Nevidím už žiadne riešenie - problém s matkou

Príspevok v téme: Nevidím už žiadne riešenie - problém s matkou
KatKa000

Dobrý deň.
Fuuuh. Tak konečne som sa odhodlala. Takže na úvod : O mesiac budem mať 17. Mám 4 súrodencov - matej (23),lukáš (19), jakub (10), janka (3). Bývame na dedine spolu s oboma rodičmi. Chodím na gymnázium. Tento šk. rok budem tretiačkou. Keďže nemáme nejako extra veľký dom, izbu mám spolu s lukášom a jankou- to znamená že, menám žiadne súkromie a ani možnosť sa poriadne učiť do školy(a napriek tomu, som mala na konci roka jednu dvojku) . Doteraz som nemala frajera. Dokonca som sa ešte ani s nikým nebozkávala. Nikdy som nebola na diskotéke ani na chate s priateľmi. nefajčím (samozrejme, skúšala som to ). Neopíjam sa každý víkend do nemoty(nikdy som nebola opitá) a nedrogujem. -/Nepoznám ten pocit, keď ma niekto objíme pretože mu na mne záleží.- a aj tak mojej, rada by som chcela povedať -mamke-, no neviem, či k nej ešte vôbec prechovávam nejaký cit, a preto ju už dlhšiu dobu nazývam -matka -(samozrejme, len v mojeli mysli, pretože keby som jej takto raz povedala, prišla by som o uši aj o zuby; nie, nezveličujem). Moja matka sa stále správala absurdne. Myslím, že gradovať to začalo pred 3 rokmi, keď si zo mňa spravila slúžku. A to doslova.

Jeden čas som si myslela, že som adoptovaná a to pred 2 rokmi, keď mi ako 14 ročnej urobila toto : raz večer k nám prišli susedia na návštevu a sadli si v kuchyni(obývačku sme prerábali). MM(moja matka ) povedala, že ide vedľa pre poháre a zavolala aj mňa na "pomoc". Zatvorila dvere a začala ma potichu osočovať(aby to nebolo počuť v k.) {dodnes si to pamätám lebo ma to veľmi ranilo}:" čo to má znamenať ?! Ten neutretý stôl ? Jak si si to mohla dovoliť ty krava ? (Tu som si už myslela že mi dá facku) ty siii, ty ... vieš čo si ? Si obyčajná ku**a ! V tej chvíli som onemela a utekala do izby (cestou som si všimla, že na stole bolo pár omrviniek z večere, ktorú jedli matej a lukáš).
A takých momentov bolo čím ďalej, tým viac. No nielen z jej strany. Potom ma začali biť matej a lukáš lebo sa im nepáčilo ako mali v skriniach poukladané tričká. Keď som začala vrieskať na MM že ma bijú, povedala aby sme sa pozabíjali, že ju to netrápi.
Ale vždy sa všetko dialo mimo otca lebo MM nechcela byť v jeho očiach tá zlá. No postupom času mu hovorila samé nezmysly ,že jej odvrávam atď. Už aj on začal mať na mňa poznámky typu, že som z inej planéty ,že určite nie som z ich rodiny a pod. . Vtedy som začala premýšľať ako uniknúť z tohto nezmyselného sveta. Tak som zobrala špendlík a pichla som sa. Prešla som si po zápästí. Keď tam bolo asi 10 čiarok špendlík som odložila a pokračovala som v "práci". Takto som sa odreagovávala asi mesiac (tuším to bol apríl 2011). Skončila som s tým pretože som nechcela mať v budúcnosti jazvy.

Môj normálny deň keď som mala školu zvyčajne začínal krikom MM kde má janka tielko kde je jakubkova karta na bus atď. (Keďže sme chodili na bus spolu ) rozhodla som sa že budem chodiť do školy o hodinu aj pol skôr a stálo mi to za to. . Lenže teraz cez prázdniny už naozaj nevládzem ďalej. (Uvažovala som nad tým že si niečo urobím ,ale nemôžem pretože mi záleží na spolužiakoch a jednak nie som na to dostatočne silná osobnosť)

Áno, pretrpím(dúfam) ešte 2 roky do VŠ a pôjdem čo najďalej...

Kto bol v podobnej situácii?? Alebo aspoň ako to mám riešiť ? A ešte by som chcela dodať, že toto píšem na mobile už 2 hodiny a odpisovať budem prevažne v noci .

wtf

mne matka tiez stale nadava aj spolu s otcom, cokolvek sa tu stane zle alebo niekto nieco nevie najst, tak hned kam si to ty sprostana dala, ty si to krava mala naposledy v ruke blaablaaablaaaa.. ale katka, kebyze ides na prazdniny ku starkej alebo sesternici? drzim ti palce

Maoam

Katka000, neviem ti pomoct, ale sucitim s tebou a prajem ti v zivote len to najlepsie, hned ako budes moct,odid odtial a osamostatni sa a tu skolu ti velmi prajem. Drz sa, mas na to!

