Opalenie od slnka plus solárko

Moni25

Určite nikdy nekombinujte slnko so solárkom. v prípade znamienok solárium určite vyškrtni úplne. Prípadne sa poraď s hociakou dermatologičkou, tá ti to vyhovorí určite :) Opálenie si najlepšie udržíš kvalitným hydratovaním pokožky, kedy sa kožné bunky menia pomalšie a opálenie tak vydrží omnoho dlhšie. Prípadne si zožeň krém na dopĺňanie opálenia na samoopalovacisvet.sk, tam toho maju kopu. Ale solarko určite vynechaj :)

karkulkaa

zuzu74 no na Slovensku je pekne, len škoda,že tam nie som...ja som v zahraničí a nedá sa povedať, aby tu bolo pekne...keď tu vidím slnko 10krát do roka som šťastná ;)

zuzi74

karkulkaa do solarka uz mozes ist, ale ved vonku je teraz pekne slnecno, tak naco ist do solarka...ja som prisla tiez pred 2-oma tyzdnami z dovo a cez vikendy som isla aspon jeden den na zahradku, aby som hned nevybledla...

karkulkaa

zuzi 74 a vieš aj aký odstup má byť medzi opaľovaním na priamom slnku a solárkom...totiž pred týždňom som sa vrátila z 2týždňovej dovolenky pri mori...viem, že pokožka si potrebuje oddýchnuť, len by som chcela udržať aspoň trošku tej hnedej na mojom tele

Diana554

Ano ak ma niekto vela znamienok je riziko rakoviny znamienok aj na slnku, no v solarku väčšie. Ak ma niekto vela znamienok sa neodporuča solarko vôbec.

zuzi74

ja teda naozaj nemam pocit, ze by dobre radila, pretoze ked ma zakladatelka temy vela znamienok, tak je to riziko sa opalovat

Diana554

Solarko a slnko sa nesmie kombinovať v jeden deň že napr. rano pôjdeš do solarka a poobede na kupalisko na slnko, alebo opačne. Na druhy deň tiež ešte nie pretože koža sa ešte spamätava zo solarka, ale potom už môžeš isť kludne znova aj na slnko.
Takto mi to povedali pracovničky čo robia v solariu. Čiže nekombinovať to deň dva a potom kludne môžeš na slnko.

zuzi74

solarium moze kludne navstevovat aj v lete pokial sa uz viac nebude opalovat na priamom slnku...nespominala, ze by chcela kombinovat...ale...ak je vela znamienok, absolutne sa neodporuca priame slnko, nie to tak umele solarko...
Lemberada mas pravdu, vybodni sa na to a bud radsej bleda.