Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Z-uzka

pista

Kam ty chodíš na tie všetky tipy??
No a teda ty máš aj MMM aj MMF?? MMM by nebola asi vľmi nadšená...

ajja

Tomu nerozumiem. Ak chces byt zdrava, nemoze sa ti nechciet ako pises nieco preto urobit. To da sedliacky rozum, no nie?

vrr

alternativa, ty si doktor? abo si si tym presla? vies pretoze napriklad co sa tyka mna tak ked pride chut na jedlo zrazu je a neda sa jej ubranit..a jasne ze by som mohla ist von s kamosmi, sportovat etc, ale mne sa nechce. nic s toho sa mi nechce..prosto sa mi nic nejak nechce.

pišta

Keď je v strave aj bielkovina (chudé mäsko, syrík, jedno vajíčko, tofu, oriešky, fazuľka...nie naraz, oddelene!) tak sa tvoria v tele štruktúry. Nielen svaly, ale aj kosti, krvinky (kto by to povedal???) ale aj skrásnie pokožka a vlasy (tak to už niečo teda je!!!), enzýmy na trávenie aj hormóny...
No a teda pripájam sa k Alternatíve aj touto dobrou správou:
.
Trošku bielkovín a zrevitalizuje sa vám postupne VŠETKO. Všetko.... Aj radosť z bežného dňa!:- )))
* * *

pišta

Keď je hlad vlčí, chuť neprimerane blčí.
.
Mozog vyšle hlasný signál.- má na to hormón: „Mám málo glukózy. Rob, človeče s tým niečo“ A tak človek je, je, je. Kým sa hladina cukru v krvi zvýši, aby to mozog zaregistroval, človek sa môže ľahko prejesť...
.
Po troške. Po kuse, posielajme signály mozgu: „Nech sa páči, glukózička. Ešte niečo?“
A mozog povie“ Ďakujem“ a pošle drobný úsmev na pery.! :)
.
Ďalšia dobrá správa je – nemusíme sa prejedať, keď si stravu rozložíme na niekoľko, cca menších 5 jedál denne. :)))
Pravidelnosť – nech je denný hosť
*********************************

Alternativa

Dobra sprava /neviem urobit na PC vykricnik, ale dala by som ich sem aj 100 :D/. Budem Vam citovat zaver z ODBORNEHO clanku publikovaneho v casopise La Revue de Medicine Interne, 11/6/, 1, r.1990. Sledovali uspesnost liecby anorexie a bulimie. Po 4 rokoch ODBORNEJ liecby /spojenie psychiater a psycholog/ sa takmer 70% UPLNE VYLIECILO, 23% bolo v chronickom utlmenom stadiu a zostavajuce % do 100% nevyuzili sancu vyzdraviet :(. Ale vsetky, co chodia do tohto fora, sa zaradia do skupiny uspesne vyliecenych. Baby, zabojujte o seba samu, da sa to a Vy to dokazete. Trochu to mozno potrva, ale zlepsovanie Vas bude tesit. A co su hoci aj 4 roky oproti super rokom, ktore Vas cakaju? Takze citajte si rady v tejto teme a robte spravne rozhodnutia v zaujme seba samej.

pišta

Potom sa živiny dostanú do celého tela! Nuž a to je dobrá správa pre celé telo.
Na čele s tým výkvetom živej hmoty, ktorý nás tak vie potrápiť – mozog.
Mozog potrebuje dve základné živiny : glukózu (metabolizmom spracovaný cukor) a kyslík.
Ak má takúto potravu, tak je mu lepšie. Potom sa aj srdiečko viac usmieva a vôbec, voľáko je všetko lepšie.
Kde zobrať glukózu? Ovocie, zelenina, orechy, chlieb s marmeládou, . No dobre, aj sladkosti, ale s citom a len sólo, samé : )
A kyslík?
Rezká, polhodinová prechádzka. Zaberá, na sto pro!

Tip na dobrý spánok:
Cca 1-2 hodiny pred spánkom 1-2 stredne veľké zrelé banány. Spánok ako v oleji. Poslinené telo aj duch sa vám ráno poďakuje. Bojíte sa, že z toho priberie?
Ani deka! Ako? Zajtra dopíšem... dobrú noc : ))) Ja som si už banán dal : )

zuju

Posledne tri dni som sa vratila do starych kolaji, netvrdim ze sa prezieram, ale jem viac ako by som mala, som zranena takze uz dva mesiace nemam pohyb, mam problem sa osprhovat a vidiet a dotknut sa svojho brucha, ale aj tak chem zozbierat vsetku silu a bojovat dalej, ja verim ze je to aj vo vas kocky.

ali

zuju- sklanam ti obrovsku poklonu. musis byt velmi silna, ze si sa z toho vylizala. verim ze casom sa zbavis aj toho caju :-)
prajem vela stastia a sil!

igris

ahojte :)
ja ked mam blbu naladu, alebo tzv. "den blbec" a niekedy aj "tyzden blbec" :), tak vybehnem von na hradzu na kolieskove korcule s niakou kamoskou. Clovek zacne vnimat svoje telo v pravidelnom pohybe /prava, lava.../ a vo mne to vyvolava ohromny pocit ulavy , este k tomu pekne okolie, obcas niaky vysportovany fesak :), potom pokec s kamoskou na kofole...., co potrebuje clovek viac ? :) /okrem sprchy/