Neviem si vybrať medzi . . .

Príspevok v téme: Neviem si vybrať medzi . . .
Lenka456

Mám možnosť íst od septembra na VS - kde ma zobrali bez prijímčiek - po prvý krát brali na ten odbor bez prijímačiek. O rok už nemusia.

A taktiež teraz od augusta mám možnosť absolventskej praxe až do konca roka!(som po strednej už 3 roky na Upsvar!!!)!!!

Peniaze mi treba..za ten jeden mesiac budem mať cca 200eur a to nie je až tak vela...ked si vezmete tie výdavky...

Neviem či íst na VS..a nechať AP.
Alebo ostať na AP a íst na VS o rok -. len vravim, to už nemusím mať také šťastie...

Neviem vobec čo robiť..ked si predstavím že ostanem na AP a budem mat do konca roka takmer 1000 eur!!!

A ledva si nájdem nejaku brigadu...a takto si možem pekne ušetriť..zase vzdelanie je vzdelanie ..ked mám takuto možnosť..

Ked ja neviem..je tá škola taká potrebna??

Počujem vela nazorov, čo si už ženy, ktore maju rodinu musia robiť VS, len aby ich neprepustily...tak neviem...
Ak by som bola na VS, tak na ,,pedagogika-neučitelska,,.

čo by ste robily Vy na mojom mieste????

Dakujem

Lenka456

ahoj lost- takže, Ap sa neda robiť popri vs, ani s vs..pretože mi na nu zaniká právo, akonáhle sa zapíšem na vs..mám na to práve, len ako uchadzač o zamestnanie a možem o nu požiadať 3 mesiace po zaevidovaní.

Mám 23. takže si sa trafil:)

s tým zahraničím je to take zložite..ja cudziu reč vobec neviem..viem par cekov z NJ.o ničom..

peniaze ani nemám ,že by som vycestovala - treba ta mkapitál

a mám priatela a bez neho preč nepojdem...to sa s ním možem rovno rozíst..a on chce zase školu..ostáva tu...

lost

Ale ak mam byt na 100% uprimny.

Tipujem ze mas okolo 25 rokov (plus minus 5 :D)

Tak - zostavat na Slovensku je cista samovrazda..

Opakujem, samovrazda.

A toto mi povedalo vela ludi, ktori maju deti v danom veku a nevedia ich motivovat k nicomu (odchodu do zahranicia, alebo robeniu nieco so zivotom)
Nevedia pretoze neexistuje ziadne riesenie na Slovensku, ktore by ich postaivlo na nohy, proste neexistuje.

Lenka456

Maoam - hm..je to take zložitejšie.
Na VS sa mi naozaj ledva tento rok podarila možnosť, že na nu naozaj možem íst..nemám rodinu, ktora ma podporuje ohladom tohto..bude mi s tým finanče pomáhať moj ujo...

Neviem čo bude o rok..nemusia už robiť vobec bez prijímačiek...a z mesta, kde som..tak je to najlepší výber...

Maoam

Lenka456, byt tebou, vezmem ten job na UPSVAR a o rok idem na skolu

P.S. si si ista, ze pedagogicka je to prave? nechcem ta odhovarat, len sa pytam, skola ti za rok neujde, ale ta praca na tri roky ano

Lenka456

milli11 - má naozaj pravdu, ved len nejaké 12-tky v robote SU za minimálnu mzu ..a ja, čo som tri roky po škole bez roboty a horko ťažko nájdem nejaku brigadu..sa takto hrabem 5dní do týždna v papieroch - obrazne povedane, a mám cca 200 eur. A tých 200eur mi dosť pomože..nakolko si z brigád za posledne tri roky mala vačšinou len pár šupov!....

pan d.

A toto maju byt platy? 330 eur, ci Boha, vsak to je zobracenka a z toho vyzit cely mesiac, ludia vy ste geniovia, co sa tyka ekonomiky, ja by som z toho nevyzil.