Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kofola

kofola fuj

Nonstop pit kofolu je urcite nezdrave. Potom su ludia obezny.... Obcas si dat, to je ok ale furt, to je ako alkohol...:))

Snacky Joe

Píše sa tu o nepriaznivých účinkoch cukrov - pýtam sa - ostatné potraviny ho neobsahujú, veď každý ho používa. Je smiešne písať, ža Coca cola ho obsahuje oproti Kofole o 30% menej a zakrývať údaj o E221.

A kyselina fosfofečná? Nie je pravda že škodí, skôr naopak. Počuli ste niečo o ATP (adenozíntrifosfát)? ATP slúži predovšetkým ako prenášač fosfátu v rámci energetického metabolizmu bunky a univerzálny zdroj energie všetkých živých organizmov. Kyselina fosfofečná drží totiž genetický kód DNA, pretože ta jediná je schopná tvorit esterické mostíky, ktoré drží DNA, aby sa nerozpadla. Odkaz na účinky k. fosf.: orgo-net.blogspot.sk Dalšou dôležitou funkciou kyseliny fosforečnej je jej schopnosť tvorit makroenergetické väzby v ATP: cs.wikipedia.org

Pozerali ste niekto podrobnejšie zloženie a porovnávali Coca-colu a Kofolu? Obyčajná Coca cola neobsahuje chémiu (light áno) ale Kofola obsahuje E211. Čo to je? Benzoan sodný - konzervačnú látku, antiseptikum a maskovanie chuti u potravín, ktoré majú horšiu kvalitu. Ale hlavne môže zapríčiniť, resp. zhoršiť astmu. Je považovaný za rakovinotvorný! www.sportujeme.sk
Je napr. zaujímané, že V závislosti na základe podezrenia z nežiadoucích účinkov b. sodného fy. Coca-Cola oznámila, že nebude vo svojich výrobckochch benzoan sodný používať. www.zdravapotravina.cz
Študujte, skúmajte a potom si vyberte...

Jefitto

No veď svojim spôsobom im aj prospievaju. Ja nevidím najmenší dôvod, prečo by som sa mal v kokakole obmedzovať a ani sa nebudem... :P

Vemeno

Kazda kyselina v kolach rozpusta vapnik. Aj kyseliny v ovoci a dzusoch rozpustaju zubnu sklovinu. Problem vznikne len ked kolu pije niekto prilis casto. V malych davkach moze byt aj prospesna.

Yong

Pijem Coca Colu, šofocolu, pepsi, kofolu , a nevadí mi to ... Keď vynašli Coca Colu zistilo sa, že má priaznivé účinky na zuby- nie ten cukor, ale látky spojené s cukrom.

milli11

Ja od detstva pijem len mineralky a caje. Asi som nebola na to naucena, ale mne koly, malinovky a dzusy nechutili a ani teraz velmi nechutia. Zdaju sa mi velmi sladke. Ako tu niekto pisal, napijes sa a si este viac smadny. Mozno dvakrat za rok si ich dam. A v sucasnosti uz pijem len cistu vodu. A opatilo sa, odisla zapcha a travenie sa zrychlilo. :)

Jessi_1111

Pitia kofoly je nesprávne, avšak raz za mesiac pri výnimočných udalostiach, ako napríklad oslavy narodenín a podobne, nezaškodí, ak pôjdete na pizzu a zapijete Kofolou alebo Colou. Nie je to zdravé, a odporúčam to nahradiť napríklad ovocnými, keď nie sú 100% džúsy, tak aj tými pre sladenými, je to podľa mňa o niečo zdravšie, keď nie na hmotnosť, tak aspoň na srdce, potom by som postupne prešla na ovocné, bylinkové, zelené, biele (nie však čierne, keď tak len raz za mesiac, za dva) čaje, potom na minerálky, (samozrejme slabo mineralizované, najlepšie s vitamínmi a minerálmi, ochutené , neochutené) a potom zostať len pri vode z vodovodu. Ja viem, znie to trochu drasticky, ale je to ten najzdravší variant pitia a pitného režimu. Avšak sa hovorí, že je správne mať pestrú a vyváženú stravu a tak aj pestrý a vyvážený pitný režim. Takže najzdravšie: čistá pitná voda z vodovodu, (alebo zo studne, ak je overená, že je nezávadná, neškodná), nesladené ovocné a bylinkové čaje, biele, zdravý je aj zelený, potom ovocné šťavy, džúsy (občas, tak 2x do mesiaca), a minerálky. Ale naozaj sa nikomu nič nestane, ak bude piť len vodu čistú. Dokonca pri diéte sa to odporúča.
Toľko môj názor, majte sa krásne !!! :-)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.