Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gynekológ po prvý krát

Príspevok v téme: Gynekológ po prvý krát
Mirini

Ahojte , budem mať 17 a čaká ma prvá gynekologická prehliadka . A mám z nej strach , neviem čo a ako , či ísť radšej k žene alebo mužovi , či ísť s mamou alebo nie ( keďže s mamou nemám bohvieaký dobrý vzťah čo sa týka týchto vecí menštruácia atď.)...
Chcela by som začať brať HAK , je nutné aby mi ju predpísal gynekológ? Aké sú ceny a existuje aj nejaká voľnopredajná antikoncepcia ?
A ešte , ako to bude u gynekológa prebiehať? 1.Ak mu poviem,že sex som ešte nemala a pritom blanu už mať nebudem ? :O
2. Bolí to vyšetrenie ?
3. Chcela by som si dať blanu odstrániť , dá sa to ? alebo ako si to mám urobiť sama ?
ďakujem za odpovede ...

moni73

Ja osobne mám gynekologičku(výbornú).Jemne vyšetruje,všetko vysvetli.Skúsenosti mám aj s gynekologom ,ked som bola v nemocnici,tak ma tam vyšetril aj gynekolog.Takže poznám aj gynekologa ktorý ozaj jemne vyšetril,a poznám ja gynekologa ktorý bol dosť nepríjemný,ale aj druhu gynekologičku ktorá nebola tiež najpríjemnejšia.Takže podľa mna sa nedá podľa toho,či je žena alebo muž.Nájdi si lekára podľa odporučania známych či kamarátok,príbuzných.HAK si treba dať vypísať,voľne sa nedá kúpiť.O tej blane no neviem,ja mám také spomienky,trocha to bolo nepríjemné chvíľku to bolelo,ale nič moc.

Nela41

A samozrejme, že ti ju musí predpísať lekár preboha živého. Ceny sú okolo 10 eur za jeden blyster a NIE JE voľnopredajná

Nela41

Asi by mali ozaj zaviesť povinnú sexuálnu výchovu.
Vyšetrenie cez konečník nebolí, ani nestihneš si všimnúť že tam je a už je von, s mamou tam pôjdeš zbytočne pretože dnu aj tak nepôjde jedine tak ako podpora v čakárni a nechať si odstrániť blanu lebo sa bojíš že to bude bolieť? :D :D :D :D Ach.. však rob čo chceš :D

Mirini

Kavenka114 : Lenže tebe robil vyšetrenie normálne , nie cez anál ... (to či bolí)
Mám dosť nepravidelnú menštruáciu ( marec:13-17 ,apríl:7-11., máj:4.-8.,Jún:21.-24.) ... S mamou sa o tomto rozprávať nechcem , proste nie je mi to príjemné ..vždy sa len pohádame,lebo vravím,že sú to moje súkromné veci a gynekoloog pfúúú to je u mňa tabu :/ ...
Nebude blbé , ak sa ho spýtam,či blanu ešte mám? :o

Kavenka114

1. z blany on vedu robiť nebude, lebo žena nemusí prísť o blanu len pri sexe ale napríklad aj pri masturbácií alebo na bicykli
2. nebolí, aspoň mňa nebolelo
3. to ti neviem povedať

Ja mám gynekológa muža a som spokojná, veľa žien mi povedalo že muži gynekológia sú jemnejší ako ženy, u žiadnej ženy som nebola, tak osobnú skúsenosť nemám. Čo sa týka HAK, musí ti ju predpísať lekár, musí ti dokonca zobrať krv a pečeňové a iné testy, či ju vôbec môžeš brať (HAK totiž dosť ničí pečeň). Máš 17 rokov, takže myslím, že môžeš ísť aj sama, prípadne ak by si šla s mamou, tak určite by nešla s tebou dnu, ale počkala v čakárni. Počula som, že pokiaľ je dievča ešte pannou, tak sa vyšetrenie robí cez Anál (tiež nemám osobnú skúsenosť, pri prvej prehliadke som už panna nebola a len mi to vravela spolužiačka a nejak som hlbšie po tom, čo je na tom pravdy nepátrala)

eva321

Teda, takú somarinu som ešte nepočula...prvý sex nemusí bolieť, nemala by si sa toho tak báť, len si to nechaj tak ako to je a nevymýšlaj...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Gynekológ po prvý krát - Fórum - ZDRAVIE.sk