ADHD - porucha sústredenosti - hyperaktivita

jedulka

Moje nejstarší dcera, kdyby to bylo dneska,tak řeknou, že má ADHD.Blbost, to je jen další nová diagnóza,aby měli do vyrábět a Vy kupovat.Biznis nic víc než biznis.Když byla holka malá tak jsem jí říkala "gumička",chvilku to dítě nebylo v klidu.Pak mě s ní poslali na nějaké vyšetření a řekli, že má "pomalé srdce",tak to mi stačilo.Už jsem nikam nešla a co nejvíc dostala prostoru se k hýbání.Samo se to lety srovnalo.Tedy učení nic moc ale i to se s léty srovnalo.Dneska je jí 32 let a ještě pořád posiluje a dělá aerobic.

RNG

Dobry ukludnovac je L-theanine, aminokyselina zo zeleneho caju, tiez GABA, co ukludnuje svalstvo, a samozrejme sa treba vyhybat co najviac volnym cukrom a vyrobkom z jemnych muk, ktore daju decku privela energie naraz, ze nevie kam z koze.

julys

Inulienka , ako sa darí? My sme v druhom ročníku, ma veľa úloh, plus pri jeho odbiehani a nesústredeni robíme úlohy strašne dlho. Nechcem ho pretazovat, ale ked mu to tak páli, je škoda to nevyužiť, tak ma dva cudzie jazyky a krúžky...najväčší problém mám asi s tým neporiadkom čo okolo seba vytvára, už som sa naučila s ním lepšie zaobchádzať, potrebuje priame príkazy a žiadne polemizovanie a výhovorky, potom sa to da stíhať, aj ked si idem ústa zodrat čo sa musím stale opakovať :D teraz som čítala že horčík by mu mohol pomôcť sa sustredit. Myslím že je to dobrý nápad, aj mne pomáha v práci , aj byť kludnejsia.

julys

V škole úplná pohoda, darí sa, sikovny je, po škole krúžky, takže sme vyťažení statočne, fakt neviem kde stale berie tu energiu, ja som vždy večer totálne hotová. Stale ho musím ukludnovat a napominat lebo s ním všetci čerti siju. Neviem si predstaviť stíhať popri nom ďalšie dieťa...ADHD dieťa je perfektna antokoncepcia...aj pre iných :D pritom ani nerobí zle, len je ako neriadena strela. A tuším ho bavi ma vytacat - myslí si že je to vtipnee

fiooona

mozno ze strelim capa. ale nie je taka moznost, ze ak mama napr. nerobi , moze byt s deckom v skole a pahat mu ? Alebo aspon obcas, alebo len na urcite hodiny?
Ja si myslim, ze ak ucitelka je s tym OK, tak by to nemusel byt problem

inulienka36

Zdravím, tak ako sa darí v novom šk. roku? My sme druháci zatiaľ ok, pani učiteľka sa nesťažuje, vraj je veľmi šikovný, ale špekulant, ak sa mu nechce, alebo ak ho nejako "nezaujme" smola. Držím palce

inulienka36

Dnes sa vráti môj "zloduch", prázdninuje s tatinom, normálne sa teším, doma som ani zaspať nevedela, chýbali my tie reči, a nekonečné riešenia...., a to mali byť na chalupe do piatku, takže určite to tato "zvládol"