Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nase zdravotnictvo - jedna velka katastrofa

Príspevok v téme: Nase zdravotnictvo - jedna velka katastrofa
DSL000

Ahojte vsetci,

chcem sa podelit s Vami o moje skusenosti so slovenskym zdravotnictvom. Napisem to v skratke, mal som uraz hlavy. Z toho plynuli bolesti v hlave a obrovsky tlak okolo oci + nevolnosti. Ked som prisiel na neurologiu na Fedinovej, musel som presviecat doktora aby mi urobili CT (co ma byt hned automaticky) CT mi bolo naplanovane az o tri mesiace (coz je u nas normalka,do vtedy mozete aj skapat...) No a ked na CT nenasli ziadny nalez, tym som bol pre nich vybaveny... Opakovane mi prichadzalo zle, bol som na neurologiach na Mytnej v nemocnici, dokonca v ProCare, kde sa maju starat o Vas za peniaze, nic... poslali ma domov, ze neurologicky nalez nebol ziadny. Bol som na ORL v ProCare a tiez ma poslali prec, ze som uplne v poriadku...Trapil som sa dalej a dalej.Az sa mi naskytla moznost konzultacie s primarkou neurologie v Nemecku, ktora je slovenka. K mojim papierom sa vyjadrila a spravila vlastny posudok, kde mi napisala ake vsetky vysetrenia mam este absolvovat a ku ktorym doktorom mam ist. Povedala doslova, ze Nasi dokori ma ´´TOTALNE ODFLAKLI´´ zatial jej posudok nemam v ruke, mozno ze nalez nebude aj tak ziadny, ale ide o princip. Neurobili mi vsetky vysetrenia, ktore by mali. A stale mi nie je dobre a trva to uz ROK!!! Takze od teraz NEVERIM NASIM LEKAROM ale absolutne vobec. Davajte si ludia pozor, mam pocit, ze Nase zdravotnictvo Nas moze normalne zabit... a to si pytaju vacsie platy! Cest vinimkam samozrejme ale nestretol som sa zatial so ziadnym profesionalom tu...

Janyna

Nič nie je ani čierne,ani biele.Aj lekári sú len ľudia ako my ostatní.S dobrými aj zlými vlastnosťami.Zanietení,aj ľahostajní,príkladov je veľa.Iné je to ale s financiami a možnosťami diagnostiky a následnej liečby,porovnať nemám možnosť s inou krajinou.Ale veľa krát je aspoň ľudskosť zadarmo a to bohužiaľ pacienti vnímajú ,pochopiteľne dosť citlivo,ak cítia ľahostajnosť,či nevhodné poznámky,čo je tiež veľký problém,odrádza to pacienta o snahu ďalej bojovať a veriť vôbec nejakej liečbe.Hlavne ide o systém a možnosti v ňom a ľudia,opäť rôzny ho využívajú,podľa charakteru,či sú to lekári,alebo pacienti.Ja sama som už rok vo veľkých problémoch,ktoré si neviem ani behaním po lekároch vyriešiť a neverím,že mi už bude niekedy lepšie,čo ma po skúsenostiach v zdravotníctve zatiaľ dosť presvedčilo a odradilo,čo je možno škoda a niekto by mi vedel pomôcť .Ale verím,že sú aj lekári,ktorí naozaj robia,čo sa v daných podmienkach dá ...

titi...

