Je možné cestovať so psíkom vo vlaku?

0vecka

no v nemecku som este psa s kosikom nevidle ... kludne nabehnu do autobusu aj s dvom apsami a vsetko je ok... to je ako s cyklochodnikmi ... vsade sa da len na SK nie :)

Veronika_27

Cestovala som vlakom aj s väčším aj s menším psíkom, náhubok ani prepravku nemusel mať, snáď ak by šli len policajti... neviem, zatiaľ som natrafila len na milé sprievodkyne a sprievodcov, ktorí nenamietali kvôli náhubku, jediná podmienka bola, že pes musí byť dole na zemi alebo na mojich kolenách, nie na sedale...
Čo sa týka autobusárov, to je už iná káva, ak je to súkromná spoločnosť, môže si povedať, že ťa so psom nevezme... v MHD nemajú možnosť ťa odmietnuť vziať, ale tam už ten náhubok či prepravka musia byť v závislosti od veľkosti psa... ale snád aj tam sa nájdu výnimky :)

Yumalai

Ahoj,

Psa mozes vzat d ovlaku za predpokladu, ze su splnene prepravne podmienky. A to: pes je drzany na kratkom vodidle, ma nasadeny ochranny kosik, nezapacha, alebo inym svojim prejavom neobtazuje okolie. Za tychto okolnosti pes plati polovicny listok.

Moznost 2: pes je umiestneny v prepravnej schranke s nepremokavym dnom, ktora nesmie presahovat standardny rozmer.60x40cm (po slovensky vojde sa pod sedadlo, do lona, alebo na miesto pre batozinu vyhradene). Za tychto podmienok je pes prepravovany ako prirucna batozina, nemusi mat kosik a neplatis zan cestovne.

lost

hehe,

to by ma zaujimalo, kto tie zakony pisal, dam na stol 10 000 eur, ze ma IQ pod 90.

je rozdiel ist do autobusu s 2kg yorkshirom a s nejakym 100kg psom

toho maleho nech sa snazi akokolvek zaslapne aj troj rocne dieta, ale toho druheho nespacifikuje ani sam bingham ;) :P

ja mam len pudla trpaslicieho a cestujem s nim bez kosiku, teda zatial nebol problem, autobusar sice namietal, ale videl ze je pes OK a tak nas pustil, mimochodom maju tie interne predpisy, cize sam riskoval..

vo vlaku kosik netreba pokial viem, ale treba "tasku s pevnym dnom" aby to mal pes zadarmo..

ak je len tak, ze v lone cloveka a LOGICKY zabera menej miesta, staci hodit na revizora dvojeurovku ci mozno dve, ak netrafis na prvy krat a bude ticho.. ak je pricetny, tak ta necha na pokoji.. podla mojich skusenosti 9 z 10 je OK..

ak by ma nejaky buran nasral, ze co vediem psa do vlaku, tak by som si kupil miestenku pre psa a mohol by buran stat.. alebo este lepsie - prenajat si celu tu bunku, ci ako sa to vola :D ale kaslat to, rovno cely vagon, a ked bude mat silne reci, tak prenajmem cely vlak a moze ist domov pesi... ak je niekto buran, tak je buran..

zuzi74

ja som jediny raz cestovala s mojou fenkou maltezackou vo vlaku a ked prisla sprievodkyna, tak sa na fenku pozrela a povedala mi, aby som jej dala ten kosik dole, lebo vyzera velmi smutne:-) Ale to su tie lepsie a vynimocne pripady.

neva

Včera som cestovala vlakom a oproti na vedľajšom sedadle bol psík pekne na sedadle vedľa svojej majiteľky. Mal pod sebou deku, pekne na nej ležal. Keď prišiel sprievodca, ešte ho aj pohladkal.

DzanaFX

Pre autobus platia tie isté podmienky, ako som napísala k vlaku :-) Ibaže lístok stojí menej, ako za batožinu.

DzanaFX

Písala som presne pred mesiacom do železničnej spoločnosti, so psíkom môžeš, samozrejme s košíkom, prípadne musí byť v prenosnej klietke(košík, taška...), avšak raz sme šli aj bez košíka so šteňaťom, bez klietky. Lístok stojí cca polovicu od dospelého lístka :-)

Jessi_1111

Myslím, že sa môže jazdiť v autobusi, ak sa spýtaš vodiča a povolí ti to. Tak isto aj vo vlaku, buď rušňovodiča alebo kontroly.

bingham

ovecka

to nieje drbnuty zakon..., lebo ludia su kokoti(zaco ten pes samozrejme nemoze) a nemaju vychovanych svojich psov a potom moze nastat v autobuse problem..., preto by mal mat ten pes(ktoreho mi je samozrejme luto) kosik