Tampony a TSS

Príspevok v téme: Tampony a TSS
DaniellaDanka

Veľmi rada by som niekedy použila tampón. Mám skoro 15, ale keď som si prečítala o toxickom šoku a jeho príznakoch, veľmi som sa vyľakala. Veľa prípadov končilo aj smrťou. To ma tak vyľakalo, že pri prvom pokuse použiť tampón som sa celá roztriasla a točila sa mi hlava. Strašne sa bojím, že sa mi môže niečo stať ale na druhej strane by som to veľmi rada použila.

Lucinka11115

ahojte. mam 15 a moja 15 ročna kamaratka v škole použiva asi tyžden tampony a dnes v škole sa cez hodinu tačaa tirast a neblo jej dobre a naroniec utekala na wc a ja za nou a vracala a stŕpla jej celá pravá noha. tak musela ist domov a lekárovy a tam jej povedali že ma TSS tkže mala šťastia :)

Dadula56

Sanca, ze sa to stane je uplne malicka. Nemas sa coho bat, musis vyskusat, mozno ti ani nebudu pohodlne a nebudes musiet tuto dilemu riesit. Dodrzuj hygienu, casto vymienaj a nestresuj sa zbytocne, lebo potom si tie priznaky nahovoris a si z toho zbytocne " na nervy".

deff

moja, keby ta sanca naozaj bola taka velka, zeby si sa kvoli nej musela triast od strachu, myslis zeby sa tampony predavali a kupovali v takych mnozstvach?

napisat tam upozornenie musia, pre istotu, keby sa nahodou daco stalo a chcel by ich dakto zazalovat ze ich neupozornili... ale realne to velmi nie je

nedavno som tusim tu na zdravi citala clanok ze ako to naozaj je - ze vraj to bol kedysi daky vyskum, ktory vraj nepotvrdil spojenie medzi TSS a tamponmi, iba sa to predpokladalo ci co, nakoniec to prestali skumat lebo to bolo velmi zriedkave a TSS niekedy dostali muzi a deti...

takze sa nemas coho bat, ja som v zivote nepocula o tom zeby sa to niekomu stalo, neboj ono by to bolo hned v telke ako hlavna sprava, sak v tych shitnych spravach aj tak nemaju co davat

ja osobne tampony pouzivam kazdy mesiac v kuse uz niekolko rokov a nikdy mi nic nebolo a na vlozky uz neznesiem ani pomysliet

neboj sa toho, ziadne klepanie od strachu, uvidis ze po par razoch to bude pre teba tak 10sekundova zalezitost aj s rozbalovanim :D

M 25

tak zas tolko nečítaj, lebo sa len zbytočne deptáš..
nemusíš sa ničoho báť, nenechaj si ho tam velmi dlho a nič sa ti nestane

Blondula

je to asi tak ojedinele ze ten sok dostanes,ze skor na teba moze padnut lietadlo :D tento "sok" som mala aj ja :D nicoho sa neboj,pouzi tampon mini...