Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Sunnrisse

zuju, to je naozaj skvele, samozrejme je to silna motivacia,pracovat na sebe a zaroven si ijst za niecim co je pre teba velmi dolezite. Myslim, ze vsetky, ktore sme sem prispievali a prispievame sme spravili riadny kusisko prace na sebe, takze vieme, ze snazit sa stoji za to, ze aj ked slnko nevyjde kazdy den, nakoniec zasvieti :) Ja sa mam inak fayn, metabolizmus hadam upraveny konecne a stale pracujem na odosobneni sa od problemov a negativizmu,nepripustat si zbytocne veci. Myslim, ze sa mi celkom dari, lieky neberiem uz priblizne polroka, ziadne depresie zatial, ani nic podobne, snazim sa problemy riesit inak ako predtym a hlavne byt ovela trpezlivejsia. Nech sa vam dari vsetkym :) pekny den

zuju

dnes sme sa s psychologom bavili o dietati, navrhol mi ci nechcem byt profesionalny rodic, a ci si viem predstavit 24 hodinovu starostlivost o dieta s tym ze musim dbat aj na seba, povedala som mu ze este neviem ako by som vydrzala tehotenstvo, priberanie, zmeny nalad, ale dieta by som chcela, a urcite by som sa o neho postarala, ved sa staram o viacnasobne postihnute deti, aj deti mojich kamosiek.
Rozpravala som aj o adopcii, vahal / inac on schvaluje teito veci, takze som pod drobnohladom, ale tak do dvoh rokoch. Povedal ze ked popracujem na vojej slobode od ludi, budem si stat za svojimi rozhodnutiami, a ak sa zlepsi vztah k telu do dvoch rokoch ze to je realne, tak mi podpise adopciu.
Aspon mam konecne motivaciu nie?

Sunnrisse

Ahojte :)Pata ja ti takisto mozem napisat k tvojmu prispevku tolko, ze je velkym pozitivnym krokom dopredu uz to, ze si priznala, ze mas ppp a nielen pred nami, ale najma sama pred sebou. A tiez, ze s tym chces nieco robit. Tiez som tuzila byt dokonalou, ale dokonalost nejestvuje, to si treba uvedomit. Nekonecnym honom na dokonalost najviac trestas samu seba a nezasluzis si to, nikto si to nezasluzi, vsetci chceme byt zdravi, krasni ale najma stastni. A kazdy z nas hlada svoje vlastne stastie a ak si prave zistila, ze cesta ktorou sa uberas k tvojmu stastiu nevedie, treba zmenit smer, vzdy sa to da :) drzim palce.

zuju

ahoj Patuska, nemas nahodou dnes podla mena meniny, ak ano vsetko naj- a aj toto tvoje vyjadrenie o sebe nech ti je dnesnym darcekom, lebo si konecne vyjadrila pravdu o sebe, za ktoru sa mozno hanbis ale s ktorou chces nieco robit. Kludne pis kedykolvek

Patuska01

ahojte baby
som tu nova a sama sebe sa divim ako sem mozem pisat,ale jednoducho uz dalej nemozem...:(musim to povedat...musim povedat,ze mam Bulimiu:(...ked si citam co som napisala o riadok vyssie stekaju mi slzy po licach...vzdy som bola za tu dokonalu....v skole same jednotky,mala prsata blondata....nikdy som nebola typicka vychrtlina,skor krv a mlieko ako by moja mamina povedala...lenze ked som mala 15 tak som takou strasne chcela byt...chcela som ist na kupko a vyzivat sa v tom ako na mna opaleni vysportovani fesaci hadzu tuzobne pohlady...no a tak som prestala papat ako normalny clovek...a schudla som...odisla mi menstruacia...ale ja som sa citila krasna stihla....potom,ked som mala 16 mi zomrel dedko,a ja som z anorexie presla k prejedaniu,a teraz ked mam skoro 18 z prejedania na bulimiu...v poslednych dnoch som si ale uvedomila ze to nie je len o jedeni a o tom ze chcem byt stihla...je to hlavne o tom,ze jedlom zahanam samotu....vsetky moje kamoski maju priatela a mam taky pocit ako keby na mna kaslali...partia sa pomaly ale iste rozpada...uz ma nic nebavi...dokonca sa mi ani rano nechce vstat z postele...ja viem ze som hlupa...mam pred sebou cely zivot,mala by som sa zabavat,byt zamilovana a blaznit sa s kamaratkami,ale jednoducho to nejde....viem ze som strasne naladova a stracam tym nie len kamaratov,ale aj rodinu...citim sa ako psychopat a viem ze potrebujem pomoc:(((!

zuju

nikdy som to v umysle nemala vzdat a nic v zivote nielen ppp. Len sa sem tam zastavim a citim ze nevladzem, no a ked neurobim nic v zzaciatkoch potom som dlhodobo vycerpana

zuju

nic som nehrala a pochybujem ze v tom stave v Pezinku ked ma vyhodili z roboty nasi sa so mnou nerozpravali by som nieco hrat dokazala, mozno som taka aj dnes neviem, nevzdavam to neboj ja to nikdy nevzdam len fakt potrebujem oddych, ked som dnes mala telefon z prace ze kde mam inventarizaciu, tak uz som sa len smiala. Uz nech je 6.7 a moje kolegyne tiez idu na dovolenku a ja mam konecne pokoj. nemozu bezo mna zit.

zuju

Evi ja som nebola nikdy silna, a porste teraz ma strasne zmohla unava a vycerpanie, dnes som sa s kolegynou teda zastupkynou znova pohadala, pytala som sa jej narovinu o sa stalo, ona si mlela svoje, . Vela dni sa prejedam sladkostami, teda nie je to prejedanie bulimicke, proste potrebujem oddych. Ideme malovat budem chodit cvicit, na kupko, do mesta, urobim si pracovne listy, vzdy som tuzila urobit pracovne listy pre moje deti lebo nemaju ani ucebnicu a skor ako o 8 nevstanem z postele, pokial nepojdem k lekarovi