Vyčítal mi, že som ich neobslúžila

Príspevok v téme: Vyčítal mi, že som ich neobslúžila
mamnervy

Moj priatel mal vcera brigadu, nikto mi nepovedal, ze susedia pridu vecer o 10,keby mi povedali, tak nieco nachystam, ale jasne, ze ma zobudili a nechcela som sa tam ist promenadovat pred cudzich rozospata a chystat im. Mal tam na to mamu a mohol to urobit aj sam, kedze je doma, ked vie ulievat, tam preco nieco aj nenachysta?? Ako pustil sa do mna, ze preco som neprisla! Nie som ani jeho zena, ani tam nebyvam s nim, hanbim sa s nimi aj ranajkovat a nieto este cudzim susedom chystat nieco, aby ma tam okukovali(viete aki su ludia) Aky mate na toto nazor? Bol v prace on, alebo ja?

Lulu2011

no tiez sa divim, neohlasene navstevy nemusim a o druhej v noci? sice mne by nevadilo, ja som este hore :))) ale keby mi zobudili muza a dieta, bola by som zla!

Maoam

tak ak by mna budil niekto o 2 v noci s tym, ze 'milacik, mame navstevu, vstavaj a rob chlebicky' tak po nom asi nieco velke hodim...

navyse tento jej typek je mamickin maznacik a maminka mu nosi o deviatej vecer do izby kakaVko a chlebik so salamkou

Metrowaa

Napíšem svoj názor, či sa niekto urazí, je mi to jedno. Chyba tvojho priateľa bola asi taká, že ti to vopred neoznámil ak tak na tom trváš, ale to je asi tak všetko. Ja u svojho priateľa tiež prespávam a neohlásené návštevy sú samozrejmosť, či je večer, či je ráno. Stačí že ide okolo kamarát a zastaví sa na cigaretku, pozrieť ako sa máme, že mu uvarím kávičku a postarám sa je normálne. Zažila som už aj to, že mu synovec ktorého roky nevidel, zavolal o druhej v noci, či môže dobehnúť s priateľkou (nikdy som ich nevidela) a priateľ ma vytiahol z postele, že ide návšteva a idem s nimi posedieť. Žiadnu vedu som z toho nerobila. U nás je to tak "hosť do domu, Boh do domu" a dvere má každý otvorené. Možno ťa chcel kamarátom predstaviť a ty si ho proste odignorovala, tak sa naštval. Neviem, nepoznám vás. Pokiaľ ti vadí to, že on je spoločenský a ty si utiahnutý introvert, asi vás takéto spory do budúcna neminú a je na zváženie, či nie je lepšie hľadať si niekoho sebe podobného, s kým budeš mať kľud. Celkom ho chápem, že po brigáde pohostil kamarátov (predpokladám že mu pomáhali). Tu nejde o to že by si niekde robila slúžku, podľa mňa je prirodzené postarať sa o hostí a keď už navštevuješ domácnosť svojho partnera a nocuješ tam, trochu sa jej chodu prispôsobiť. Asi si tam nespala prvý raz a vieš kde majú šálky na čaj a príbor. Neviem si predstaviť že by som môjmu chrstla do xichtu "sú to tvoji hostia, tak sa o nich staraj a máš tu mamu!" Asi by ma poslal kade ľahšie a ja by som sa pri najmenšom cítila pekne sprosto. Ty si jeho partnerka, toto si musíte riadiť vy dvaja a nie mama. Neviem ako chcete do budúcna fungovať, každý si budete riešiť svoje? To sa potom nedivím, že dnes vzťahy fungujú tak ako fungujú. Asi by sa kamaráti môjho priateľa ťukali po čele, keby mal doma frajerku a musela by sa obslúžiť návšteva. Ako píšeš, pripomenulo ti to babku a dedka, myslíš že oni fungovali štýlom, starý máš návštevu tak sa staraj?? No houby! To že by si sa mala ako jeho priateľka ponúknuť na pomoc by mala byť samozrejmosť a nie obeta, veď ho predsa asi ľúbiš, nie? Neviem, ale dnes je doba nastavená ozaj sprosto, riešte si kto chcete čo chcete a ako chcete, ale keď vás raz chlap pošle do r.ti, lebo sa neviete postarať hoc aj uňho doma, tak neplačte. Keď si má všetko robiť sám, je mu tá frajerka ozaj na nič, ja fungujem štýlom že pomôžem priateľovi a on zasa mne, nech je to čokoľvek.

Leela333

A to je slušnosť, keď má ona obsluhovať ľudí, ktorých ani nepozná? Neboli to jej hostia. Ak by prišli k nej, určite sa o nich postará, ale takto? Dokonca u nich ani nebýva

mamnervy

A mimochodom-ano, pochadzam aj ja z dediny, ale u mna by to nasi po mojom partnerovi isto nechceli, aby obsluhoval nasich susedov o 10vecer

mamnervy

No a ked mohol ulievat, mohol im aj pokrajat nieco plus mal tam mamu, tak neviem, preco by sme sa tam mali tlacit, on tam je doma, ja nie

Lulu2011

no ved to, ze na dedine su ine zvyky, mna skoro trafilo, ked som bola u kamosky na prazdninach na dedine a v sobotu sa rozleteli o siestej rano dvere a musela ist nakupit a "upratac", podotýkam, ze sme boli po diskoteke, ja som bola v stave na rozmrveny keks a kamoska to zjavne zvladala lepsie, ale kukala som ako puk :)))

mamnervy

Ale ja ho chapem, len to nemusel odo mna chciet, ked videl, ze som spala a ani ich nepoznam plus nedal mi o tom vediet:)

Krpec

konečne som si prečítala celú tému, dúfam že to čo som písala nevyznelo že ťa osočujem, len som z dediny a zdá sa mi to normálne, vidím že ty asi na dedine nebývaš, takže to nepoznáš.

Veľa zdaru ale podla man by ste mali spraviť nejaký kompromis v tomto.