Moja 15 ročna dcera a sex...

Príspevok v téme: Moja 15 ročna dcera a sex...
mama659

moja dcera zacala chodit so svojim spolužiakom ...to by bolo v jej veku normalne , ale dnes som chytila jej telefon a prečitala si spravy od neho a bola som šokovana ...on ma 16 rokov..
piše jej ako sa s nou chce milovat v nejakom hoteli ako by ju hladil ne tych miestach ..ako sa bozkavali a hladili ...

zda sa mi , ze na to ma cas ...ake mate skusenosti vy rodicia

Wanillka

Podla mna hrozbou by bolo ak by si dcere pri upratovani našla tehotenský test..
ale tie Sms-ky ešte nič neznamenajú ...
Pozri ak už vieš že chodí so svojim spolužiakom.. predpokladam , že ti to sama povedala? nie?
V tom prípade by to znamenalo , že ti dôveruje a povie ti ked sa jej vzťah posunie inam...
a pokial nestvára blbosti (t.j. nedroguje, nefajčí , nepije, nechodí domov príliš neskoro) nie je sa čoho báť..

BcMia

Nazeranie do mobilu dospievajúcej dcéry nie je správne.. ale k téme podľa mňa sa tomu nedá nijako zabrániť, doba už pokročila a decká začínajú sexuálny život čím ďalej tým skôr. Myslím že by ste ju skôr mali poučiť o antikoncepcii aj keď možno aj to už má naštudované. Ale treba ju radšej naviesť na zodpovednosť, sex jej zakázať nemôžete. Skúste jej skôr ponúknuť možnosť bratia antikoncepcie.. Viem to zo skúseností, ja som mala 16 rokov keď som mala prvého takého priateľa a mamina o tom vedela- tiež neviem z kade :). Nahovorila ma ku gynekológovi s tým že si mám nechať predpísať tabletky.. je to lepšie riešenie keď sa dievča naučí prijať zodpovednosť a bude sa chrániť pretože puberta prináša hocičo. :)

Magy

Zakazovat jej to, alebo ju zatvarat a strazit nema ziaden zmysel.
Akurat by si dceru stratila nadobro a robila to potajme, prip. si nabuduce davala vacsi pozor, ako pred tebou utajit nieco, co by sa ti nepacilo, ale spravila by to tak ci tak.

Taktiez jej nevycitaj, ze ake "oplzlosti" si nasla v jej mobile. Deti v tom veku su extremne citlive na vycitky a svoje sukromie.

Snad jediny sposob, ako dceru nestratit a zaroven ju (aj seba) uchranit od nasledkov pripadneho nechceneho tehotenstva, je jednoducho si s nou sadnut a povedat, ze si nasla tie sms, ze sa ospravedlnujes(!dolezite) ale ze jej nic nevycitas(!taktiez dolezite), ale chces jej poradit, aby sa nespalila a nelutovala. A pekne vecne a priatelsky jej vysvetlit vsetky pre a proti sexualnej aktivity v jej veku. Nezakazovat! Skor ju skus povzbudit, ze je to normalne a spravne, ze zacina pocitovat sexualitu, ale ze s tymto novym pocitom musi narabat opatrne, podobne ako s ohnom. Moze sa lahko spalit a nasledky si niest cely zivot. Cela ta debata sa musi niest v pozitivnej rovine, musi mat z teba pocit, ze stojis na JEJ strane, NIE PROTI NEJ. Deti su velmi citlivy barometer rodicovskych emocii a postojov, ak vyciti akukolvek tvoju negaciu voci nej, uzavrie sa a stratis ju nadobro.

netehulka

je tazke si predstavit byt v tvojich "topankach". Podla mna zalezi, ako si vychovavala svoju dceru a aky mas s nou vztah.

netehulka

Ja taketo veci budem riesit o 14 rokov, uz teraz sa netesim. :-)
Aj mladsi sexuju. Nevravim, ze je to spravne, ale je to tak.
answers.yahoo.com

RNG

Naviac predstavit si, abe teenager plny hormonov urobil zodpovedne rozhodnutie na obmedzenie sexualnej cinnosti, ked ju uz zacal je velmi naivne. To je ako obmedzovanie drogara na mensie davky drog alebo branie len obcas.
Jedina mozna prevencia je tlak spolocnosti proti tomu, kontrola rodicov a celkova kultura, ktora to nedovoluje a odsudzuje, ako to bolo v minulosti a pracovalo to.
Tieto nove chore liberalne napady zrejme nepracuju, vysledky to velmi jasne dokazuju.

salalala

A ešte dodatok k môjmu príbehu. Mala som sex vtedy prvý krát, a potom až oveľa neskôr, nie že by sme pravidelne sexovali.

RNG

Je tragedia, ze dnesne deti vplyvom stravy su sexualne dospele casto c 13 rokoch ale schopne brat zan zodpovednost az po 20tke. niekedy aj neskor, lebo dnesna spolocnost vyzaduje znacne vzdelanie na uplatnenie sa.
Prevencia otehotnenie to sice zmierni, ale ked sa "pandorina krabica" hormonov otvori, mladi sa casto nevedia kontrolovat a znicia si zivot.
Nehovoriac o pohlavnych chorobach, nesustredeniu sa na skolu, co by malo byt ich prvym zaujmom v priprave na zivot a podobne. Svetr je tvrdy a naroky na vzdelanie coraz vacsie. Nekontorlovanie mladycyh vedie k narastu doslova spodiny, tj vrstvy ludi, co sa nevedia dostatrocne o svoje potomsto ani seba postarat a su odkazani na podpory statu a rodicov. Ale ked toto prerastie prilisne, ani stat nema nekonecne mnozstvo penazi, ved ich dostava /zdiera z chrbtov tych tzv "uspesnych" tj zodpovednych, vdelanych a tvrdo pracujucich. A pri rozpade celkovej moralky sa tato skupina zmensuje a druha neumerne narasta, az sa to cele musi nakoniec zrutit.
Ako to vyzera, si mozete pozriet vo vnutornych mestach v USA, kde sa dnes napr v Chicagu rodi viac deti mimo manzelstva a tie nedosatanu dostatocnu opateru od nedospelych nevzdelanych mamiciek muzi/otcovia sa obvykle vyparia, lebo nemaju zaujem ani plan este svoje neplanovane potomstvo vychovavat a nakoniec ani schopnost na to) a vyrastu z nich menejcenni ludia, cest vynimkam.Problemy s drogami, kriminalita, nezamestnanost a zitie zo statnych podpor je uz generacne
Myslim ze to by mala byt pre tych liberalnych dostatocna poucka, kasm ten liberalizmus speje v konecnom dosaledku.

Ja nie som moralista, ale prakticky clovek a to "porozumenie pre mladych" a nedostatocna rodicovska kontrola nikam dobre nevedu, zialbohu.
Urcita moralka je nevyhnutna pre kazdu zdravu spolocnost, aspon to nevyhnutne minimum.