako nadej ako sa vyrozpravat so vsetkeho-niekedy aj dost absurdnych vyhovoriek preco ist vracat.
Hmm dufam ze si najdem nejaku \\\\\\\\\\\\ \\\"vysnivanu\\\\\ \\\\\\\\\\" osobu ktora mi to pomoze zdolat..rozpravam sa so vsetkym s mamou pretoze vlastne aj to mi kusok pomaha sa vyrozpravat sa z problemov a neriesit ich v zachode..ale nie vzdy mi je poruke..a vtedy nastane ten zly zlom..tak prosim drzte mi palce...:)

forev.

ale coby..skusky brutalne zblizuju, tak som nabalil nejakych chalanov, co spravili tiez a ide sa chlastat a opalovat a ventilovat. :)frajer je daleko prec.
ja mam skuuuuuuuuuuuuuuuusku! ja mam skuuuuuuuuuuuuusku:):):)
zivot je super.