Ako poznáte blížiaci sa záchvat

pinky pie

No mňa desí predstava, že to budem oráve ja, kto bude mať záchvat na verejnosti. Tie pocity - náhla bolesť hlavy, zhoršené videnie, bolesť žalúdka a slabosť - sa mi stávajú takmer denne, nezávisle od miesta, času, aj v tých najneočakavánejších situáciách. Žiadna panika, stres, sedím na lavičke v oarku a čítam knihu, nakupujem, prípadne len doma nakupujem ... Pri športe to už očakávam, stačí že sa zrýchli dýchanie a je to. Zatiaľ som však záchvaty mala našťastie len doma, v noci, tiež neviem ako to vyzerá. Ak nepočítam cudzích ľudí zachytených pri záchvatoch na youtube.

I.ron

Mám za sebou ťažké záchvaty ale nikdy som nebol púčastný pri záchvate niekoho iného a pri predstave, že by som sa ocitol pri niekom, u ktorého prepukol ťažký záchvat, nie je mi všetko jedno.

pinky pie

aha, iron mi pripomenul - aj ja mám spolu s extrémnou bolesťou hlavy aj nauzeu, bolesť žalúdka a točenie hlavy.
ja mám záchvaty len v noci, ale také niečo ako predzvesť pociťujem niekedy aj počas dňa a to len strnulo čakám, čo sa bude diať. je to nepríjemné, napokon to ale po 10-20 minútach doznie, niekedy ostane bolesť hlavy. aj dnes sa mi to stalo na kúpalisku, nebolo mi všetko jedno :-(( ale prešlo to.

I.ron

absencie = Déja vu, dezorientacia, zvláštny pach,

tesne pred grand mal extremne zle od žaludka až na zvracanie, horúčava ktorá stupne do hlavy - podobný stav u mňa vyvoláva aj kyselina. paraaminobenzoova

pred záchvatom silno skríknem, ako sa vždy dozviem

ak večer podriemkavam, zavriem oči pri zapnutom svetle, pred zaspatím príde silný nepríjemný kopanec do hlavy od ktorého vyskočím a som dezotrientovaný.

je zaujimavé, že ak sa nechávam unášať nič nemyslením prichádza záchvat/absencia ale ak sa v danú chvíľu sustredím na odialenie buď to prestane alebo už to nepomôže a zvrtne sa to v záchvat