Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vvysoka skola - bakalarka

Príspevok v téme: Vvysoka skola - bakalarka
FerdoMravec

Ahojte
Už dlhšiu dobu mám v hlave rôzne otázky, týkajúce sa bakalárky. Nastupujem do druhého ročníka a mám trochu obavy, pretože vôbec neviem, ako to bude prebiehať. To napr. v jeden deň vyvesia všetky témy, na net, alebo kde a my hneď v ten deň si budeme musieť jednu vybrať? Alebo aký čas na výber ste mali vy? Taktiež už si viem predstaviť, že niektoré názvy tém budú asi také, že nebudem mať ani šajnu čo tam napísať. Vlastne ako budem vedieť, ktorú tému si vybrať, keď dokopy nebudem vedieť vtedy ešte, čo tam budú odomňa chcieť?
Proste sa bojím, že si vyberiem nejakú tému a neskôr zistím, že som si vybrala zlú, neviem čo tam napísať, nebudem mať odkiaľ zohnať info atď...
Za každý príspevok ďakujem

ewelin28

no chodí to tak, ako ti tuna píšu....nik z nás pred tým ako si danú tému vybral nevedel presne do detailov, čo bude školiteľ požadovať....ale ak by si si náhodou vybrala tému, ktorá ti vôbec nebude sedieť, môžeš si na študijnom podať žiadosť o zmenu témy alebo tiež si môžeš tú tému upraviť podľa toho, čo si schopná napísať a na čo by si sa rada zamerala...samozrejme musí s tým školiteľ súhlasiť....aspoň u nás to takto fungovalo...a tiež si môžeš vlastnú tému navrhnúť, ale napr. mne ju neschválili a nakoniec som si musela vziať jednu z posledných tém,čo ostali :D

zewa

:)) sa tu smejem. Prepac, ale ty vobec necitas, co ti piseme. Najprv napis, co studujes, moznos a potom prestaneme divit, ze nevies aku temu. Neviem, ako je to na inych skolach, ale ja som pisala len z jedneho predmetu. A temu som si vymyslela sama a isla za skolitelkou, co ten predmet uci a dohodli sme sa, ze co by tam asi malo byt. Potom som stravila dva dni na internete v online kniznici a hladala materialy. Potom som si ich bola pozicat. Z viacerych kniznic. K bakalarke netreba vyskum, teda zvacsa nie. A ak tam das vyskum, tak ti to aspon urobi vela stran. Najskor sa v bakalarke robi prehlad literatury, teda toho, co o tvojej teme uz niekto napisal, zistil. To mozes mat aj na 20 stran. A potom tam das svoju vlastnu pracu. Nejake obrazky, pripadne vyskum a hotovo. Neviem, co z toho robis vedu. Skolitela vyberaj pozorne. Takeho, co ti s tym aj pomoze. Lebo niektorych treba nahanat, prosit, aby si to aspon precitali. Odporucam ti prihlasit sa aj na SVOC s osekanou verziou bakalarky tento rok a aspon si vyskusas obahjobu nanecisto. Alebo sa tam minimalne chod pozriet na obhajovanie SVOC prac tvojich spoluziakov. Len tu do riti prestan nariekat. Vyber si skolitela, chod za nim a porozmyslajte na nejakej teme. To je najjednoduchsia cesta ktorou mozes ist. A ked si nechces dat poradit (vsetci ti to tu piseme dokolecka), tak sem nepis. Zacni na zaciatku roka, nacrtnite so skolitelom temu, a potom pobehaj kniznice, ci je k tomu dost materialu. A ked nie je, tak pojdes za skolitelom, ze ta tema nie je celkom dobra a vymyslite inu. Ale to sa ti bude asi tazko robit, ked sa na to vyseries a budes cakat do zimy kym budu temy vypisane.

