Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoký pulz? Čo s tým?

Príspevok v téme: Vysoký pulz? Čo s tým?
pulzometer

Mám 20 a dá sa povedať, že ako tak pravidelne športujem. Takmer každý deň som na bicykli, aj keď prejdem dosť málo. Teraz som začal chodievať aj do posilňovne. Sem tam si chodievam odmerať tlak do lekárňe a už pár krát som mal popri tom vysoký pulz. Väčšinou pulz bol v rozmedzí 95-105. Mám už aj tlakomer, pulz v pokoji bol 98. Prečo je to tak vysoké?? Mal by som ísť s tým k lekárovi, alebo to nechať tak??

Ivka 1

Príčiny fibrilácie predsieni sú rôzne , určitú úlohu zohráva vek , pretože výskyt FP narastá výrazne so zvyšujúcim sa vekom čo zatiaľ Teba neprichádza do úvahy. Ďalšie rizikové faktory sú vysoký krvný tlak, ischemická choroba srdca, ochorenie štítnej žľazy - zvýšená činnosť ale aj ochorenia pľúc ako sú karcinóm alebo prekonaný zápal pľúc. Prejavy sú rôzne . Niektorí ľudia nepociťujú žiadne ťažkosti a ochorenie sa odhalí náhodne pri lekárskej prehliadke . Najčastejšie sa však FP prejaví ako nepríjemný pocit búšenia srdca a jeho nepravidelnej činnosti. Ďalším sprievodným znakom môže byť dýchavičnosť , únava,bolesť na hrudníku,závrate, pocit na odpadnutie. Intenzita symptómov väčšinou súvisí so srdcovou frekvenciou (rýchlosťou pulzu), čím je vyššia , tým sú výraznejšie symptómy. Fibrilácia sama o sebe neohrozuje ľudský život ,nebezpečná je svojimi sekundárnymi komplikáciami , týmito sú predovšetkým cievna mozgová príhoda a srdcové zlyhanie. Nechcem Ťa teda strašiť ale čím skôr navštív lekára,nech hľadá príčinu vysokého tepu.

sorrento

Ahoj, všetko velmi dobré rady.
Trapom k LEKAROVI.
Např. vrcholový športovci mavaju okolo 40/min.
Neplasim ta, ale zadychat sa... příznak infarktu. NECVICIT!!!
Druhy příznak infarktu je bolest na hrudi.

Ivannaa

Tak toto mám aj ja :( športujem,cvičím,zdravo sa stravujem,nepijem,nefajčím...dost mi to strpčuje život :(

pulzometer

Niekedy sa mi ťažko dýcha a stačí výjsť po schodoch a som zadýchaní. A to športujem, nepijem a nefajčím. Bol som asi pred 5 rokmi so srdcom, ale nič mi nezistili. Lenže vtedy som nemal tieto problémy.

Ivka 1

V každom prípade to nenechávaj tak a choď k lekárovi.Bude potrebné urobiť EKG. Zvýšený tep - môže ísť o srdcovú fibriláciu. Fibrilácia je najčastejšia srdcová porucha rytmu - arytmia. Pri fibrilácii predsieni dochádza k vzruchom (elektrickým signálom) v predsieňach srdca na viacerých miestach, nekoordinovane až chaoticky prestupujú cez svalovinu predsiení. Výsledkom toho je,že predsiene sa prestávajú pravidelne sťahovať a ich svalovina sa len rýchlo chveje.Aktivita predsieni srdca sa na komory srdca prevedie nepravidelne. Komory preto pracujú len veľmi nepravidelne a obyčajne rýchlejšie. Navonok sa tieto zmeny prejavia ako nepravidelné a väčšinou ako nepravidelný a zrýchlený pulz. Máš aj iné ťažkosti ?

PaSi

To je dost rychly tep. Nad 100 uderov za minutu ide o tzv. tachykardiu...ja myslim, ze by si mal skocit k doktorovi. Budes mat aspon istotu :o)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysoký pulz? Čo s tým? - Fórum - ZDRAVIE.sk