Pred mesiacom som sa tak nešťastne potkla,že odvtedy ma bolí členok z vnútornej strany.Modriny som nemala,opuch som nemala,no ked chodím neustále ma to bolí,pichá kedy ako.Raz je kľud potom 2 dni zas bolesti.Skúšala som mastičky,gél,krém,tabletky ale to bolí dalej.Po troch týždnoch som sa vybrala k lekárovi obvodnému.Vraj nič moc,veľký problém tam nebude,skôr svaly,väzby.Pre istotu ked si myslím aby som išla k ortopédovi,nech podľa svojho uváženia mi spraví rontgen.NO skúsila som zavolať k jednému u koho som už bola.Asi majú dovolenku lebo sa mi nepodarilo.K druhému?No tak to majú plné,že viac ako 2 týždne skoro tri na platený termín.Tak som večer rozmýšľala ako to bude dalej,2-3týžden ešte v bolestiach,lebo nič taký veľký problém tam nebude.Tak ked večer ked mi došiel muž z práce,sme skočili na pohotovosť.
No pohotovosť pre dospelých-dôjde lekár,si sadne na stoličku tak asi meter odo mna.Kde vás to bolí?Dám vám papier pôjdete hned vedľa do veľkej nemocnice ako je chirurgická ambulancia,prosím si 2 eurá.Dovi.No hlavná budova,centrálna príjem,plno ľudí,že vraj odkedy sa nič nerieši,koľko už čakajú.Vyjde sestrička zoberie papier,objaví sa vo dverách doktorka,pozrie ľudom na papiere a vraví:my sme tu pre ťažšie prípady,budete čakať až po polnoci možno až do jednej ked tu zostanete.Nechápem prečo z pohotovosti vás pošlú všetkych sem.No ja chápem lebo jednej bolo treba sono,mne bolo treba rontgen.Dalšia polhodinka zavolaju ma daju mi papier na rontgen.Tam sa ma pýtaju či dole ma niekto aj pozrel akože lekár,či len sestrička mi dala papier?Spravia mi rontgen a vrátim sa naspäť na centrálu.Objaví sa jeden lekár ktorý je známy s tou drsnou arogantnou povahou(vlasy mi dupkom stáli ked som zbadala,že ten má službu)nech si sadnem. Sedí pri počítači tak asi meter a pol odo mna,kde ste spadla.No ja som sa len potkla.Nevidieť tam nič.Rontgen neukazuje nič,kosti su na mieste.Dalej netreba nič.Napísal mi kľudový režim a mohla som ísť.Ešte si prosím 2 eurá,lebo to vonku je iná firma.No pekne že si nepýtali aj zvlášť za rontgen.Pýtam sa a ako dalej,na snimke svaly nevidieť...no nič,postupne sa to zlepší.Od sestričky sa pýtal kto je ešte vonku,aký prípad.Vraj jedna pani.Bola operovaná,prepustená vraj krváca jej to z rany zas,tak ju priniesli napäť.A lekár pod nosom,tak aspon vedia že žije.Tak ja nadalej dávam Veral gél,tabletky,skúšam všetko možné,ale moc to nepomôže.Ked ma to moc pichá tak je mi do plaču,dávam bandáž,chodím už mesiac v papučoch lebo s bandážom sa mi inde nezmestí tá noha.A čakám,kým sa dostanem k ortopédovi,lenže kedy.Viem mala som hned ako sa to stalo,ale aj inokedy sa takéto stali už a po týždni to prestalo.
Najhoršie je na tom,že pred pár týždnami krstná mama dostala porážku,volali rýchlu pomoc,odviezli ju do nemocnice,tam na istom centrálnom píjme ju držali 2 hodiny,už jej dcéra sa pýtala či počkaju kým zomrie.Dali jej nejakú infuziu a hotovo.Neurolog ju došiel pozrieť po dvoch hodinách,potom jej spravili ct a brali krv,pokiaľ boli výsledky a konečne došli na to,že nepatrí na neurologiu ale na neurochirurgiu tak už bolo večer pol siedmej.Zle jej začínalo byť ráno,obvodný ju pozrel doobeda,zavolal sanitku,v nemocnici bola po jednej a zákrok jej do hlavy spravili okolo siedmej.Pritom sa hovorí,že porážka a infarkt čo najrýchlejšie do rúk odborníkov.Mozog už mala v krvi,týžden jej to odsávali,potom nastupili dýchacie ťažkosti,zaviedli aj tam sondu,potom aj do nosa,lebo už ani jesť nevedela cez ústa...2 týždne bola na neurochirurgii,dva na neurologii,aj to sa už čudujem,že prežila,keby skôr s nou začinaju tak nemá až tak veľa krvi na mozgu.Jej dcera sa vrhla 3x na lekára čo bude už,odpoved znelo,bude maminka vybavená ale ešte máme pred nou 4 prípady.Tak potom ako je to,s tou ľahšou aj ťažšou diagnózou.Možno si mysleli 84 rokov má,už aj tak nevydrží....ja neviem.Ja už neviem kde sa dostaneme takto.
Valni somtakisto tam pribudla na pohotovosti silným pichaním brucha na pravej strane. Vonku som si zaplatila 2 eurá,vraj mám isť na centrálu,že mi zoberú krv a spariva sono,či nie je to slepé črevo.Bol tam ten istý lekár ako teraz,tvrdil mi,že to neukazuje sono,ani krv ten zápal,čo ten tma vonku vymýšľa.Nech sa vrátim domov,dám studené niečo,trebárs aj mäsko z mrazničky,po dvoch hodinách sa mám vrátiť ked neprestane.vtedy ma prijmu.Ináč ráno sa ukázať ako je to.Či je lepšie.No s tým obkladom som zaspala a uľavilo sa to.Ráno som išla,vtedy slúžil druhý,ten sa čudoval,že mi nebrali krv,zobral mi ale mi to neukázal zápal tak mohla som domov.Našťastie.No ja nebývam v meste,takže keby dačo sa prihodí,tak sme sa mali vrátiť autom(20km)Ked mi spraví krv a sono,tak by videl,či ma tam treba nechať,alebo nie.Aspon druhý to tak tvrdil.Hlavne že tých 4 eur si pýtali,ešte som si myslela,že aj ráno dalších,ale vraj to bola kontrola tak nie.
Nechcem tu písať len samé škaredé veci na našich lekárov,ale všade je veľa ľudí,väčšinou netrpezliví lekári,niekedy mám taký pocit,že ide len o peniaze.Aby som sem dala aj niečo pozitívne.Pediatra máme dobrého,deti sú spokojné s jeho prístupom,aj gynekologičku mám na jedničku,u obvodný náš tiež je ceľkom dobrý,len tam treba 2-3 hodiny čakať.

