ADHD - porucha sústredenosti - hyperaktivita

julys

a napriklad som strasne dlho mala problem ze len tak pokecat s niekym lebo on je na mna hrozne naviazany a tym ze neustale rozprava, tak rozprava hlavne na mna a potrebuje spatnu reakciu {niekedy mu staci proste povedat na vsetko ano - raz som skusila ze dala som si do usi mp3 a sem tam prikyvla a normalne mu to stacilo:))ale niekedy sa pyta a potom ma vymakne ak nepocuvam a hneva sa ze ho ignorujem:) a tak sa stavalo ze sme sa ani ja ani ten druhy clovek nedostali k slovu, resp. dokoncit jednu vetu mi trvalo tak dlho ze som zabudla aj o com som hovorila :)
ono je to hrozne unavne neustale pocuvat a reagovat,aj 15 hodin denne ci kolko bol hore a ked bol mladsi tak zas za nim stale behat lebo neobsedel a mala som strach aby si neublizil
a popri tom stihat aj ostatne veci

inulienka36

jasné, na jednej strane si poviem, no bože sú aj iné, ťahšie "prípady", hlavne že je zdravý, ale niekedy je to ozaj vyšťavenie organizmu

julys

napriklad nechapem tomu, ze ide na wc a takmer nikdy nezhasne, sem tam splachne. zakazdym mu to poviem, zakazdym povie ano, ale aj tak dalsi raz vzdy zabudne. fakt mi to pripomina tie vtipy o roztrzitych profesoroch :) a uz ked bol trojmesacny v kocarku, mi segra hovori,hmm ten ma kukuc ako nejaky profesor :D

julys

no a vie sa zo vsetkeho vykecat...tie komentare, take trefne niekedy ze uz nemam co na to povedat :)
hracky som zvykla samozrejme odkladat ja, o to tazsie bolo ked podrastol chciet to od neho. tiez musim vsetko, ale vsetko povedat 10x, on to sice registruje ale popri tom ma na mysli kopec inych veci co musi a chce spravit, a ja ho musim tlacit do toho ze teraz nie, teraz je priorita toto..potom ostatne. a uplne najzvlastnejsie je ze on ked nieco musi povedat, tak proste MUSI aj keby mal byt koniec sveta:)

julys

no presne :))) neviem si predstavit mat dve taketo, resp. aj jedno taketo plus jedno kludne :) a este k tomu kde na to vobec nabrat energiu, teraz je to uz lepsie ale kedysi ked som bola na materskej bola vecer total znicena...chodim si do prace od neho oddychnut:D a aj tam makam dost :)

inulienka36

to je pravda,že s komunikáciou nemá žiaden problém, s jedením sme ok, skôr také veci, že aj 5krát musíme povedať uprac si hračky, uprace ale tých komentárov okolo no des

inulienka36

tak tak, každý sme na niečo a to donedávna sme riešili mať či nemať druhé dieťatko, júúúj hyperaktívne dieťa = zaručená antikoncepcia

julys

a ked sa ta mozem opytat, ako to mate s jedenim? lebo ked doje, tak to vyzera okolo neho vzdy akoby tam jedlo male dieta,okolo taniera, na zemi, na nom, a to ho neustale upozornujem, sed rovno, jedz nad tanierom, nemavaj tou lyzickou...
ked je, idem niekedy radsej vedla, lebo on by sa len vykecaval potom a nejedol...aj tvoj tolko rozprava?

julys

na nejaku systematicku nudnu pracu asi nebude mat nervy...vlastne minule ma prekvapili jeho obrazky lebo sa tam prplal s detailami...velmi rad kresli
ja som inak tiez dost netrpezliva, mozno to ma po mne.