Cysty

Príspevok v téme: Cysty
1001jaja

Dobry Den... Poprosim o radu...

Dnes mi na sone objavili niekolko cýst v okolí krku, pod uchom a vacsiu pod bradou... su priblizne 3 mm a pod bradou az 9 mm... Viete mi povedat, co sposobuje vznik cyst a čo mi nimi hrozí... su skodlive, alebo nie. Coho sa mam bat?? coho nie :) Dakujem za radu...

1001jaja

Dakujem za rady.... no ta pasomnica ma prekvapila... ale človek nikdy nevie. Poinformujem sa... Dakujem este raz

1001jaja

Bola som na sone prsnika a nahodou som sa dozvedela, ze robia aj sono krku, tak mi ho spravili... mam problemi uz asi 2 mesiace s krkom... bola som aj na rontgene. Mam akoby "vnutorny opuch" tazsie sa mi dycha, a pocit "zaseknuteho chlebu" v krku neustupuje... mam pocit akoby sa mi to zhorsovalo a viditelne krk mam tiez opuchnuty... Su to cystie. Nie uzliny. Popisane su cysty v okoly krku, nie je urcene ze su v slinnych zlazach... su mimo. Ale mala som zevraj zapal slinnych zliaz...

arman

Ok, cysta je vlastne obal, do ktoreho nieco telo uzavrie, popripade sa donho uzavrie parazit.

Tvoje telo v tej oblasti z niecim bojuje.
Nemoze to byt napriklad cysta pasomnice?
To zjazvenie na mandliach moze byt aj od larvy parazita, ktora sa tade prekusavala. Aj ten "zaseknuty chlieb" mohol byt ten pocit.
To robia casto, ze z criev sa prekusu az do hrdla, a potom sa dostanu naspat do creva. Niekedy vytvoria cysty.
Sice si nemyslim, ze doktori velmi pomozu, skus sa opytat veterinara, ci to nemoze byt od parazita... veterinari maju paradoxne vacsie skusenosti s parazitmi.

1001jaja

Sono som si robila vo vlastnom zaujme, lebo mam obmedzeny cas behat po lekaroch, citim jednoducho, ze tam nieco je a na rontgen ma posielala krčna. Mam tam napysane, ze su to cysty.

1001jaja

Mam uz mesiac problemi s hrdlom. Najprv sa to zacalo cudnym pocitom, akoby "zaseknuty chlieb v hrdle". Potom som na par dni stratila hlas... Ked sa mi hlas vratil, stale ten cudny pocit v hrdle pretrvava... Tazsie sa mi je, dycha. Krcna lekarka mi povedala ze mam velmi zvacsene mandle, ktore su uz poriadne ziazvene. Odporucila ma ale k alergologovi. Ten mi odobral krv na testy, ale mysli si, ze je to len zapalom slinnych zliaz. Ale od vcera citim, ze hrdlo mam z vnutra este opuchnutejsie a o dost horsie sa mi dycha... Zacina ma to stale viac znepokojovat. Uz ani neviem, ako si mam hlavu polozit a drzat, aby ma som to necitila... Nemam od lekarov vela informacii. Prekonala som viacero silnych angin a to mohlo byt tiez pricinou. Ale po vsetkych vysetreniach stale nemam jasnu odpoved, nikto mi nevie vysvetlit, preco sa mi tam tie cysty objavili. Bojim sa toho. Mam ich vela a jednu pod bradou si dokonca zacinam vidiet. Ta je najvacsia.
Dakujem za odpoved.

llek

Niekolko otazok - preco si mala robeny ultrazvuk krku? Mas nejake tazkosti? je tam napisane ze su to cysty alebo uzliny?. Nie su tam popisovane slinne zlazy a cysticky v tychto slinnych zlazach? Osobne si myslim, ze najskor je to nahodny nalez, ktory nic neznamena a nic ti nehrozi.