FerdoMravec

Veď to, že čo som pozerala tie témy z minulých rokov, tak asi len 2 mená školiteľov som poznala, zvyšok nie... a u nás sa nejak nehovorí o iných profesoroch ako tích, čo nás práve učia, ale možno sa to potom zmení v tom období...
Je mi jasné, že mi dá potom nejaké inštrukcie, čo tam chce mať a tak, ale to ja neviem pred tým, ako si vyberiem tému ne? Takže ja si vyberiem tému, mi dá tie body čo ako, a potom zistím, že nemám čo k tomu?hmm
a zaujali ma nejaké veci počas štúdia, ale jedna téma sa netýka len toho daného jedného predmetu nie? a ani z názvu témy sa nedá stále vyčítať, že čo približne tam má byť.
Fakt neviem, lebo nemám od nikoho informácie ohľadom bakalárky čo a jak, tak prepáčte za prípadne blbé otázky.

winki

Školiteľ by ťa takisto mal aj naviesť na autorov od ktorých máš čerpať informácie, poprípade ti aj zoženie články zahraničné k danej téme. Všetko závisí od školiteľa a hlavne od tvojej aktivity.

winki

Téme sa dávaju vacsinou po Vianociach. A ved ťa učia poznáš ich z počutia a tak niečo zistíš. A neboj vacsina tém je taká, že čo????? Ale prídeš tam a školiteľ ty dá presne body čoho sa držať čo rozvinúť, čo vynechať. Treba sa hlavne pýtať a mať záujem a chodiť za ním a diskutovať a nenehávať si to na poslednú chvíľu.

FerdoMravec

No témy sa dávajú asi niekedy na začiatku ročníka nie? Tak tu bude v podstate len rok štúdia a to nejaký veľký prehľad o tom, že o čom všetkom by som mohla písať, nemám, keďže možnosti je veľa, len ja všetko tiež neviem. Školiteľov, profesorov všetkých poznať asi nebudem, tak to vybrať si podľa neho hmmm...
Fakt sa toho bojím. Som si pozerala nejaké názvy tém z iných rokov a fakt, väčšina z nich bola taká, čo som len gúľala očami, že čo pri danej téme vlastne odomňa bude chcieť. A nie že si vyberiem tému, lebo názov sa mi bude zdať v pohode a tak, a nakoniec zistím, že nemám čo k nej povedať.
Desí ma to, že si zle vyberiem aj keď viem, že každý to nejak zvládol a nie som nejaká hlúpa alebo čo.
a inač, som dievča :)

winki

V prvom rada si ujasni školiteľa uktorého by si to chcela písať....môžeš mať úplne úžasnút ému, ale pokiaľ si so školiteľom nebudeš rozumieť tak 0 bodov. V druhom rade si treba vybrať tému podľa tvojho záujmu, ale samozrejme takú aby nebola notoricky opakovaná u 10tich ďalších študentov nakoľko tam je veľká pravdepodobnosť zhody..... a ďalšie informácie o téme ti poskytne školiteľ. Výhodné by bolo vyhradiť si dva dni na návštevu potencionálnych školiteľov a informovať sa o ich predstavách o danej téme. Všetko ale samozrejme závisí aj od počtu študentov a záujmoch o danú tému. Nie je to nič hrozné tak veľa šťastia.

zewa

Podla mna je fayn vybrat si skolitela a nejaku temu od neho. Ked budes robit bakalarku u niekoho koho nemas rad, tak to je na prd. Mozno by som sa isla opytat hned na zaciatku roka ze niekym kto ti je sympaticky, ze by si si rad u neho robil bakalarku, ze ake temy pripravuje, pripadne sa dohodnut na nejakej vlastnej. Takto budes o krok vpredu. Pretoze aj ked sa musia temy vyvesit vsetky, uz tu jednu budes mat v tej dobe u svojho skolitela rezervovanu.

veve_IX

V prvom rade, neboj sa - bakalárka nie je žiaden strašiak, ak sa snažíš a neflákaš, zvládneš to :). Po 2 rokoch štúdia zhruba vieš čomu asi sa chceš venovať (čo ťa baví viac čo menej). Podľa toho si vyberaj tému, kt. ťa bude baviť, aby si mal motiváciu to študovať, zháňať si literatúru. Zverejnenie tém asi záleží od konkrétnej školy. Niekde študáci visia v určitú hodinu na nete a čakajú kým témy budú v systéme, aby si každý rýchlo ukradol čo najprijateľnejšiu, inde to vyvesia napr. v škole na nástenke a tiež býva možnosť aj vlastnej témy - prídeš s konkrétnym nápadom čo chceš riešiť za vyučujúcim, kt. sa tej oblasti venuje a môže ti to podpísať. Každopádne odporúča sa dobre vychádzať so školiteľom, spolupracovať. On Ťa usmerní a poradí Ti. Prajem veľa šťastia :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.