Laser oci-bezbolestne

Príspevok v téme: Laser oci-bezbolestne
lolo

No tak zakladam tuto temu pre tych,ktori sa chcu o tomto dozvediet nieco viac, nakolko pred mojou operaciou som tu toho az tak vela na posudenie nenasla, ako vo vsetkom, niektorym to pomoho ini nadavaju. Moje rady su, dam ich sem len par pre zaciatok nakolko som operaciou presla predpred par h v bratislave v klinike ftum
dodrziavat vsetko presne co vam prikazu lekari- inak nastanu take komplikacie anadavanie ako na inych forach
vyslovene NEODPORUCAM TUTO METODU AK:
- ste clovek ktory trpi uzkostnymi stavmi
-mate az moc citlive oci
-mate nejake fobie
nakolko: ja som mala citlive oci, citila som uz hned ako mi zovrelo nechutne okolo,dalsi stroj mi ho zatlacil, mala som pocit ze mi vyberie bulvu, bolo mi povedane, ze operacia sama o sebe trva par sekund, to je sice fakt, ale tym ze to oko mate proste nasilu otvorene je to viac ako neprijemny pocit, chcela som zacat vrestat, lebo som sa hrozne bala, potom mi vypalil stroj tu rohovku ci co a priserne to pachlo odporucam zapchat nos inak hrozi pri slabsich povahach to ze sa povraciate s tym ze to smrdi ako podpalene vlasy, konecne sa skoncil horror s jednym okom a zacal druhy, s lavym okom...co ja viem, je to individualne urcite, nakolko baba predo mnou sa usmieva ze nic necitila..ja chcem upozornit ludi ktorym je z takychto veci le, inak personal hodnotim ako v pohode cizze 3 ako znamka, nakolko obcas boli normalni, inokedy neprijemni, ludia tam dnes bezali ao na pase, stale niekto. terajsie stavy mam asi taketo: tlaky v oku(normalne) ale velmi velmi neprijemné vyrazila by som zuby tomu kto povedal ze sa da nomralne fungovat ako mi to tvrdila aj sestricka, daj vam an to sosovku kt tam musi byt 24h ako leukoplast asi ci co tak ta mi vadi..ale neboli to ze by som umierala len je to neprijemne .taktiez odporucam detailne vysetrenie co stoji asi 50euro tam vam zistia vsetko inak mozu byt fakt problemy..no zajtra mozem poskutnut nejake info ze ako sa situacia vyvija a zabudla som napisat OBROVSKE PLUS!!! vidim vazne veci co som dovtedy nevidela, mala som dioptrie -2,75 a hned po operacii som mala ostry zrak s tym ze som teraz na par hdin bola ,,kratkozraka,, co je normalne napravi sa to . no drzte palce,uvidime zajtra co a ako a hl kolko mi to vydrzi nakolko tieto operacie maju individualne dlhe trvanie.

Magy

mila lolo. v tej zaplave emocne silno podfarbenych informacii z cerstvej operacie si zabudla na tie najdolezitejsie informacie.

Konkretne AKU metodu operacie si podstupila? Je ich totiz niekolko druhov a kazda sa lisi sposobom prevedenia, dlzkou rekonvalescencie po zakroku, bolestivostou atd...

Dost pochybujem, ze mas len trochu viac citlive oci, skor to vyzera ze mas toho viac, co si sem nenapisala, akymi fobiami ci inymi problemami trpis.

Prepac, ale cele mi to prislo ako riadne premrstene, zvlast ze si po operacii velmi kratko a nedoslo k fakticky este k ziadnemu uzdraveniu a zjavne sama trpis nejakym druhom precitlivelosti a strasis tu inych.
btw, bud rada ze si neabsolvovala rektoskopiu. to by si asi umrela :P

Podla typu ocnej laserovej operacie, zhojenie oka trva radovo tyzdne az mesiace - zase zavisi najme od typu operacie.
Ja som mal pred niekolkymi rokmi tu najjednoduchsiu metodu, tusim prk alebo lasik, co sa dnes uz takmer nepouziva.
Prve dva-tri dni po operacii to fakt bolelo, potom uz to bolo v pohode, ale este par mesiacov som musel pouzivat zvhcovacie kvapky do oci, najcastejsie som pouzival Evercil. A aj dva roky po zakroku som este obcas (najme rano hned pri prebudeni) citil, ze su prilis suche a musel som pouzit kvapky.

anamarie: "ja si laserovu korekciu oci nechcem dat urobit prave kvoli tomu, ze o niekolko rokov sa zrak zacne opat kazit..." - nemas pravdu. svojim sposobom prave takych ludi lutujem, lebo kategoricky odmietaju nieco a z uplne nezmyselnej priciny. Zrak sa kazi bez ohladu na operaciu v dosledku veku a je to dane ako geneticky, tak najme tym, ako si ten zrak setris alebo nesetris.

lolo

pisala som to nejde mi o to vystrasit niekoho skor o to,aby ak sa niekto boji dacoho podobneho upozornit.. no vratit sa to vrati okoloo 40 oko straca schopnost dobre citat napr na blizko a clovek zacina trpiet kratkozrakostou na to som bola upozornena.. ako ak by mi to 20 rokov vydrzalo tak budem rada... na stare kolena na citanie to prezijem..

Blondula

mojmu kamaratovi sa asi po 18 rokoch od operacie znovu zrak zhorsil a nosi skulky pri citani a aj do dialky.a k tomu sa mu strasne vysusaju...

terrarium

ale vedia...napr sedy zakal sa operuje tak ze ti rozpustia a vyberu sosovku a vlozia ti tam umelu.
neviem ci ist dvakrat za zivot je ako chodit na klavir :DD ale budiz

terrarium

okrem toho, som velmi casto na pc, vela citam, dost pozeram aj telku. degenerativne zmeny na oku /starnutie/ prebehnu aj bez operacie, cize postupne sa kazdemu kazia oci, zalezi od genetiky a zatazenia ako rychlo. operacia trva kratucku chvilu a mas pokoj v podstate roky rokuce.

anamarie

terrarium - ja som reagovala na zakladatelku temy. Nemyslim si, ze je dobre chodit na operaciu oci ako na klavir. Zatial este oci nevedia vymenit. Ja sa cely zivot netrapim, nosim sosovky 12 rokov, uz som si zvykla.

terrarium

to nie je pravda, ja som po opke 13 rokov a zrak sa mi nekazi. navyse, keby aj, mozes ist opat na operaciu, a je lepsie vidiet ako sa cely zivot trapit.

anamarie

Som rada, ze si to prezila v zdravi, no ja si laserovu korekciu oci nechcem dat urobit prave kvoli tomu, ze o niekolko rokov sa zrak zacne opat kazit...

terrarium

co tu strasis ludi za to ze ty mas nejake fobie:)) bolo to uplne v pohode, mierne sem tam neprijemne, ale nic hrozne