Mama alkoholička

Príspevok v téme: Mama alkoholička
chrumka5

Neviem už ako ďalej, rady, ktoré by pomohli nedostanem, lebo nič nepomáha, potrebujem sa len vyrozprávať.

Nenavidím svoju matku. Brat mal včera 17 rokov a miesto toho, aby šla a niečim ho prekvapila - či mu čosi kúpila alebo upiekla blbý koláč, šla ráno s kamarátkami na huby a dovalila sa poobede ožratá. Pred pol rokom na moje meniny bolo to isté, ale boli to len meniny. V našom byte sa nedá žiť, je tu neskutočný neporiadok, s ktorým sa nedá bojovať. Keď som bola víkend sama, tak som niekoľko hodín upratovala kuchyňu (malá bytovková kuchynka), dala ju ako tak do poriadku. Na ďalší deň tam bol neporiadok naspäť. Niekoľko hodín som pratala na chodbe a netrvalo ani pár dní a bolo všetko naspäť. Vyhádzala som 5 igelitiek starých topánok, lebo sa cez chodbu nedá ani prejsť kvôli nim, ale buď sa záhadne vrátia alebo sa kúpia nové. Namiesto kvalitného jedla sa na ňom šetrí a kupuje sa alkohol. Bývam na východnom slovensku a nezamestnanosť je tu šialená, chcem veľmi odísť, ale bez práce sa to nedá (chodím len na absolventskú prax). A aj keby som ju mala, tak nemám to srdce opustiť brata. Otec tiež pije, no nie v takom množstve a s mamou si nevie rady. Je opäť nezamestnaná, mala dobrú prácu, ale nafúkala. Čím ďalej tým menej času som doma, už tu ani nespím, len jednu-dve noci v týždni.

Hnusí sa mi s ňou žiť, hnusí sa mi celá, to ako sa správa, aká je sebecká, ako ju zaujímajú len svoje sprosté alkoholické kamarátky a krčma. Na liečenie nepôjde, lebo ona "nie je" alkoholička.

klariqa

tu nepomoze nic...ziadne prosenie, slzy, vyhrazanie sa..alkoholikovi to je jedno, najma tvoja mama je dospela zena tak na to liecenie ju ani neprinutis...mali sme to v rodine, viem ake je to strasne, striedali sme prosby, slzy, nepomohlo, skusili sme vyhrazky a nic.. az raz prisiel zlom a to priserny zachvat a hospitalizacia. a v nemocnici navsteva psychologa, nasadili mu potom lieky, na ktore keby pil tak asi umrie ako by mu bolo zle a odvtedy ani GLG! cize prajem pevne nervy a dufam, ze sa spamata skor aby nemusela dostat takuto facku ako v nasom pripade..dovtedy sa zameraj na brata ak ho mas rada a skus mu co najviac pomahat, aby z toho vsetkeho este on nedostal depky...

phoe

Simisimi, detto...nemas niekoho kto by mame dohovoril ? Baby skúste zavolať na linku dôvery, nechajte si odporučiť nejaké centrum kde vám poradia a pomôžu

phoe

...... - tvoja mama už je alkoholička. Porozpravaj sa s ňou o tom ako vnímaš jej pitie, že máš o ňu strach a že máš strach že dopadne ako tvoj otec.

.......

Ja som mala otca alkoholika... už som ho nevidela aj 8 rokov odkedy sa s ním mama rozviedla. Mama to všetko zvládala úžasne. Žili sme sami traja . Ja , moja mladšia sestra a mamina. Teraz mám 15 rokov a posledné dva roky , je moja mama stále nervózna a stresovaná. Niekedy k nám chodi spať aj moja krstná , teda mamina sestra. Sú velmi dobré kamarátky. Moja mama a teta berú alkohol teraz ako nejaké utešenie a skoro každý drúhý večer vypijú dva litre vína a niekedy aj tvrdšieho alkoholu. Mám ešte traumu z otca. Moja mama aj keď je len mierne opitá hovorí blbosti a správa sa otrasne. Nemám to rada. Velkarát som kvôli tomu plakala . Bojím sa že aj z nej by mohla byť alkoholička, aj ked zatial to je len párkrát do týždna ... No takto to ide už aspoň 2 roky.

simísimí

Ja ked s mamou chodím každý den do obchodu vždy si kúpi flašu vodky a potom to tak aj vyzerá vyjdeme z obchodu ideme pre bicykle a vtedy že boli sme už v obchode? čo sme kúpili? kde mám penaženku, klúče mobil?? a ja som tá ktorá je sprostá hlupaňa s ničím nepomáham,ale ved sa snažím a ku koncu mesiaca nemáme peniaze na chleba,hlavná vec že denne kupuje vodku! ale ked je triezva je super, stará sa o mna a tak ale v poslednom čase ani neviem rozlíšiť kedy v sebe má a kedy je triezva! :( :/ mimochodom mám 15 :) to len keby niečo

guska

moj otec pije ale kazdy si mysli ze je super.Ked ma volno vypije aj 2 flase palenky k tomu pivo a vino.Sratka tro kombinaciu.Vcera som videla ze vypil 2 flase vodky pivo 2l a vino.A nic mu nebolo.Domaci to vidia ze ma nakupene,no cudzi neviem neviem.Isiel vo vytahu a smrad taky ze az.Ja som isla po nom a reku co ked niekto si pomysli ze ja tak smrdim.Chcela som tolko povedat ze pije denne aj v noci lebo by nezaspal a aj v praci robi vartasa.A chodi autom.Podla mna by vzdy nafukal.A ma cukrovku a nic mu nie je z toho alkoholu.Tak neviem ako to je ze alkohol skodi.

Kavenka114

Ona mala stále psychické problémy, raz za 2-3 roky ju chytili depresie a myslela si, že je nemožná, neschopná, nič sa jej potom nedarilo, trvalo to niekoľko mesiacov a prešlo, berie AD. A potom začala piť. Ja som skúšala, chodila som s ňou nakupovať, rozprávala som sa s ňou, lenže potom niekam šla (do obchodu, so psom von, do práce) a prišla domov opitá a už jej nebolo pomoci. A opakuje sa to neustále, pol dňa je fajn, síce nič užitočné nerobí, potom ide poobede ku kamarátke/do obchodu/so psom a príde o x hodín opitá.

DzanaFX

darkmother...kto nezažil alkoholika v dome, asi tu zbytočne radí, nechcem byť zlá, ale rozhovor s alkoholikom? Ja som kričala, prosila, plakala, pomáhala, radila, vyzvedala....ALKOHOLIKOVI oči neotvoríš nikdy....Rozhovory sú zbytočné, najmä v tom prípade, ak si ten alkoholik myslí, že alkoholikom vôbec nie je...

darkmother

urcite ma na to nejaky dovod. myslim hlbsi. nieco ju strasne trapi a preto pije. co to je - bud vies ty sama, alebo ti to mozno raz mama povie. skusala si sa s nou rozpravat (za triezva) o tom, ako sa mala na hubach, ako sa citi, ci nepotrebuje s niecim pomoct.. zobrat ju do kina.. alebo ju ukecat na volaky vylet lebo ty tam strasne chces ist a nemas s kym.. proste sediet vedla nej a rozpravat sa s nou o hocicom. to je u nas jedina vec, ktora zabera a utlmuje (alebo uplne pozastavi) pitie. byt na nu dobry. akonahle sa mame nevenujeme, je to spat. vsetko ostatne je absolutne beznadejne a zbytocne, doma s tym zijeme uz velmi dlho.