Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
ivana12

Ahojte, mal uz z vas niekto boreliozu? Ako sa to u vas prejavovalo? A aka bola liecba?

Mne to teraz zistili aj ked som nemala kliesta... mozem to mat aj z niecoho ineho? Najprv som mala malicky fliacik na ramene a teraz to uz mam po celej ruke a mierne ma to svrbi.

Doktorka mi dala na 3 tyzdne antibiotika a mast.

Mam z toho dost strach kazdemu ktomu poviem ze mi to zistili je zhrozeny.
Je to naozaj az taka zavazna choroba?

Dakujem vsetkym za odpovede.

Mimulus

Borelióza je zákerná a zvykne sa vracať. Aj ja som mal voľakedy dávno a dostal som antibiotiká na 2 mesiace + žiadna fyzická aktivita. Prejavuje sa veľmi nenápadne - nádcha, pokašliavanie ale hlavne strašne silná únava. Ja som bol v štádiu, keď som prešiel z izby do izby a nevládal som - bol som po 2 metroch uťahaný ako keby som kopal kanály. Ak máš raz boreliózu je to doživotné -dostať ju už nemôžeš no zhoršiť sa môže kedykoľvek. A ak ju máš tak sa prenáša krvou a ak niekoho nakazíš musí sa liečiť. A na darovanie krvi zabudni. Takže tak mal som, preliečil som sa nikdy sa mi nezhoršila napriek tomu ju mám. Toľko moja skúsenosť.

RNG

Nuz tu liecbu boreliozy, zastaralej mnoho rokov mam uz oskusanu, takze je vysoka pravdepodobnost, ze ti to pomoze rovnako ako mojim sesterniciam a ich dceram.
Vitiligo je skor zalezitost viralna, ale borelioza tym, ze znizuje imunitu tomu moze znacne prispiet.
Buduj si viralnu imunitu vys, v dnesnych casoch sa to zide kazdemu, lebo virusov je coraz viac a coraz viac z nich zostava c tele permanentne a potichu skodia.Pozri cez google.sk uvedenim rng herpes. Tam som uviedol plno antiviralnych, pridam k tomu este dalsie ako monolaurin, citral, berberine, Sangre de Grado. Nestaci jeden, treba ich brat viacero, najma z tych relativne slabsich.

leenkaa

Ano, rozumiem. A myslite si teda ze u mna bude ta pol ročná liečba tymito 2 doplnkami stacit(nakolko borelioza je uz pravdepodoben dlhodoba asi aj niekolko rocna zalezitost)? viem ze to nieje asi vas oblast ale spytam sa , kebyze to nahodou viete. myslite si ze tymito dvoma doplnkami a celkovo tym ze budem posobit na boreliozu sa mi moze posunut resp. zmiznut vitiligo (autoimunne ochorenie)? dakujem

RNG

NAC odporucam 2 X 600 mg .Borelia sa vyborne maskuje, treba ju odmaskovat, inac sa do nej nevie dostat telesna obrana, a aj oleuropein sa do nej dostane, ked je odmaskovana lepsie.

leenkaa

Dakujem RNG, cenim si rady. Takze myslis ze by mi to slo vyliecit aj iba tym extraktom z olivovych listov( prvy mesiac 3x300mg oleuropeinu, potom este 5 mesiacov 2x150mg) a k tomu NAC(1 tableta 600mg denne ci vic?)? Ze nepotrebujem k tomu tu prima unu, ze sa to da aj bez nej(bo mam z nej maly strach aj uz a bolo by to financne az moc)?Myslim ze boreliuu ma v sebe uz dlsie roky aj vyse desat snad(mozno sa mylim a je to menej). Pocula som ze aj elektroakupuntura odhaluje L-formy borelii, je to pravda(pytam sa bo sa nou liecim vyse 2 rokov na vitiligo)? Taktiez dakujem za rady ohladne postovneho =)

RNG

Inac rozne falosne spravy proti doplnkom sa zjavuju kazdy den, takze na presnost internetovych informacii z roznych zdrojov by som sa rozhodne nespoliehal. ja mam informacie od reputabilnycv lekarov, co liecia uspesne alternativami a v tomtpo pripade boreliozy aj 3 vyliecene pripady v rodine, prave pouzitim NAC a extaktu z olivovych listov, dlhodobo, a to po viacnasobnom zlyhani antiobiotickych lieceni, ked zo zufalosti pocuvali konecne aj na moje rady, vlastne nie moje, ale lekarov, ktorych periodika odoberam uz vyse 17 rokov.

