Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

Alternativa

Pridam Vam, ktore ste sa rozhodli byt zdrave, dalsie rady :
1. Aktivny pohyb je pre nas vsetkych bez ohladu na vek a pripadne ochorenie nevyhnutny. Pohyb musi byt primerany. Najdi si telocvicnu alebo fitness, kde budes chodit pravidelne. Za par tyzdnov sa to prejavi na spevneni svalov a formovani postavy. Co je este dolezitejsie je, ze Vase nervicky to prijmu a urcite pozitivne "zaberu". Ak uz pravidelne cvicis, nezabudni, ze vsetkeho moc skodi-aj cvicenie ti musi prinasat radost a nie siahat na dno tvojich sil.
2. NEZOSTAN v NECINNOSTI, vtedy clovek prirodzene rozmysla nad blbovinami /takou je urcite aj studovanie svojho tela/. Cize snaz sa byt aktivna, stale nieco rob a nezostavaj sama.
Pekny dnik

igris

no super zuju :))), velmi sa tesim , teraz je tusim ten spravny cas ,aby si sa zacala zaujimat o vhodnu stravu, ktora ti doda ziviny..., dobru naladu a krasnu postavu, drz sa :) brucho sa da vyformovat vhodnym cvicenim aj ked nie zo dna na den

zuju

Krasne slova, aj ja si to uz nieco vyseroka hovorim. A vysledok? Mam sice od maja 2005 10 kil navyse, ale zacala som pravidelne jest, od 18.09.2005 nezvraciam, v sobotu som vyhodila vsetko na chudnutie. Ostal mi caj na chudnutie, o com moji lekari vedia, je to nejaka psychicka pomoc, ktorej sa vsak dufam postupne zbavim. Jedno som este nedokazala- prijat pohlad na svoje brucho. Neviem ho obycajne chytit do ruky, ked sa sprchujem,prezliekam, vzdy je to za tmy.
Po roku boja sa vsak citim lepsie. Uz sa nebojim jedla, uz jem, uz nekradnem jedlo v zachvate vlcieho hladu, uz nesplachujem tajne jedlo do zachoda, uz nie som nervozna, lebo nie som hladna.
Drzim vam prsty.
Zuzana

Alternativa

Nielen pre Misku:
To ZLE druhe ja nema co v tebe robit, pojde nenavratne prec. Jasne, ze to chvilu potrva. Budu aj recidivy /opakovanie zlych prejavov/,to je normalne. Stoji ti to za tvoje zdravie a radost zit. Skus to, co je napisane v uvode temy, co najcastejsie si to opakuj. Ak je problem rozbehnuty, autogenny trening nestaci. Odporucam :
1. kupit si B-komplex a magnezium, pozitivne podporia tvoje nervicky /aj zaludok/
2. Sadnut si so svojimi blizkymi, povedat, ze mas zdravotny problem a CHCES HO RIESIT. Budes potrebovat ich podporu, moralnu a asi aj financnu.
3. Co najskor navstiv psychiatra - je to normalny lekar, ziadna hanba ist do psychiatrickej ambulancie. Najlepsie do takej, co sa orientuje na tieto dve diagnozy. Dnes psychiatri predpisuju na tuto liecbu antidepresiva, ktore neutlmuju, maju minimalne vedlajsie ucinky a pomozu ti vyrazne v tomto boji, pre ktory sa ale musis ROZHODNUT TY SAMA.
4. Zacni navstevovat psychologa, najlepsie ktory je v spojeni so psychiatrom - pytaj si u lekara kontakt. Psycholog ti urcite nebude nadavat, nebude ta "vychovavat", budes sa s nim len rozpravat. Treba definovat s jeho pomocou pricinu spustenia tejto choroby. V ten moment sa zacnes uzdravovat, NAOZAJ je to tak.

miška

Ja mam anorexiu a ja sa strešne bojim pribrať.Mne niekto vo mne druhe ja mi to nedovoli.Ja to mam straumi.Citim sa kvoli niečomu vtedy v ohrozeni.Ešte dva kila by som dokazala pribrať,ale viacej nie,lebo už vtedy vidim na sebe nadbytočne kila.BOjim sa že ked priberiem tak mi niekto ublíži,lebo v minulosti sa mi dačo stalo.Možno mam paranoju -neviem.Ale ja takto chcem vyzerať,chudnuť už nechcem,ale ani pribrať.

ajja

Mas to zle zaradene. S anorexiou to primarne nebude suvisiet. Pricina moze byt vselico: napr. chrbtica, cievy, nedostatok magnezia, atd. Pozri ine temy. Som rada, ze tu je pokus pomoct pri anorexii a bulimii. Kocky, nedajte sa znicit svojim telom. Vlastne psychikou, lebo ta to spustila. Drzim vsetkym palce.

svetla

Ahoj.Chcela by som sa opytat ci neviete niekto co to znamena,ked mi trnu nohy-myslim tym chodidla na nohach.Aj ked lezim a pozeram telku tak mi z nicoho nic zacnu trnut.Moze to suvisiet so slabim srdcom? Prosim pomozte. Dakujem.