Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

rybička

K tomu libidu - teraz je viac než ok, vtedy tomu tak nebolo. Moje telo sa mi vcelku páči a máš pravdu - keď je osprchované, akosi je ešte estetickejšie:))) a teraz som náhodou spokojná takmer úplne - som celkom pekne opálená a vtedy sa sama sebe páčim najviac. Nie prehnane, iba tak pekne dohnedučka.
Ten podnet nebol taký nejaký vyhranený, skôr to bola celková nespokojnosť s momentálnym stavom - vzťah, nejaká nuda životná nastala - vtedy som ešte neštudovala, nejak som si začala pripadať nevyťažená, zdalo sa mi že to nikdy nikam nedotiahnem, proste depresia zo všetkého a všetkých. Teraz by som to už brala inak, viac si seba vážim, veľmi som sa za posledné dva roky zmenila a mám krásne úspechy v štúdiu, prácu ktorá vynáša, i keď zrovna žiadnu lásku... nemôžeš mať všetko. Tá bulímia je teraz vlastne už len zvyk, zotrvačnosť.

forev.

chuda spolubyvajuca, nielenze mi toleruje nonstop svetlo uz tri tyzdne do siedmej rano, bordel v celej izbe zlozeny z mojich papierov, knih a flias od mineralok, ale este ju aj zobudim, ked hladam jedlo a rozbijem si pri tom nadobu nan:)

forev.

vies, ake AD si brala? je viac typov, ved vies:)
ja som zacinala tiez takto nejak- klasika, vylucis sladkosti, pecivo, tuky, maso..no a v podstate ti nic neostane:)
ja som teraz so svojim sexualnym zivotom velmi spokojna, urcite to je aj tym, ako inak vnimam svoje telo. nehanbim sa za neho- nahodou je vcelku esteticke a ked sa este nahodou osprchujem, fakt nema chybu:) a ono to je potom aj tak s dosahovanim orgazmu. hned je to lepsie, ked si v pohode.
mozno by som nedavala sexualne libido za vinu AD, ale aj celkovemu stavu.
bol nejaky podnet, pre ktory si opat zacala?

rybička

no, ja už takých dobrých desať rôčkov. Najskôr sa to začalo prehnane zdravou výživou, haldami literatúry, vôbec mi nešlo o postavu, s tou nebol problém. Bola som na strednej, skvelé výsledky v škole, obľúbená v kolektíve, žiadny vážnejší problém. Asi som potrebovala vyniknúť ešte viacej- vždy som bola perfekcionista. A potom som nejak začala vyvolávať zvracanie keď som zjedla niečo nezdravé - najskôr iba sporadicky, potom čoraz viacej. A som tu - mala som hrooozné obdobia za tých desať rokov, jednu dlhšiu abstinenciu, bolo mi super ale podcenila som to-myslela som si že keď to urobím raz, dva krát znova, nič sa nestane. Ale stalo sa a lietam v tom zasa.

rybička

Hovor mi niečo o orgazme a ad!!! Mohla by som o tom zložiť pieseň a môj vtedajší tiež. Teraz nikoho stáleho nemám a tak je toho sexovania pomenej, nakoľko také bezduché sexovanie nie je práve môj štýl. Ale vytočiť ma vedelo už len to, že žiadny apetít nepociťujem - pripadala som si ako nejaká frigida. Keď ma nejaký nový známy pozval na rande, nebol žiadny záujem a mala som dokonca problém aj pri "autoláske" - pritom v normálnom prípade - t.j. bez ad, mi to ide úplne úžasne:))))

forev.

to nie..nie..ja si to korigujem, nechapem, mam sa rada, ale neviem, asi reflex(hodila by som to na biochemicke procesy).
ja nemam nic proti sado-maso, mozno tym to bude:D
odkedy si ty mala/mas, problem s ppp?

rybička

Je to zvláštne, ako sa vôbec nevieme vžiť do pocitov iných ľudí keď robia niečo, čo sme na vlastnej koži neprežili. Toto by ma nikdy nenapadlo, rezať sa a robiť si zle, i keď musím povedať - mám veľmi vysoký prah bolesti - môj zubár mi napr. povedal, že by som sa hodila na nejaké sado-maso praktiky. pripadá mi to strašné, určite si veľmi pekné dievča, mladé a ako poznať z tých tvojich príspevkov aj veľmi inteligentné, bola by škoda narobiť si jazvy na tele, i keď tie na duši tiež nie sú o nič lepšie... ale to mudrujem o niečom o čom nemám páru, prepáč. Len dúfam že si príliš neublížiš, dávaj na seba pozor.

forev.

ved mi to tam nesedelo! :D
ja ta chapem, ja som zacala objavovat caro sexualneho zivota asi tak pred styrmi mesiacmi:) a uplne vazne som rozbehla temu v nasom klube sexualneho zdravia o vplyvu AD na sexualny apetit(kolko ozivenia po otazkach o dosiahnuti orgazmu:)

forev.

ano,dobre si citala. teraz mam 19- skoro rok zijem v relativnom pokoji, co sa tyka jedla. nie som este asi uplne vyriesena, ale je to o poznanie lepsie...
a o tych excesoch sa mi dost tazko rozprava, ale ziletka a tak. neviem, toto mi obcas este robi dost problem.