RNG

Lenka ja spominam len tie najsilnejsie,Olive Leaf Supoer Strength, 750 mg kapsule s obsahom 20% oleuropeinu, tj v jednej kapsuli je 150 mg oleuropeinu.
Kolko ti zarataju na postovne to uvidis pri objednavani, skor nez stlacis finalne tlacidlo na kupu. Ak sa ti zda suma privelka, tak nemusis objednavku finalizovat, a vypnut. Iherb ma momentalne zhruba 6 dolarov za mensie objednavky postovne, Swanson ma standardne vnutorne postovne 4.99 k comu to prirata zahranicne cez Priority mail a to je vyse 20 dolarov.

Serafín

necital som prispevky len ten uvod a k teme mozem povedat tolko ze boreliozu mi liecili opakovane antibiotikami len s ciastocnym uspechom. problemy sa vracali, tak som na radu jedneho spravneho doktora nasadil aj liecbu u albertovej v bratislave. je to tzv. prirodna liecba, velmi znacne to pomohlo zlepsit stav a vysledky mam o moc lepsie. tuto zalezitost nesmie clovek podcenovat lebo inak to moze mat vazne nasledky. je to fak fazne ochorenie. je treba to podchytit z viacerych stran.

leenkaa

Dakujem moc za podrobnejsie rady ;).... Pozerala som swansonvitamins.com tie olive leaf, je tam mnoho druhov s roznym obsahom oleuropeinu, viete mi poradit ktory je najkvalitnejsi a zaroven cenovo vyhodnejsi?Abo ktory odkupujete vy abo ste odkupovali -odkaz odstránený- ? Su tam aj kapsle aj nejake extrkty ais tie kapsle ze. Postovne som tam nenasla, ake je priblizne do SR abo CR neviete? A na iherb je ake cca postovne , mate skusenosti? tam je tiez vela produktov z tejto kategorie, ktory je taky najpriatelnejsi podla vas -odkaz odstránený- ? Co sa tyka tej une este porozmyslam ale to by ma vyslo asi draho(som studentka tak asi nerealne pre mna) a na druhej strasne som citala ze su 2 studie ktore si oponuju v ucinku une na vboreliozu, jedna tvrdi ze zabija borelie äale len v extremnych davkach) a druha ze keby sme take extremne davky brali by sme skor zomreli z toho nez zabili borelie, a tie co mozeme brat praveze podporuju rast a mnozenie borelii. ja som brala 9 mesiacov PM chlamydil EXTRA v najvyssom mooznom davkovani(urceni na borelie a obsahoval jednu zo zloziek aj uncariu) a po roku som mala 7x zvysene borelie ako pred jeho uzivanim, tak mam aj strach z tej Une. Dakujem za ochotu a ked si najdete cas a poradite mi , budem len rada. Pekny den =)

RNG

Ja kupujem uvedene zo Swansonvitamins.com, ale ti maju na Slovensku zialbohu vysoke postovne, takze sa to vyplati len pri vacsich objednavkach. Na mensie objednavky je vyhodnejsi iherb, aj ked tam nemaju tak silne vyrobky, ako Swanson, teda co sa tyka najma oleuropeinu.
Ale liecba boreliozy je najmenej pol roka, mesiac dva intenzivne, tj 3 x 300 mg, neskor udrzobne 2 x 150 mg hodne dlho, takze sa oplati objednat vacsiu zasielku.

Samento/Prim,a una de gato je na pouzitie drahsie, nez oleuropein a tento mam uz pred rokmi na viacerych v rodine s boreliozou(neuro, klbova) vyskusane s uspechom.