KatKa000

Tak, ďalší deň za mnou .. Už len 30 a konečne škola :-) .. Je mi ľúto že aj keď mám rada leto, nikdy som sa netešila na prázdniny kvôli situácii u nás...
petrisorka1- no a to je takisto problém že aj otec má hlúpe a ponižujúce narážky... A vzdialenejšia rodina ? S nikým z rodiny sa pomaly nestretávam- z otcovej strany to nikomu nemôžem povedať..ani si nepamätám kedy
Som bola u tety..asi je to viac ako 6 rokov-a z MM strany: s babkou si rozumiem (býva vo vedľajšej dedine) ale nesmiem sa s ňou stretávať . Naposledy som sa s ňou rozprávala na Vianoce a veľmi sa o ňu bojím keďže je dosť chorá .. Veľmi ma mrzí že si MM neuvedomuje že nikto nežije večne :-( :-(a s krstnou sa MM pohádala ešte keď som bola malá..a tak sme sa nestretávali. Až dokým ujo nezomrel..a ani janku nevidel pre hlúposť MM :-( ďalej som sa s krstnou aj bratrancami videla asi pred rokom lebo MM zas dačo vadilo .. A teraz keď chcem ísť na birmovku, neviem koho budem mať za birmovnú mamu :-(:-(
Dávid :) - asi si nečítal môj 2. príspevok.. Keby som toto urobila bratovi čo mi radíš, tak ma najskôr prizabije a potom dokončí to, čo začal.. To sa už radšej zabijem sama tabletkami a mám to bez bolesti....(toto myslím naozaj vážne); a dík za tvoj čas
fuck off - koľko máš rokov ? A máš priateľa ?

fuck off

fuck of - ked som mala v puberte problemy s akne.. každý den som počúvala urážky a nadavky a psomešky od sestier ako : ,,pupáčka,, drž hubu,, chod to piči ty pupáčka...a pod.

kradli mi veci a v škole ich davali spolužiačkam, naadavali mi..občas ma buchli..a to všetko pred matkou!!! a ona nič, držalla papulu!!!

ked som hocikam chcela ist, tak som nemohla lebo pokým matka robila, tak ja som msuela byt doma dokým neprišla a strážit tie jej pojebané deti!!!

až ptm postupne na strednej sa to prelomilo...s tým vonku..ale nadávať a vravim, ani učit sa nedalo..to nerpstalo..až po strednej..už mi nekradli tak..a pod..ale matka stale je jebnuta...

Dávid ;)

Z toho čo som tu vyčítal to máš naozaj zle. Ja by som na tvojom mieste robel všetkím naschvály. Mám síce len 15 za chvíľu 16, ale určite by som si po hlave skákať nenechal. Podla mňa je zlé, že si ticho. Mala by si to riešiť iným spôsobom. Napr. kamarát mal podobné problémi len nie také vážne a ja som mu navrhol, že nech otcovi povie: Uvažuj dobre nad tým ako sa ku mne teraz správaš, aby si na starobu nezostal sám.
Ale to není asi niečo čo by ti pomohlo.
Ked ťa brat bije tak mu to vráť. Neubrániš sa ale dobrý kopanec do rozkroku je ta najlepšia ženská obrana ;) No a čo sa týka tvojej matky, keď na teba kričí nepočúvaj to. Ked na mna doma kričia prehrávam si v hlave Led Zeppelin - Starway to Heaven. Ked chce aby si niečo spravela, tak to nerob kím ťa o to nepoprosí, ani keby sa mala na hlavu postaviť!!! Si predsa žena niesi otrok! Nenechaj si po hlave skákať! Mimochodom myslím že mám pre teba ešte jedn dobrý tip www.thesecret.sk prečítaj si na tej stránke o vzťahoch Dúfam že nájdeš riešenie pre svoje problémy čau
ps: nekritizujte ma za gramatycké chyby v škole som nedával nikdy moc pozor.

petrisorka1

to ma naozaj mrzi kati :((((((((((((
a vie o tom tvoj otec? laebo niekto iny z rodiny, babka, teta? nemas sa na koho obratit?
a mojenko uz mas polku prazdnin za sebou, vlastne viac ako polku, to zvladnes potom bude dobre zas na chvilku, nie?

