Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

kyblik

evik, nepotrebuje tvoje telo dovolenku a trochu oddychu? nemas toho az nad hlavu a tymto ti to dava najavo? ako ta uz dlhsie citam tak to nieje ok a je mi to luto pretoze si zasluzis pocas tohto boja ktory zvladas tak skvele konecne aby aj telo ti dalo pocitit ze sa ma fajn:)

evcca

musela som prestat cvicit pre bolesti klbov, robim len stretching, lebo som poskracovana a stuhnuta.
baby, ja uz neviem, co mam robit, aj teraz sa mi zatvaraju oci a boli ma telo aj ked sedim. je to bieda, ale aspon jedno plus,psychika je super.

kyblik

fuha tak az takuto unavu si neviem predstavit musi to byt fakt unavujuce byt stale taka unavena:)
a nemyslite ze pohyb by vam dal viac energie? u mna to funguje:)

m.

Dievčatá, veľmi vám ďakujem.
Romanka, ja to poviem psychiatričke presne tak, ako si mi poradila.
Babky, ja som bola od 13:30 na prechádzke, skočila som na hodinu aj k babke, vonku je krásne počasie. Však?
Evcca, ja som unavená presne ako ty, ale nespávam behom dňa, lebo mám aj tak problém so spaním, aj keď som hrozne unavená, aj tak nezaspím. Ale bola som skoro pred mesiacom na odbere krvi, mám málo železa. Obvodná mi dala tbl., tento týždeň pôjdem ešte raz, či je to lepšie. Ja ani teraz necvičievam, a som tak unavená, akoby som behala maratón. A občas mám chuť si zacvičiť- pre radosť.

evcca

zuzicka, ano, ja uz pracujem, nie je to jarna unava, pretoze to trva uz takmer 5 mesiacov:-(
moj dnesny jedalnicek:
r.:kava s mliekom, cerealie, jablko
des.:hrst hrozienok
o.: pecene kuracie maso a cviklovo-mrkvovy salat
ol.:kava s mliekom a 6 kociek cokolady
v.:doteraz len rajcina, kalerab, dve redkovky, ale este nieco do tej 18.hod.urcite zjem.

zuzicka1989

evvca.aj ja som rada,ze si s tebou pisem..moze to byt sposobene aj jarnou unavou a tou nasou ppp...este je aj take pocasie uprsane ..mna to tiez vycerpava..no ale nie az tak ako to ty opisujes...
treba vela vitaminov papat:-DDa cco si dnes inac jedla ak sa smiem opytat?a ty uz pracujes?

nasratá nula

Ahojte,neviem co sa so mnou deje.Uz asi mesiac sa neprejedam a jem zdrave veci a aj tak mam vycitky svedomia. Mozno preto, lebo sa mi nedari schudnut,hoci vynykladam na to usilie. Sice necvicim, ale aj tak by som mala schudnut, lebo vela chodim.Co mam robit,aby som nemala vycitky?

coky77

cauky,,,,joj aj vas chytaju nekedy take dni ze by ste najradsej medzi ludi ani nevysli,ja to tak mam v poslednej dobe dost casto stale by som najradsej vymeskavala zo skoli,ale jako mam toho uz strasne dost som jako prvcka na strednej ale jako tato chorobo je strasna ani neviem co chcem naladova a tak,som proste po pol roku prestupila na inu skolu v podstate neviem ani preco som urobila take rozhodnutie,,,,,,,,

evcca

ahojte, baby snad sa vam dari, zuzicka,m.,romanka, som rada, ze si s vami pisem.
ja uz si fakt pripadam divne, nevladzem nic spravit, vycerpa ma aj umytie riadu, musim si po nom aspon na hodinku lahnut.
spim doobeda, aj poobede a v noci takych desat hodin, neviem, ako to spravim v praci.
mam pocit, ze moja mama si mysli, ze si to len nahovaram, ale ja nie som hypochonder, fakt sa citm mizerne a trva to uz pridlho.

zuzicka1989

evcca.mas pravdu!!aj ja si myslim,ze ziadna liecba nepomoze kym clovek sam nechce...dnes mam nejaky zly den..opät myslim lenna to ze co by som zjedla a sla vracat..bojim sa ze to nedokazem..snazim sa vzdy niecim zamestnat..no niekedy je to silnejsie nez ja!!no nechcem to znova urobit,lebo mozno dnes bude prvy vikend kedy dokazem nevracat...a schcem to dokazat!!dnes som zjedla rano polku rozka graham. a o 11.banan...zachvilu mam obe ale mama mi vzdy tam tolko vela nalozi..ja uz neviem ako jej to mam vysvetlit,ze pre mna to je az priliz vela..