Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ak si vracala, ber to normalne. znie to divne, ale podla mna nik neprestane naraz a skrat je prirodzena vec, dava ti poucenie. mozno to bol vysledok unavy. plati totiz pravidlo, ako pri zavislosti, ze pri unave, hlade, problemoch, nespavosti,... sme vystavene vacsiemu riziku zlyhania. viem, ze ta to boli, ale sme len ludia a obcas zakopneme. neboj, ideme dalej.

romana

evinka moja...
Dnes som to nezvládla. Je mi hrozne. Neviem čo sa stalo, asi jednoducho skrat. Prišla som z práce, strašne unavená a čakalo ma ešte veľa povinností, muž je na brigáde a ja som sa neovládla. Je mi hrozne...

coky77

hm,,,,,ja uz neviem jako dalej vazne mozno je tu niekto taky kto to ma take ako ja pokial som nemala tu debilnu bulimiu tak som mala rada zivot vsetko mala som dobru postavu ale asi teda urcite som neskoro na to dosla ,,,,,,moj zivot je tak nudny teraz to iste dookola a nejlepsie je ze teraz som tak pribrala ze taku vahu som nikdy nemala je z toho akurat na zaplakanie sak nic ine okrem prehanadla a vracia nepoznam a ta tuzba po jedle je taka silna :( cele dni som ddoma sa akurat hanbim za seba dokonca ani do skoli nechcem chodim ked sa da neako z toho vyvliect tak ostanem doma dojdem domu zo skoli a som doma tak isto aj cele vikendy,,,,,,,ked si spomenem ak o som predtym cele dni bola vonku s baby a tak a teraz furt len na jedno myslet,,,,,,a najhorsie je na tom ze uz kvoli tomu musim klamat rodicov ale nemozem im o tom povedat:(,,,,ja uz vazne neviem jako dalej sak to je zivot bez zitia:(

evcca

zuby po vracani sa nemaju umyvat, len vyplachnut ustnou vodou. tym, ze ich umyvaj este viac poskedzujes sklovinu, lebo vtedy prave v puse posobi kyselina chlorovodikova z tvojho zaludka. treba len vyplachovat.

takemale

rybicka s vydavkami na to zradlo mi ani nehovor,ja studujem na vs,a da sa povedat ze ked si uvedomim KOLKO strasne vela penazi ma toto obzerstvo stoji je az nechutne,ved kolko veci by som inych za to co aj tak skonci v hajzli mohla mat...a ta doplnana sklovina -nie je to vidno ze je to doplnane,ja by som radsej nove zuby,zatiel len predne horne 1-tky tie su na tom najhorsie...ty si si kolko zubov dala spravit??

rybicka

Este nieco babenky - mne uz tento zivotny styl strasne ide do penazi. Kedysi som bola aspon taka mudra, ze som na to neminala vlastne peniaze, proste bola u nas doma vzdy plna chladnicka, o jedlo sa nikdy nikto nestaral, bolo ho vzdy plno, tak si väcsinou ani nikto nevsimol, ako rychlo zmizlo. Teraz pracujem v zahranici a kupujem si tu to drahe jedlo, ked to na mna pride. Keby som pracovala doma a zila sama, no neviem ako by som vysla s peniazmi. Takze ja uz s tym chcem nieco robit aj z tohto uplne praktickeho dovodu. ako ste vy na tom s vydavkami na "zradlo"?

rybicka

ahojte baby!

take male - ta sklovinka sa da velmi pekne opravit, spytaj sa na kompozitne materialy. Je to väcsinou zivica ktorou sa to doplnuje a vyzera to uplne prirodzene. Mam velmi dobreho zubara, neviem ti povedat cenu, ale mala by si sa informovat. Uplne lacne to nebude, ale budes mat z toho dobry pocit. Ja mam 28 a lietam v tom cca 10 rokov, korunky som si este kvoli tomu nemusela dat, ale s tou sklovinou je to dost biedne, na niektorych zuboch uz ju mam doplnenu a na niektorych si ju prave idem dat doplnit. Mam celkom pekne zuby, po kazdom vracani si ich umyjem, bez toho nemozem byt. Ale samozrejme, najlepsie by bolo s tym prastit, lebo pomaly ale iste smerujem aj ja k tym korunkam.

romanka, drzim palce, ja som bola tiez prednedavnom tam kde ty teraz, citila som sa skvele, to sa vobed neda vysvetlit niekomu, kto je v tom az po usi a nevie si predstavit, ake je to, zit bez tych hald "zradla" a bez objimania zachodovej misy... vobec si nemyslim ze sa robit mudra a drzim ti palce aby si v tom pokracovala a dufam ze coskoro sa podari aj mne znova nakopnut sa spravnym smerom:)))

este som sa chcela spytat - ake lieky beriete? Ja po vsetkych antidepresivach co som uzivala, som bola takmer frigidna. absolutne ziadna chut na sex, ziadny zaujem. Väcsinou som to vysadila kvoli tomu, ze som nechcela ukracovat svojho frajera. Bolo mi totiz miestami z tych tabletiek neprijemne sexovat. Brala som ASENTRU,BELLASPON, SERLIFT, samozrejme nie naraz :))))

Tak paaaaa!!!