Kto pozna homeopata Pavla Bielika?

0vecka

2 Deria skus urobis nasledujuci test. Kup homeopaticke tabletky proti kaslu napr ked ti pes bude kaslat. Popros kamarata nech ti ich zoberie a do 1 skatulky da homeopatika a do druhej placebo. Teda nieco co nebudes vediet od tych homeopatik rozoznat. Nech oznaci obidve skatulky. Potom nahodne jednu vyber a davaj pejskovi pozoruj ci sa jeho stav zlepsil a po nejakej dobe dost dlhej na to aby si urcila ci to pomohlo alebo nie. A potom sa spytaj kamarata v ktorej skatulke boli homeopatika a v ktorej nie.

Ono mi mozes 1000x povedat ako to funguje. Ty si ale neuvedomujes ze tym ze to das tomu psovi davas placebo sebe.

Ak by to takto fungovalo ako hovoris a tam by stacil aj statisticky dokaz teda ze ten pes alebo clovek vie vobec rozlisit kedy dostal placebo a kedy homeopatika tak by sa museli prepisovat ucebnice fyziky. :)

mammamia

Deria, pozrela som si celu diskusiu, je tu len par prispevkov. nikde som nenasla ani zmienku o tom, ze na slovensku by sa nepouzivali original homeopatika. tu sa len v niektorom prispevku pise, ze spominany pan, o ktorom je tato tema, vyraba homeopatika sam a v niektorom z nich bol prednison. tak som to aspon ja pochopila. ze si to dal niekto analyzovat. inak, prednison je kortikoid, patri to len do ruk lekara. neviem ci spomenuty pan je aj MUDr, snad ano ked si trufa take nieco predpisovat.

Deria

tak ja neviem, co za homeopatiu je dostat na slovensku ale prednison, drogy...prosiiim?! co to ma z homeopatiou? ja pouzivam vylucne od firmy DHU alebo Heel. vselijake ine miesance nepovazujem za doveryhodne.
ti, co tvrdite, ze homeopatia je o nicom: ako je teda mozne, ze u zvierat posobi super a casto aj pri akutnych ochoreniach? (na sebe som ju nemala ako vyskusat, ked som nastastie zdrava.) pytam sa znova, ci si zvierata vedia po jej uziti nasugerovat uzdravenie ale zatial mi nikto neodpovedal.:)
naposledy som homeopatiu dala svojim psom pred tromi tyzdnami. jeden z nich velmi kaslal. pocula som, ze kasel je v obehu a viac psov ho ma a ze je chytlavy. nasadila som mu homeopatiu a za 2 dni pes prestal kaslat. na to zacal kaslat moj druhy pes. dostaval tu istu homeopatiu a takisto mu kasel za 2 dni uplne presiel.
nielen ze som tak psom usetrila stresu u veterinara, zbytocnej chemie, este som usetrila minimalne 50.-eur. no ved kto chce, nech sa lieci chemiou, ja na homeopatiu veru nedam dopustit.:)

drspicli

homeopatika su absolutny blud, čudujem sa že ludia tak podlahnu nezmyslom, voda rozmiešana s kvapkou učinnej látky a aáno verit+placebo efet,lebo kto verí tomu pomožu.
radšej ist k lekárovi po učinný liek,vyhodené peniaze

p. elena

Mila Grandmama, dakujem za Vas prispevok. Tiez som bola u spominaneho liecitela. Homeopatika od neho uzivam, a preto by som sa chcela uistit, ze mi nesposobia viac skody ako osohu. Velmi by som ocenila, keby si tu mohla uviest vysledky toho rozboru, ktory spominas.

Vopred dakujem

Elena

Deria

Dakujem za odpovede.
Z vlastnej skusenosti chcem len dodat, ze homeopatia nie je ziadna hlupost. Moje zvierata liecim roky iba tak a üspesne. Tie si snad nevedia vsugerovat chorobu, ci zdravie....alebo zeby? K liekom siahnem len vtedy, ak je to nevyhnutne. Dolezite je mat vsak dobreho, skuseneho homeopata! Vraj homeopatia musi byt na pacienta presne "usita", preto si ju nema kazdy naordinovat a davkovat sam. A preto sa stava, ze niekomu zaberie a niekomu nie. Moja stara fenka bola inkontinentna, kazdy den mala pod sebou riadne mlaky. Dostala homeopatiu a uz po niekolkych dnoch jej pomocovanie prestalo! Homeopatka nam povedala, ze to fenka musi brat uz do konca zivota. Po par mesiacoch som homeopatiu vysadila a okamzite sa objavila inkontinencia znova! Jasny dokaz, ze homeopatia funguje. Dvakrat som to skusila vysadit a dvakrat sa udialo to iste. Tak nech nikto nehovori, ze je to nahoda!:)
Alebo, moja andulka mala uz niekolko dni problemy s hrdlom, stale cudne prehltala a napinalo ju na zvracanie. Ina homeopatka, ktora sa specializuje vylozene na operencov mi dala homeopatiu, ktoru som mala andulke davat denne do vody. Prvu pomoc vsak poskytla tak, ze dala andulke jednu davku priamo do zobacka. Neuveritelne ale hned v ten den sa andulke zacalo lepsit! Za par dni bola fit. Keby som bola isla vetovi, tak presne viem, co by sme dostali. No predsa Antibiotika.:) Tu kazdy vet dava len Baytril. Nie, dakujem. Ja osobne nastastie zatial nepotrebujem homeopata alebo lekara ale u mojich zvieratiek som sa uz x krat presvedcila, ze to funguje.

pan d.

Kto vie, co tam do toho este primiesavaju, ja by som take blbosti nepil. Oni myslim narabaju len s vodou a tinkturami a pod.

soony

S homeopatiou sa vobec nezaoberat, na hluposti ludi bohatnu "léčitelia"
Áno moze to byt placebo efekt, to by bol ten lepší pripad, ale mozu velmi uskodit člověku, hlavně po psychickej stránke. Tí čo píšu o negativach, sa snimi totižnujem.

pan d.

Homeopatia je dobra, lebo uzdravuje, ale lieky su na prd, lebo len liecia. Treba si vybrat aj v pripade depresie, bud budem brat homeopatika alebo AD. Ja som si vybral AD, ale aj homeopatika pomahali.