KatKa000

Odpoviem vám zaradom:
jumbák- priateľov mám tak akurát, ale nikomu z nich sa nemôžem takto vyrozprávať, pretože som v nich stratila dôveru ( a ťažko si budem hľadať nových

lebo v škole každý každého pozná a na dedine aj v okolí je to takisto)

ixple- ani si nevieš predstaviť koľkokrát som si želala aby som už mala aspoň po mature

Magy- v škole som ostávala väčšinou sama aj 2 hodiny potom, ako ostatní odišli a čítala som knihy( len vtedy som mala kľud od toho hluku v dome), ten folk.

subor nie je zlý, ale nejde to, už pred polrokom som tam chcela chodiť, lenže tréningy sú v piatok poobede až do večera, a v sobotu doobeda aj po, a nemám sa

tam ako dosatviť, chodila by som na bicykli, ale nedá sa to, lebo sa bojím cigánov(bežne sa tu pohybujú) a žiadna z kamarátok tam so mnou nechce chodiť...
arman- brániť sa nemôžem, som útla a voči silnému 23 ročnému chlapovi sa proste nedá postaviť, ... u nás funguje systém, že každý si na mňa môže otvárať

hubu, ale len ja ju mám mať zavretú a nepi*ovať... každý by si na mňa trúfol( už x-krát som sa postavila proti nim, ale stále to skončilo zle) ... a keď už si

spomenul vieru, to je hádam jediné dobré k čomu ma rodičia(význam tohto slova sa pri nich asi nedá použiť....) naviedli a som im za to vďačná... aspoň to mi

dáva silu...

kveeerik- tak to teda je peklo, čo tu prežívam... ale dík za povzbudenie :) na to zahraničie myslím už dosť dlho - chcem vyštudovať VŠ tlmočníctvo,

prekladateľstvo, jazyky ma bavia, takže žiadny problém... len nech to zvládnem

Lumik- je toho dosť veľa, čím som si prešla a teraz ma napadlo, že som nespomenula ešte 1 vec... MM robí obrovské rozdiely len medzi mnou a ostatnými, či

už ide o oblečenie, správanie sa ku mne z jej strany, peniaze, "voľný čas" ... ( keď budem môcť byť na PC dlhšie, ani by si neveril čo dokáže napadnúť 45r. ženu

-matku 5 detí... ) a ešte : aj ten 10r. spoliak mi môže v pohode pred rodičminadávať, že som krava, hnusná vyrážka( mám teraz trochu problém s akné) apod.

hlúposti... nie jeden raz som pre to plakala pri obede, a odišla som od stola... a dotknúť sa ho nemôžem, lebo hneď to požaluje ocovi alebo MM a už mám po pi*i....

jingles- presne mi čítaš myšlienky ! a ako som už vyššie opísala, brániť sa nemôžem..takže som len ticho a robím si svoju robotu.. a presne, už skôr som si povedala, že aj keby ma to stálo hocičo, nikdy nebudem taká ako MM alebo ostatní...a máš pravdu aj v tom, že sa dokážem tešiť z maličkostí. a ako si vážim veci.. raz v škole sme mali koncert, tak som si zobrala kabát ( nosievam ho len do kostola) a keď som sa prezliekala v šatni bolo asi 5 spolužiakov, a všetci hodili kabáty ako im prišlo, či boli po zemi na lavičke, to im bolo jedno.. ja som ten svoj zložila naopak, poskladala, uložila do tašky, a tak dala na vešiak ( neraz sa mi stalo, že som mala bundu na zemi - a to bola na vešiaku, len preto, že sa niekomu zachcelo "srandy" ) .. všetci na mňa čumeli, čo to stváram, ja osm ich ignorovala, keď som sa prezúvala, ostala pri mne už len 1 spolužiačka, ktorá sa ma opýtala : prečo si si tak zložila kabát ? veď je to len kabát.. a ja som jej odpov. : vážim si všetko čo mám aj keď to nie je veľa.. potom povedala len " aha" pozdravila a odišla do triedy ...

zewa- ciele už mám dosť dlho :) tú VŠ myslím naozaj vážne.. a ďakujem zas tip na knihu , snáď sa k nej cez šk. rok dostanem ( kúpiť si ju nemôžem)

blake- snažím sa tie veci brať 1 uchom dnu a 2. von, lenže tie slová a ustavičné ponižovanie je také podlé, že to neviem prekonať, a len tak plačem hoc aj celú noc pre to... s MM sa vôbec nehádam, a na tie poznámky nereagujem, lenže to ide dosť na nervy, keď mi pol dňa ( fakt ! ) vyčíta, že v kúpeľni našla môj vlas( mám dlhé vlasy) , a že som ho neupratala, ale to, že tam je 50 krátkych odfarbených vlasov, to si už nevšimne... a do budúcna, keď sa jedného krásneho dňa osamostatním, nechcem sa s ňou stretávať( dokým sa neuvedomí- pochybujem, že sa to raz stane) a + partia by aj bola, lenže ja chodiť von nemôžem, podľa MM aj ostatných na to nemám vek( neviem čo týmto sleduje, asi naozaj chce aby som sa scvokla :( )... a takisto ďakujem za povzbudenie ...

fuck off- no, tie financie, ono to nie je až také ružové s tým otcom, mama nikdy nerobila(vždy bola na materskej, alebo bez práce) a oco podniká v oblasti, ktorá moc nevynáša... poberám štipko( aj ostatní) asi hovorí za všetko.. a predsa len, sme 7 nie 4 alebo 5 ... ani ja sa neviem cez to preniesť, a už som z toho mimo...

Ďakujem všetkým za námahu, že mi aspoň odpísali...