Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
ivana12

Ahojte, mal uz z vas niekto boreliozu? Ako sa to u vas prejavovalo? A aka bola liecba?

Mne to teraz zistili aj ked som nemala kliesta... mozem to mat aj z niecoho ineho? Najprv som mala malicky fliacik na ramene a teraz to uz mam po celej ruke a mierne ma to svrbi.

Doktorka mi dala na 3 tyzdne antibiotika a mast.

Mam z toho dost strach kazdemu ktomu poviem ze mi to zistili je zhrozeny.
Je to naozaj az taka zavazna choroba?

Dakujem vsetkym za odpovede.

lunka-

Borelioza sa da krasne vyliecit, ked sa podchyti do tyzdna-dvoch tyzdnov, tj. ked sa objavi flak, treba hned nabehnut k lekarke! Antibiotika na 3 tyzdne krasne zaberu, treba samozrejme chodit este aspon dva roky na odbery. Ked je uz v klboch a je chronicka, zial vtedy je to tazky a velakrat dozivotny boj, ale poznam cloveka, co s tym zije niekolko desiatok rokov a je relativne v pohode.

renca80

ja som tiež nemala kliešťa a viem na 100 %, že ma poštípal nejaký hmyz a na tom mieste sa mi urobil ten fľak typický pre boreliózu.

leenkaa

Ahoj RNG, snazim sa objednat 5 kusov NAC a 10 kusov olive leaf cez swnasonvitmains a vobec mi to tam nejde ani aby bolo 10 tych olive leaf ani sa dostat dalej cez info co chcu aby mi to posalili...vies mi prosim nejako poradit, popripade ze by si mi to ty objednal a ja dala vsetky info o mne adresu a tak, lebo ozaj mi to nejde nechapem to a chcem aby mi to aj doslo niekedy =/...ak si na man najdes cas budem vdacna, zatial prajem krasny den....chcela som to co najskor vyuzit bo teraz su tam akcie polovicne skoro aj na NAC aj na Olive leaf...pekny den

RNG

Len nevyliecena borelioza sa vrati. A vyliecit sa da, hoci podobne ako chlamidie, mykoplazmy ,L-formy je to projekt na velmi dlhy cas
Ak nevedia potom boreliozu za dlhe roky nijak zistit, tak je na 99% vyliecena
Nwemozem povedat na 100%, lebo aj ked ti zpstane jedna jedina zamaskovana niekde v bunke ako vnutrobunecny parazit, moze sa ti vratit.
Na rozdiel od toho vynicenie kompletne virusov je zatial nepredstavitelne,(HSV1, HSV2, VZV, CMV, EBV a ine) lebo pri prilis nizkych hladinach v tele sa telo prestane branit a tie potvory sa predsa len niektore udrzia. Aj znovunakazenie od druhych ludi je tu ovela pravdepodobnejsie, kedze napr virusy herpesu su extremne nakazlive pri dotyku dokonca aj kvapockovej infekcii, co sa este donedavna popieralo.
Dokaz prisiel z oblasti Amazonu, kde miestni domorodci nemaju na 95% ziadnu obranu proti HSV1 herpesu, a tak ked sa nakazia az 95% z nich do tyzdna zomrie, kde sa im koza premeni na jednu obrovsku ranu. Preto vedci zakazali vstup do urcitych oblasti, este nepreskumanych, kde zili posledne zvysky kmenov, co nemali s civilizaciou styk. Ale aj ked sa vedci nikoho nedotkli, predsa dostali miestni herpes, tj bolo to mozne len kvapockovou infekciou alebo dotykom predmetov, na ktorych sa tie virusy kratky cas udrzali.

Mimulus

Borelióza je zákerná a zvykne sa vracať. Aj ja som mal voľakedy dávno a dostal som antibiotiká na 2 mesiace + žiadna fyzická aktivita. Prejavuje sa veľmi nenápadne - nádcha, pokašliavanie ale hlavne strašne silná únava. Ja som bol v štádiu, keď som prešiel z izby do izby a nevládal som - bol som po 2 metroch uťahaný ako keby som kopal kanály. Ak máš raz boreliózu je to doživotné -dostať ju už nemôžeš no zhoršiť sa môže kedykoľvek. A ak ju máš tak sa prenáša krvou a ak niekoho nakazíš musí sa liečiť. A na darovanie krvi zabudni. Takže tak mal som, preliečil som sa nikdy sa mi nezhoršila napriek tomu ju mám. Toľko moja skúsenosť.

RNG

Nuz tu liecbu boreliozy, zastaralej mnoho rokov mam uz oskusanu, takze je vysoka pravdepodobnost, ze ti to pomoze rovnako ako mojim sesterniciam a ich dceram.
Vitiligo je skor zalezitost viralna, ale borelioza tym, ze znizuje imunitu tomu moze znacne prispiet.
Buduj si viralnu imunitu vys, v dnesnych casoch sa to zide kazdemu, lebo virusov je coraz viac a coraz viac z nich zostava c tele permanentne a potichu skodia.Pozri cez google.sk uvedenim rng herpes. Tam som uviedol plno antiviralnych, pridam k tomu este dalsie ako monolaurin, citral, berberine, Sangre de Grado. Nestaci jeden, treba ich brat viacero, najma z tych relativne slabsich.

leenkaa

Ano, rozumiem. A myslite si teda ze u mna bude ta pol ročná liečba tymito 2 doplnkami stacit(nakolko borelioza je uz pravdepodoben dlhodoba asi aj niekolko rocna zalezitost)? viem ze to nieje asi vas oblast ale spytam sa , kebyze to nahodou viete. myslite si ze tymito dvoma doplnkami a celkovo tym ze budem posobit na boreliozu sa mi moze posunut resp. zmiznut vitiligo (autoimunne ochorenie)? dakujem

RNG

NAC odporucam 2 X 600 mg .Borelia sa vyborne maskuje, treba ju odmaskovat, inac sa do nej nevie dostat telesna obrana, a aj oleuropein sa do nej dostane, ked je odmaskovana lepsie.

leenkaa

Dakujem RNG, cenim si rady. Takze myslis ze by mi to slo vyliecit aj iba tym extraktom z olivovych listov( prvy mesiac 3x300mg oleuropeinu, potom este 5 mesiacov 2x150mg) a k tomu NAC(1 tableta 600mg denne ci vic?)? Ze nepotrebujem k tomu tu prima unu, ze sa to da aj bez nej(bo mam z nej maly strach aj uz a bolo by to financne az moc)?Myslim ze boreliuu ma v sebe uz dlsie roky aj vyse desat snad(mozno sa mylim a je to menej). Pocula som ze aj elektroakupuntura odhaluje L-formy borelii, je to pravda(pytam sa bo sa nou liecim vyse 2 rokov na vitiligo)? Taktiez dakujem za rady ohladne postovneho =)

RNG

Inac rozne falosne spravy proti doplnkom sa zjavuju kazdy den, takze na presnost internetovych informacii z roznych zdrojov by som sa rozhodne nespoliehal. ja mam informacie od reputabilnycv lekarov, co liecia uspesne alternativami a v tomtpo pripade boreliozy aj 3 vyliecene pripady v rodine, prave pouzitim NAC a extaktu z olivovych listov, dlhodobo, a to po viacnasobnom zlyhani antiobiotickych lieceni, ked zo zufalosti pocuvali konecne aj na moje rady, vlastne nie moje, ale lekarov, ktorych periodika odoberam uz vyse 17 rokov.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Borelioza - Fórum - ZDRAVIE.sk