Neviem si vybrať medzi . . .

Príspevok v téme: Neviem si vybrať medzi . . .
Lenka456

Mám možnosť íst od septembra na VS - kde ma zobrali bez prijímčiek - po prvý krát brali na ten odbor bez prijímačiek. O rok už nemusia.

A taktiež teraz od augusta mám možnosť absolventskej praxe až do konca roka!(som po strednej už 3 roky na Upsvar!!!)!!!

Peniaze mi treba..za ten jeden mesiac budem mať cca 200eur a to nie je až tak vela...ked si vezmete tie výdavky...

Neviem či íst na VS..a nechať AP.
Alebo ostať na AP a íst na VS o rok -. len vravim, to už nemusím mať také šťastie...

Neviem vobec čo robiť..ked si predstavím že ostanem na AP a budem mat do konca roka takmer 1000 eur!!!

A ledva si nájdem nejaku brigadu...a takto si možem pekne ušetriť..zase vzdelanie je vzdelanie ..ked mám takuto možnosť..

Ked ja neviem..je tá škola taká potrebna??

Počujem vela nazorov, čo si už ženy, ktore maju rodinu musia robiť VS, len aby ich neprepustily...tak neviem...
Ak by som bola na VS, tak na ,,pedagogika-neučitelska,,.

čo by ste robily Vy na mojom mieste????

Dakujem

Lenka456

Jahodka - mna to mrzí.

Ja cchem stále poradiť, a nemožem za to, že ludia sa tu chovaju nemiestne a závidia...

ja som k tomu napísala len tolko, že si mohla byt proste podrobnejšia, lebo aj ja sa chcem mať dobre:-))

Ale nič zle som nenapísala!!!

A ani som nepomyslela na to, že si si to zarobial telom, alebo čo!!!

A dakujem ti, a vidim, že da sa teda zarobiť aj popri škole..a že nemusim mať a ostať iba pri 200éeurách...

čo m iteda navrhuješ??? ostať na praxi a ísť o rok na školu??

alebo predsa len ísť na tu školu a popri tom si hladať brigadu/prácu??

idem chodiť na denné, ak teda nastúpim...

ak tu ešte budeš:-(((

mrzí ma to....

petrisorka

vzdy lepsie mat byt na uver a k tomu fiat nez 200e mesacne , to bol moj nazor a za nim si stojim. pretoze aj po zaplatnei vsetkych veci mi ostava ovela viac nez 200e. co sa poistky tyka v slovenskych korunach som si to platila po 1500 sk od vysky som si to zvysila na 3500sk, a dostala som okolo 7tis eur. mala som to poistene len na uraz a pre pripad dozitia lebo smrti. nedostala som vsetko co som zaplatila, ale to je pointa poistenia.
majte sa jak chcete! koncim s tymto forom,lebo administratori tu nic nerobia, neriesia sa tu problemy a le furt sa tu niektori clenovia obuvaju do druhych. v kazdej teme vidim len osocovanie a vysmech,a toto ja nepotrebujem sledovat.
nazdarek

Maoam

tak od 15 popri skole tu makali mnohi, o to nemaj obavu a mnohi si financovali studia aj zivobytie uplne sami od SS

tvoj prvy prispevok bol proste pisany uplne inak

hypo-uver a Fiat je ine kafe

M 25

takže jahôdka?

tak úver, to je už o inom (sponzor ;))

a tu vôbec nejde o závisť , škoda, že to tak berieš ..

vidíš, toto si mohla hned napísať a bol by tu pokoj :D

poistka na 10r? s tým som sa ešte nestretla .. a to sa ti aj oplatilo? však tam človek viac vrazí, ako sa mu dostane naspäť ...(a aj tú si si musela z niečoho platiť mesačne ...)

petrisorka

jaj vidim ze sa tu rozprudia debata a samozrejme sa ohlasili vecne zavidiaci ludia, ze ? radsej nebudem ani menovat. ale aby ste si nemyleli, ze som nejaka zlatokopka, na auto som si nasetrila z vlastneho , platila som si od 15tky zivotku co mi skoncila akurat na 25tku + som mala ine odlozene. (nemyslite si nemam nejaky mercedes, mam len fiat, ale je za moje zarobene peniaze). a byt? ludia vravi vam nieco HYPOTEKARNY uver? 2 izbovy byt som si vzala na uver, nieco som mala nasetrene cez stavebne sporenie zvysok isiel cez uver. je to nechutne ako viete len zavidiet tomu, kto sa neboji makat aj popri skole. studovala som denne ale nebola som leniva a makala som , niekam sa sa aj pocas skoly vypracovala. chcela som svojim pribehom dotycnu motivovat nech nie je spokojna s 200e mesacne a ako to dopadlo? v teme sa riesi niekto kto chcel poradit namiesto toho aby sa radilo tomu, kto o to ziada :/ btw. nemam ziadneho sponzora, moji rodicia nemaju ani maturitu, vzdy som im ja pomahala a aj pomaham. nie som ani ta blondinka co si nieco vytr*ka. to sa vam verit nechce, ze je niekto sebestacny? ze si niekto nieco kupil za svoje? hned za tym vidite "sponzorov" ? no nie nadarmo sa vravi PODLA SEBA SUDIM TEBA!

Matej

Mohli by ste sa vrátiť k téme.. a neriešiť tu odkiaľ má kto peniaze.. je to každého osobná vec.. MHD teba upozorňujem na príspevky dávaj si pozor čo píšeš.. nie je to prvý krát čo porušuješ pravidlá..

Lenka456

no tak čo je s Jahodka_56 ????:D
niekto tu príde, dá do hlavy červáka tuto ludom, a potom sa na nich toto???D:D::D:

ved aj ja sa chcem mať dobre:D:D:
------------------------------------------
pán D. ty už tolko nefilozofuj, že vela táram, ja sa rozhodnem, ked sa rozhodnem:-) a ešte sa rozhodujemD:D:D:D:

Maoam

mozno len zabudla pripomenut, ze existoval sponzor (ocko, priatel a podobne), vsak viacere deturence to maju tak a co...

:-)

nie kazdy si vysukaval rukavy od SS