Lymfaticka uzlina

Príspevok v téme: Lymfaticka uzlina
roger123

Dobry den pred dvomi tyzdnami som mal pasovy herpes na chrbte a na rebrach na boku jednalo sa o male loziska cca 3-4 cm, pod pazuchou mi navrela lyfaticka utlina ked som zdvihol ruku bola to viditelna gulicka.Doktor ma prezrel a poslal ku koznej ta mi dala B-komplex opar mi zmizol velkost uzliny tiez,ale stale si na rebrach nahmatam ako keby cievu na tom mieste ked som mal zvacsenu lyfaticku uzlinu ale nie uz takej velkosti ako bola pri pasovom herpese.Ale ked si tam prehmatavam tak po case si nahmatam malinku ako keby cievu.Vie mi niekto povedat ci sa to tak dlho strebava alebo je to nieco vazne a mam znova navstivit lekara.Za kazdu radu vopred dakujem

roger123

Zmeny na kozi uz ziadne nemam skratka pocas herpesu som mal pod pazuchou navretu uzlinu,zretelna gulicka ked som zdvihol ruku.Teraz pri zdvihnuti ruky mi nic nevidno ale ked si pod pazuchou hmatam na tom mieste kde som mal navretu uzlinu este si tam nahmatam ako taku cievku ako keby cast s tej uzliny moja otazka znie ci sa to vstrebe uplne alebo mi zo tam zostane a mam navstivit doktora...

llek

Trosku upraceme co si napisal. Prekonal si herpes zoster infekciu, teda pasovy opar. Pri tejto infekcii sa v priebehu nervu, ktory je postihnuty vytvaraju pluzgiere a tie prechadzaju svojim vyvojom do chrasty, podobne ako herpes na pere. Niekedy sa tieto ranky sekundarne infikuju bakteriami, preto sa ti asi trochu zvacsila uzlinka pod pazuchou. Neviem, co si presne hmatas pozdlz rebier, ale uzliny to nebudu,skor to budu zmeny na kozi po tych herpetickych pluzgieroch a chrastach. Zmeny na kozi vo forme pigmentovyh flakov pretrvavaju po herpese dost dlho. Uplne najdolezitejsie je, ze nemas bolesti, palenie, svrbenie ci ine neprijemne pocity v miestach, kde si mal herpes. Pre mna vznika otazka, preco sa u teba pasovy opar vobec vyskytol