V 17tich chcieť dieťa ?

Príspevok v téme: V 17tich chcieť dieťa ?
Lia22

Ahojte ženy

Som úplne normálna študentka 3. ročníka. Mám priateľa už 3 roky, lúbime sa, všetko je fajn - sem tam menšia hádka. Má 20, chodí do roboty, celkom slušne zarobí. Bývam v rodinnom dome s mamou , tatom a braskom.. Len nevienm či mi hrabe ale cca už pol roka túžim neuveriteľne po bábatku. Prosím, neodsudzujte ma za to. Viem, že by som sa dokázala postarať, nedávno som sa sama pár týždnov o dieťa starala a nie raz a všetci boli spokojný. Školu by som doštudovala individiálne, teda aspon druhý polrok 3. a prvý 4. ročníku. Finančne viem,že to zvládnem s priateľom ale jedine čo ma brzdí je tá škola a rodina. Ja viem, sibe mi, ale napíšte mi niečo na to, prosím

winki

A tvoj priateľ o tomto tvojom túžení vie? Starať sa pár týždňou je niečo úplne iné ako starať sa celý život a aj finančne. Však vydrž, dokonči školu, zamestnaj sa kúpte byt alebo podnájom a potom prosím maj aj futbalovú jedenástku.

Nela75

Dievča ty si asi neni normálna, čo ti poviem..
Ja som otehotnela tesne pred 18, naši ma skoro zabili, lebo som nemala dokončenu školu, behala som skoro celych 9 mesiacov so sklonenou hlavou, aj ked som sa na malu velmi tešila, všetci v okoli ma rozoberali a chodili strašne reči...
Ale to ma potom prestalo trápiť, ničili mi život, nedala som sa... Teraz mám nádhernú 10 mesačnú Biancu, ktorú každý zbožnuje... Ale poviem ti, neni to lahke, tak nevymyšlaj, toto dievčata riešia v tvojom veku ,, náhodou,, a nie ekd CHCÚ.. Asi si ešte nedospela... Aj keď verím, že by si sa dokázala o bábo postarať... PorozmýšĽaj..A navyše, ja som sa sťahovala k priateľovi (teraz už manželovi) s ktorého rodičmi som mala vynikajúci vzťah, všetko sme si pokupovali sami aj si kupujeme...Možno za cca rok sa budeme sťahoavť do spoločného bytu.. Toto riešim ja a moje bývale spolužiačky to, kam pôjdu večer na mojito a potom na disku ...

Kavenka114

Dokázať by si to možno dokázala (veď prežiť sa dá skoro všetko), ale čo potom? Po materskej? Budeš len so strednou, bez praxe, bez práce, budeš potrebovať živiť dieťa a tak vezmeš prvú prácu, do ktorej ťa vezmú (a ver, že to nebude prestížne miesto, ale zrejme nejaká predavačka alebo za pás). A ostaneš tam celý život.

Ja mám 21 a viem, že by som to dokázala, ale reálne sa nad tým uvažovať nedá

Aja02

A z čoho chceš to dieťa živiť? Nikdy si nepracovala, čiže materskú dostávať nebudeš. Spoliehať sa na priateľa je riadne naivné. Dokonči si SŠ, odrob si aspoň dva roky, a potom maj deti. Myslíš si, že keď budeš mať dieťa, strednú dokončíš externe, zamestnávatelia sa budú o teba po materskej trhať? To ťažko. Už teraz majú ženy, ktoré pracovali pred materskou problém s prácou, keď chcú neskôr nastúpiť, nie to ešte žena, ktorá nemá nijaké skúsenosti.