lost

neprehanam, tu doktorku som vyuzival na skolske potreby ;)
stacilo mi falosne zakaslat a uz som mal recept a tyzden dovolenku ;)
tj. bud bola tak blba, ze mi na to skocila, alebo ju to netankovalo a chcela len % z receptu, tj. hrala moju hru, ale vobec nedavala najavo nic!
pozrela na hrdlo vnutorne, a ze "hm no mas to cervene trosku" a pritom jedine co som spravil bolo vypil som studenu vodu predtym.. nic mi nebolo..

ale ak som mal fakt problemy. tj som bol chory, nevedela ma vyliecit, lebo davala blbosti..

lost

llek

v prvom rade staci aby lekar nebol imbecil.

ono skus to teda popisat, ak vies :D ono sa to neda, lebo ak niekto extremne za hranicou chapania, tj. lekar co je len tlaciaren na recepty, tak sa neda kritizovat konstruktivne..

poznal som lekarov, co su psychopati a mozno aj sedia dnes, ini veselo podnikaju dodnes.

tj. nestaraju sa o pacienta a stale len pisu recepty...

bohu vdaka za matku, ktora ma pred takymi lekarmi uchranila a to musim podotknut, ze by si zasluzila nobelovu cenu za taky cin, pretoze to bolo extremne narocne, narocnejsie ako prejst minove pole.

llek, si lekar ?

llek

Slovak bude vzdy nadavat a stazovat si. Skuste prejst na konstruktivnu kritiku, ako nespokojni pacienti skuste zo svojho pohladu problem nazvat a skutse navrhnut aj riesenie, potom bude mat toto vase nadavanie aspon nejaky zmysel.

lost

arman

ver a dufaj a modli sa aby sa ti ani cent nevratil :D

ja tiez vyhodim na poistenie kolko eur a chodim uz len k sukromnikom...

ale radsej platit a nevyuzit ako platit a vyuzit :D

mali by sme zmenit system, ked je clovek 100% zdravy tak plati do systemu, ak je chory ma lekara zadarmo !!!!

lost

PS:

Budem paracitovat jedneho lekara, tj. chirurga

"Ludia si hlupi, cely zivot sa o seba nestaraju, potom pridu ze ich nieco boli, pozriem sa a zistim ze maju na klbe nános, tak to otvorim, zoskriabem to, zasijem to a skasirujem ich, o par rokov sa vratia a este mi aj podakuju, haha, mu haha"

chapem ho a bol by idiot, ak by toto nevyuzival :D

LENZe, ten kto je SKUTOCNE NIE SVOJOU VINOU CHORY na toto doplati

a tu si vychutnam zase moju teoriu

Normlany clovek musi doplatit na chyby IMBECILOV

tj. ak niekto zrazi skolacky na priechode pre chodcov, zvysia pokuty za rychlost..

proste normlany clovek plati za retardov..

tak to bolo vzdy, paltit za chyby inych.

a mam chut takych imbecilov strielat aby sa vyrovnal ten nepomer..

ale co uz

osobne investujem do zdravia tolko prostriedkov kolko si mozem dovolit.. a moze ma lekar cakat v cakarni dlhsie ako pacient caka v lekarni na lekara..