Setrnosť? Da sa to zmenit?

Príspevok v téme: Setrnosť? Da sa to zmenit?
xxxxxx

Ukoncila som 8 rocny vztah kvoli viacerym nezhodam a neprekonatelnych rozdielom. Teraz zacinam s randenim od nuly. Uz som jedneho muza aj nasla, vyse mesiaca sa stretavame, ale vsimla som si, ze je strasne setrivy. Po odpocitani vsetkych nakladov na byvanie, benzin atd. ma stale cez 2000eur. Co je dost velky prijem na to, aby clovek mohol v pohode zit. Dopriat si sem-tam navstevu restiky, nejake oblecenie a pod. On vsak len setri, lebo chce v buducnosti dom. Pise si podrobne vydavky, na obed nechodi s kolegami, ale si ho nosi z domu, na prvom rande, ked sme si boli sadnut na kavu, na ktoru ma pozval on, som povedala zo slusnosti, ze nech neha tak, ja to zaplatim a on ani nerobil prieky:-)) co sa mi este nestalo... Najvacsi gol bol, ked sme sa vcera rozpravali a ja som mu hovorila, ze nie som moc setriva a co mam na ucte zvyknem oplieskat(leasing, oblecenie, restiky, kozmetika, ale som aj stedra voci okoliu, pozyvam, kupujem im drahe darceky, spravim sem/tam rodicom nakup) a on, ze ma to nauci a ze mu mozem davat z vyplaty peniaze a ze mi bude setrit!!! Ale inak je velmi mily, pekny, inteligentny, len ta sialena setrivost...

tony444

xxx- Auto mas na leasing alebo si si na neho nasetrila? Lebo ked ma niekto auto na leasing t.j. ze si na neho musel pozicat a potom machruje, tak je to TRAPNE :-D Machrovat vecou, ktoru musim splacat ako socka, to je uspech,hehe. Skor neuspech.

xxxxxx

Adamkrt alias skrblik, co udrela som na citlivu strunu?:-)) nevies, tak nesud, kebyze hned teraz strelim auto, tak mam z neho 21-23litrov(aky by bol dopyt, ale podla sucasnych inzeratov asi tolko), mam len 25, poznam vela ludi, hlavne byvalych spoluziakov z VS, co v mojom veku nemaju ani len to auto, takze nehovor, ze som nic nedokazala a mam holy zadok - keby si cital pozornejsie, tak som pisala, ze aj ked si nesetrim, nezijem z vyplaty do vyplaty...
leila ved to, aj ja som mu to povedala, ze co bude robit, ked bude koniec sveta, alebo padne euro, vratime sa k SK a bude konverzny kurz 1:1:-))
jajaja295 to by som vedela aj ja - spravila by som vyprazane bedle chacha:-))

jajaja295

no uz som len cakala, kedy sa tu vyjadri adam krt, ktory vie navarit z 1e hostinu pre 10 ludi
leila :DDD, ze konec sveta

leila

Ja neviem načo šetrí na villu,keď 21.12.2012 bude konec sveta
nech sa aspoň porádne naje nech neumre aj s tebou hladný

tony444

Extrem s extremom. Prilis setrni ludia su hrozni,ked setria na vsetkom. Rovnako su hrozni ludia ako ty dievca, co vsetko minu a ziju z vyplaty do vyplaty. S ani jednym by som nechcel mat vztah. Najlepsi je zlaty stred - minat s rozumom a nieco aj usetrit.

AdamKrt

xxxxxx Dnes 12:01

takze sama si nic nedokazala, mas holy zadok a navazas sa do priatela, ktory sa snazi zodpovedne mysliet na buducnost.

Staci najst si nezodpovedneho bula, ktory Ti urobi decko, bude minat peniaze, hrat na automatoch, zadlzi rodinu a potom sa na to bude divat inak.

xxxxxx

tak idem reagovat postupne
lost setri na terminaku, ale uvedomuje si, ze je inflacia a peniaze stracaju hodnotu, preto chce ten dom na hypoteku, co sa asi kvoli inflacii z dlhodobeho hladiska oplati
jajaja295 mala som podobne pocity, ked mi to povedal Blondula ale ano, myslel to vazne. Vraj sporil aj svojej EX a ked sa rozisli, tak jej dal cez 5000eur, co si u neho odkladala. Co sa tyka tych obedov, ja v tom nevidim nejaky zmysel. Socializujes sa medzi kolegami a obedne menu s polievkou stoji cca 3,30, ked si musis nakupit suroviny, priratas si energie, cas straveny pri vareni, tak sa to vobec neoplati, varit si jedlo sam a nosit si ho..
pripjat vobec neminam ako besna:-) len som stedra voci svojmu okoliu.. na co su mi peniaze, ked nemozem s nimi spravit radost sebe a aj ostatnym? viem, ze sa hovori setrny, ale setrny je u mna ten, kto setrne naraba so zdrojmi, ale tento ich setri, takze je setrivy:-)
kafik nebyvam vo vlastnom, zila som s ex a teraz byvam u nasich vo velkom dome, ktory postavili. Ak by som mala brat hypoteku, tak v BA by mi to vyslo tak na 1izbovy byt. Podla mna by to nebolo rozumne, lebo ak by som si casom zalozila rodinu, tak by sme sa tam nepomestili. Musela by som brat dalsiu hypoteku a ten byt prenajimat a nemyslim si, ze by si 1izbak zarobil aj na naklady aj na splatky. Cize to by som riesila az potom, ked budem mat staleho partnera. V podstate neminam az tak, ze pred vyplatou nemam, co do ust:-)
Sejla aj mne pripada, ze je to jeho zivotny styl. Tiez som za normalne nakladanie s peniazmi, ale musi si ich aj clovek vediet uzit. Ja setrit nedokazem, ale kupila som si auto na leasing, kde som si vybavila velku zlavu a tejto znacke az tak nepada cena, takze to beriem, ako moje setrenie, inak by som tie peniaze asi rozflakala:-)
hej Fero, platila som ja. Ani nie je problem v tom, ze som platila, ale ze ani nerobil drahoty, ze to zaplati on.. Ked na 1 rande sa vacsinou muzi chcu ukazat co najlepsie...
Fenma je do mna velmi zalubeny, takze sme uz aj deti rozoberali, vraj chce len jedno, lebo nevie, ci by utiahol hypoteku z jedneho platu tolko rokov!!!!!
Rakatit tak trosku zgrlos asi bude, dam tomu este cas a uvidim, ci sa mi ho podari trosku zmenit... a ak nie, tak budem utekat..

fenma

dobre som sa zasmiala:-D
Ked budete mat dieta, tak bude pocitat, kolko vlhkych utierok si minula pri prebalovani a potom, ked sa mu to bude zdat prilis vela, ti ich zakaze a budes umyvat pokakany zadok namocenou zinkou...
Pripadne ti zacne strhavat tie utierky z materskej.

Rakatit

pekne nazvané, že šetrivý :D obyčajný žgrloš...utekaj od neho, z takýchto typov nič dobré nevzíde. Život sa má žiť a nie 40 rokov šetriť :)))