Nič nevydržím robiť dlhšie

Príspevok v téme: Nič nevydržím robiť dlhšie
Fero M.

Ako som sa tak nad sebou dneska zamyslel, tak som zistil, že mi chýba vôľa niečo robiť a venovať sa niečo naplno.
Chodil som na anglinu a viem po anglicky aj som mal nejaké skúšky, ale prinutiť sa v tom pokračovať nič...
Neviem, ale neviem sa sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhšie. Ovládam aj PC, mohol som mať stránku, ktorá mohla zarábať pekné peniaze mesačne, no samozrejme ma to vôľa časom opustila a..
Jediné čo ma drží stále je kulturistika.
Ako na vonok to na mne nevidno, ani to nikto nerieši, len som sa tak zamyslel sám nad sebou dneska, že vlastne sa nedokážem sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhodobo, ak mi nie je na 100% príjemná. Teda ako futbal, hokej a podobne. Ako náhle sa musím koncentrovať, venovať tomu čas a úsilie, tak radšej zvolím lenivejšiu formu.

Nejaký nápad na prekonanie?

zewa

V tomto pripade som pouzila techniku podla seba sudim teba. Tiez mam pracu, zarabam, atd., ale tiez pri nicom nevydrzim dlho, co prisudzujem svojej rozmaznanosti a tomu, ze ked nieco jednoducho uz nechcem, tak to prestanem robit. Mi to pride ako taka situacia, ked rozmaznane dieta uz nechce ja neviem psika, tak sa jednoducho on prestane starat alebo uz nechce chodit na husle, tak prestane. No.

kukucko

ja som to pochopil tak, ze chut a energiu stvarat nieco prijemne a zabavne nemas stale rovnaku, co Ti vadi

Ja som na tom podobne ale ja mam tento stav pre psychicku chorobu, ktorou trpim ( BAP )
je to v podstate striedanie faz, kedy mam skor depresivne zmyslanie alebo opacne, hrniem sa do vsetkeho hura systemom a na vsetko mam neskutocnu chut, az prehnanu, nad moje realne schopnosti.

Fero M.

Ja na seba zarabam sam od 19 rokov a zarabam slusne. Takze rozmaznany nie som urcite. Viem ake su rodinne a ine hodnoty. Nemyslim si ze som rozmaznany.

preto_lebo

zewa - trošku nechápem,? rozmaznanosť v akom zmysle?? však normálnu robotu má, pracuje, zarába..keby bol rozmaznaný, tak sa na to vykašle a sedi doma...a nechá sa živiť..a je mame pri sukni--

zewa

diagnoza: rozmaznanost. Z toho bud vyrasties alebo nie. Zivot ta dost oplieska, takze dufajme len, aby to prebudenie bolo co najjemnejsie :)

Magy

Aby si nedopadol tak, ako vsetci tito ludia:

adam.azet.sk

Je to LEN na tebe, ci budes na smrtelnej posteli viac lutovat, alebo viac spokojne rekapitulovat vsetko co si prezil.

Fero M.

no to je to, že nemusím. A tým pádom. Najhoršie je, že si to vlastne uvedomujem. Keby som si to neuvedomoval tak mám pokoj.
Zivot uteká popod ruky a človek nakoniec zistí, že nič nedokazal v živote

Magy

sam seba je tazko prinutit a zotrvat. daleko lepsoou motivaciou su tieto okolnosti:
- ked pri tom nie si sam,
- ked v danej cinnosti s niekym "sutazis", mas konkurenciu

Aj tak zdaleka najlepsie, ako mam ja skusenosti, je KED MUSIS. To je uplne best motivacia.