Zlta plet

ccc

jasné, že by mal ísť k lekárovi, neviem na čo čaká ?!
a keď niekedy uvidíš takého poriadneho alkoholika, všimni si farbu jeho bielok, oni totiž majú väčšinou cirhózu, ja si to pamätám podľa toho, lebo majú úplne v prdeli pečeň

brunuska

jaaj ano ccc mas pravdu- ale tam je zlte sfarbenie koze a sliznic pri zltacke zlte sfarbenie koze,sliznic a bielok.

brunuska

jasnacka ccc - diskusia! :-)
tak o cirhoze toho vela neviem...ale viem ze pri zltacke su toto priznaky. to je jedno- vsak nech ide k lekarovi ten mu najlepsie povie co mu je. ale hlavne vedome ci nevedome roznasanie infekcnej choroby.... no neriskovala by som.

ccc

Brunuška, ale my sa nehádame, obe tvrdíme, že ikterus je pri žltačke= pri infekčnom zápale pečene.
A ja ešte tvrdím(nevymyslela som si to), že okrem žltačky sa ikterus vyskytuje aj pri cirhóze pečene, čo je iná choroba ako žltačka
A môže sa vyskytovať aj keď je sťažený odtok žlče do čreva a pri iných stavoch
Ale teraz mi napadlo, že väčšinou sa vyskytuje ikterus až v konečných stavoch cirhózy, čo asi nie je tento prípad

brunuska

ccc ja sa nechcem s tebou hadat ale som presvedcena ze zlte sfarbenie bielok je priznakom zltacky! samozrejme mylit sa je ludske ze? a ja som clovek.ale som si ista.