Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
ivana12

Ahojte, mal uz z vas niekto boreliozu? Ako sa to u vas prejavovalo? A aka bola liecba?

Mne to teraz zistili aj ked som nemala kliesta... mozem to mat aj z niecoho ineho? Najprv som mala malicky fliacik na ramene a teraz to uz mam po celej ruke a mierne ma to svrbi.

Doktorka mi dala na 3 tyzdne antibiotika a mast.

Mam z toho dost strach kazdemu ktomu poviem ze mi to zistili je zhrozeny.
Je to naozaj az taka zavazna choroba?

Dakujem vsetkym za odpovede.

leenkaa

Dakujem za odpoved, a nevies mi prosim ta poradit kde zohnat na internete ten kvalitny TOA free extract Samento(abo prima una de gatto) za dobru cenu? Da sa to aj z CR abo SR (kedze postovne z Ameriky asi nieje najlacnejsie, nevyznam sa)?NAC abo ACC sa tiez zo zahranicia kupuju? A bez nich( NAC abo ACC) by mi Una nepomohla teda? Co sa tyka toho extraktu z olivovych listov som nasla len take kapsule takze to mam uzivat tych 12 denne(podla toho co odporucujes 3x300mg oleuropeinu) abo mas ine tipy kde zohnat tablety(ci kapky...) co obsahuju viac oleuropeinu v 1 tablete?

RNG

Nuz ja za to nemozem, ze sa vacsina doplnkov predava s primalymi davkami ucinnych latok a zavadzajucimi navodmi od vyrobcov na pouzitie. Ja sem pisem navody od lekarov, co s nimi mali uspech, pripadne aj moje oskusane na zaklade tych rad od lekarov.
Extrakt z vilcacory nekupuj, pokial to nie je specialny TOA free extrakt Samento alebo Prima una de gato.
Ine tinktury su pridrahe a so slabym obsahom, casto len ekvivalent 30% byliny.
Totiz na ucinok uncarie tometosy je treba brat az 18 gramov byliny denne

Pri borelioze a inych zamaskovanych infekciach prvorada uloha je ich odmaskovat, aby mohli na ne byt aj telesna obrana, aj antimikrobialne doplnky a atb ucinnejsie, tj do nich preniknut a nie byt zadrzane roznymi maskovacimi materialmi. Na to je znacne ucinny forma aminokyseliny, N-acetyl cysteine(NAC alebo ACC), davka 2 x 600 az 1200 miliframov, zacat s nizsimi a stupnovat az do max odporucenej.

leenkaa

Ahoj RNG chem sa opytat ohladne boreliozy.Mam ju uz asi dlhe roky, laboratorne testy ale ukazuju stale vysoke IgM (cize akoby to bolo v akutnej fazi co nieje), antibiotika nezaberaju, priznaky nemam ziadne mozno ze mi to sposobilo trochu ine problemy(nespavost, uzkost, nervozitu a autoimun. chorobu vitiligo-ale nemuselo,to sa iba domnievam ze to mohla byt pricina. Rozhodla som sa uzivat vilcacora kapky( objednane ale z ciech cenap.cz, abo obchod.wendys.cz)=co na to hovorite je tam ze 40% alkoholu(vodky)nieje to vela,nebude to menej ucinne , existuje aj nejakycisto 100% extrakt ci musi byt s alkoholom? A extrakt z olivovych listov.Kapsle z olivovych listov som nasla (1kapsle = 500mg extraktu z olivovych listov = 75 mg oleuropeinu). Davkovanie je cca 2 tablety denne, co je asi malo ked ste pisali ze tak 3x300 mg oleuropeinu denne to znamena ze by som musela 12 tablet denne zjest? Dakujem za odpoved

wyx

mne sa fľak objavil po troch tyzdnoch. a az z diagnozy som si vlastne uvedomila dovod prečo som pár dni predtym nevydrzala dlho chodit, alebo len tak stáť, proste som si musela sadnut.

PaSi

Nemusi. Bolest hlavy aj oci byvaju priznakmi boreliozy [ale nemusia samozrejme]. Ludkovia, fakt vsetko, co potrebujete vediet o borelioze [priznaky, koinfekcie, liecba] najdete na www.borelioza.cz. Staci len prestudovat :o)

OP

Ak môžem, nemáte niekto skúsenosť s tým, pred dvomi týždnami som mala kliešťa a v tom čase som brala aj antibiotiká na inú chorobu, ktoré mali v popise že sú účinne aj na boreliózu...v súčasnosti mám neskutočnú bolesť hlavy v prednej časti a oči...neviete niekto či sa vždy pri borelióze musí objaviť špecifický fľak, alebo si len nahováram hovadiny?!..Ďakujem

wyx

ja som chytila kliešta pred dvomi rokmi. prvé ATB som mala na šesť dní, druhé o tri mesiace tiež a potom som mala tri dni ATB, tyzden pauza a dalších 7 dní ATB, každé 3 mesiace kontrola + odber krvi, hodnoty klesali, takze mudr. usúdila, ze uz netreba dalšie kontroly a všetko je ok. Mala som prísť po roku, ked som prišla, mudr. sa vyjadrila, že ona nič také, aby som prišla na odber, nepovedala. takže ako na tom som teraz s boreliozou, neviem. v podstate, sa mám dobre.

43

ja sa liečim na boreliozu od roku 1990.su roky,ked nemam žiadne viditelne prejavy a ako tak sa citim v poriadku.su roky ,ked sa napchavam len ATB .nechcem ťa strašiť,chcem ťa len vystrihať pred komplikaciami,mne zistili boreliozu velmi neskoro po uštipnuti ,už ked ma boleli klby a mala som aj ine neurologicke problemy.na začiatku sa drž pokynov lekarov a uživaj poctivo seriu ATB.
ja som chodila aj na pristroj diacom,čo si myslim že mi velmi pomohlo.poznam lľudi,ktori maju boreliozu a nemaju žiadne probelmy,tak že sa nestraš,dnes su na trhu ATB inej generiacie ako kedysi.takže určite sa da s boreliozou bojovať učnnejšie ako kedysi.

PaSi

Ako pise RNG, tazko sa to lieci. Na tej stranke, co som Ti odporucila alebo aj na stranke www.chlamydie.info by si sa docitala, ze niektori ludia su aj roky na ATB, konkretne na roznych protokoloch. 3 tyzdne je nic, aspon podla toho, co pisu ludia na tych strankach. Urobis lepsie, ak zajdes na forum tam, pretoze tam su ludia, ktori s tym bojuju alebo len zacinaju liecbu ako Ty. A radi Ti pomozu...