Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

rybička

Tak to je skvelé - predčasnou ejakuláciou som síce netrpela, ale mala som miestami problém si spomenúť, akú funkciu spĺňa tá vecička tam dolu medzi nohami okrem pišania.... :))))

Inak tento posledný frajer tiež miloval, keď som bola trošku pribratejšia, takže ja som nikdy nebola nútená chudnúť kvôli nemu. Skôr sa mu nepáčilo, keď som pribrala a ubudlo mi z bokov, pŕs a zadku. A to bolo očividné, že sa mu to nepáči, ak vieš na čo myslím :))))

rybička

forev, ja som tu dosť nová, možno mesiac, tak nie som veľmi v obraze, i keď som si prečítala veľa aj starých príspevkov. Práve som našla niekde od teba, že ty si bola anorektička od 13 do 18? Je to správne? a koľko máš teraz rôčkov? Ja si anorexiu neviem ani predstaviť, ja mám neskutočný apetít a jedlo milujem ale začalo sa to tým, že som sa začala zaujímať o zdravú stravu a postupne som vylučovala čoraz viacej vecí z jedálnička. Potom už úplná vegetariánku a tak... zďaleka nie pre postavu, proste ma zblbli všetky tie knihy, bola som v puberte a páčila sa mi tá filozofia. Aké excesy mávaš? S týmto nemám žiadnu skúsenosť.

forev.

inak! prave som sa docitala o tych AD, aky maju vplyv na sexualny zivot. maju sakra velky vplyv a to az taky, ze sa SSRI(AD- spatne vychytavace serotoninu) pouzivaju aj v terapii predcasnej ejakulacie.

forev.

nie, este nespim, kdeze:) a usmievat sa mi asi nepomoze, to by chcelo skor vybrat si nejake super otazky a kecat, kecat..:) haluz je, ze je tam kopec otazok, o ktorych by som mohla aj slusne konverzovat- jj, vlastna skusenost :D
ja to s nim myslim vazne, on asi tiez a vie presne co sa dialo, jednoducho ale, ze to uz teraz nerozoberame. ja som mu to raz povedala- v dobrej viere, ze to je len kamarat a ma to na skusku, len hopla..sme sa dali dokopy nejako(inak by som mu to asi v zivote nepovedala).
ale to, ze to vie, ma iste pozitiva. napriklad je uchvateny mojou postavou:) tak do mna hustil, ze by som mohla pribrat pat kil, ze som ich nejak omylom aj pribrala a tolko radosti z toho bolo, ako z kamiona(skuskovym som ich stresovou cestou zhodila naspat, tak zas bol nervny). proste, je to fajn, ze je to normalny chlap, ktoremu sa paci aj moje brusko a zadok a robi mi to tak nejak dobre, ked pri nom nemusim vyzerat super, hlavne ze som. :)
horsie je trochu u mna to, ze obcas mam sebaposkodzovacie excesy..a to je fakt dost naprd. hm...

rybička

teda forev - klub sexuálneho zdravia???? a čo tam robíte?:))))) a jasné že mám chuť na pokec, len som vôbec nedúfala, že tu niekoho nájdem. Tak ti dám čas prečítať si ten siahodlhý posledný príspevok a niečo ešte napíš, teším sa...

rybička

forev, ty ešte nespinkáš? :)))) ja som prišla teraz z vonku, bola som s kamošom v jeho sadoch, má nádherné čerešne, napchala som do seba asi tak tonu a rovnako veľa som si priniesla na zajtra v igelitke... urobím si nejakú menšiu detoxikáciu... :))))

