Cudzí jazyk

Nels

Ale to záleží aj od toho, aký film a tak :) filmom napríklad nerozumiem ani ja, ale keď si pustím nejaký koncert, rozhovor s kapelou, alebo zo zákulisia koncertu tak im rozumiem v pohode =)

xxy

serialy, filmy s anglickymi titulkami. je potrebne sa ucit slovicka sprave s prizvukom, aky maju, je to velmi dolezite, ked to nevies, tak ti pride rec iba ako kus hatlaniny, ktoru nedokazes identifikovat. chce to vela trpezlivosti.

Sejla

scko555 neviem, či je to dobrý nápad, učiť sa z pesničiek, pri speve sa mení akcent, slová znejú inak a aj skladba vety sa mení podľa toho, ako sa hodí do pesničky, nie je to ako pri bežnej konverzácií... jedine, že by ťa to extrémne motivovalo. Najlepšie je učiť sa z nejakého seriálu, ktorý budeš pozerať pravidelne každý deň a anglickými titulkami. Zvykneš si na prízvuk hlavných postáv a časom ti budú zrorzumitelnejší. Zakaždým si prekladaj slovíčka, ktorým nerozumieš. So slovenskými titulkami sa toho veľa nenaučíš. Good luck

jessi_111100

Súhlasím, treba počúvať, poprípade vyhľadávať a prekladať si slovíčka, ktoré postrehneš, potom si to pretočiť dozadu a ešte raz si to vypočuť, ale už aj s tým slovkom / slovkami, vetami...

...a časom to príde. Potom pochopíš, už aj pointu, a budeš šťastná...a je to! Držím palčeky! :):D:P:O:D :-D :-)

ina prezyvka

chapem, tiez som na tom tak bola, a preco im nerozumies.. hovoria rychlo, s akcentom, piesnam ani ja nerozumiem, ale to obcas ani slovenskym, ked tam tak zavyjaju :)

csko5555

ale ja enviem preco im nerozumiem.. ved uz sa ucim dost dlho anglicky a dost toho viem ale jednoducho ako keby som nepocull.. :(

ina prezyvka

pozeraj s titulkami, bud slovenskymi, alebo anglickymi, ja som tiez nerozumela skoro nic, ale teraz vsetko pozeram len po anglicky s titulkami a minule som sa prichytila pri to, ze som na youtube rozumela skoro vsetko :) aka som bola rada