Máš pravdu, keď ťa ten tvoj spoznal ako zdravú, je zbytočné ho tým zaťažovať. Možno keby som ho mala už dlho a myslela to s ním vážne, tak by som mu porozprávala že som mala takýto problém (asi preto, že si myslím že my v podstate vždy to budeme mať v sebe, i keď roky abstinujeme...) ale iste by som to s ním do hĺby neriešila. Tešila by som sa z toho, že som zdravá a že on nemusí so mnou prežívať všetky tie nálady a stavy a depky a nervové záchvaty, ktoré sprevádzajú tie najhoršie bulimické obdobia... Ja som chcela, aby to ten môj vtedy vedel, lebo to bolo obdobie, kedy som v tom lietala ako nikdy predtým a dosť to vplývalo na náš vzťah a už ma dosť škrelo, že si o mne myslel aká som psycho a pritom nevedel, že je za tým skutočný problém - za všetkými tými ofukovačkami, výstupmi a tak... pomohlo mu to pochopiť veľa vecí a mne to pomohlo tiež - už som v jeho prítomnosti nemohla po jedle zmiznúť na WC, lebo som vedela, že si to domyslí, prečo asi. A tak som sa práve kvôli tomu dokopala prvýkrát k cvokárovi a potom som veľmi úspešne dosť dlhý čas abstinovala a dúfam že sa mi to znova podarí. Len teraz som nejak zaspala na vavrínoch, darí sa mi v škole, práci, v kruhu kamošov, mám celkom zaujímavý život a tak tento problém nejak zamietam pod koberec. Ale zomrieť s tým ani na to teda nechcem. Mám 28, najvyšší čas s tým seknúť, hm? Veľa šťastia na skúšku - keby nič nešlo, tak sa usmievaj - veľakrát to veeeľmi pomôže :))))

forev.

rybicka: mas chut chvilu kecat? lebo ja aj ano.
mam pauzicku.
odkedy si na tomto fore? ja tak nejak asi uz dva roky..to je celkom haluz, ked si clovek pozera tie svoje stare prispevky, aka to badatelna zmena:)
a co sa tyka sexu, heh, ja som v klube sexualneho zdravia..tiez, kolkyto uspech!

rybička

evcca, ty mi pripadáš vždy taká docela pozitívna, napriek tomu že z tvojich príspevkov mám z teba dojem, že si tak trošku ako taký upírik alebo zombie - ledva spíš, stále si unavenučká a tak... a teraz som postrehla že berieš ad už roky. To mi nebolo jasné doteraz. Ja keď som mala abstinenčné obdobie, tak som ich brala tiež, bolo mi super, žiadne depky, prestala som vracať zo dňa na deň a držala som sa bez nejakého väčšieho premáhania vyše roka. Ale spomínam to hlavne preto, že s tými ad som nakoniec prestala kvôli tomu, že ma v sexuálnej oblasti neskutočne tlmili - nemala som žiadne potreby a už vôbec žiadne pocity pri tom... a už som v priebehu rokov vymenila rôzne tabletky a bolo to stále to isté, čo sa tohoto týka. A vždy som to aj kvôli tomu nechala, naposledy pred mesiacom - Asentru. Teraz ešte depky nemám ale väčšinou sa to u mňa objaví ako uragán - príde zrazu a následky sú zničujúce... tak uvidím kedy to príde a či vôbec, i keď musím povedať - v lete takmer žiadne depky nemávam - milujem to slnečné svetlo a všetky tie príjemné veci okolo leta a to na mňa veľmi dobre pôsobí. Zlé obdobie nastupuje s jeseňou a prehlbuje sa to, čím je zimšie...

Aj ostatné babenky by som poprosila - ak mi viete niečo povedať o svojich skúsenostiach s ad a sexuálnym apetítom tak sa poteším. Paaa

forev.

moj terajsi priatel vie, co so mnou bolo, ale nebavime sa o tom. raz po skupinke som mala kecacio-spovedaciu naladu a on odomna uplne "odisiel". celkom ma to dostalo, no ked som sa ho spatne pytala, preco, povedal, ze sa chrani, je to nepoznane uzemie(nechce ho spoznat- chapem) a nerozumie tomu, nevie, ako sa ma chovat, preto radsej berie odstup.
celkom ma tato situacia naucila nechat ho tak, nezatazovat ho tym, co mi obcas prebehne hlavou(on s tym aj tak vela nezmoze) a uzivat si ho. nemyslim si, ze keby bolo naozaj zle, nepomohol by mi, ale mna spoznal ako zdravu a normalnu a stastnu a krasnu, tak si to nenecham nicit, ked som stale taka, len mi tam obcas minulost prebleskne.
inak, ja som sa konecne prinutila ucit. o 31 hodin mam skusku:) a celkom som vyrovnana- to bude tym, ze ja uz v podstate aj spim.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Anorexia a bulimia - Boj Vyhras - Fórum - ZDRAVIE.sk