Preco su niektori ludia stastni a iny nie?

Príspevok v téme: Preco su niektori ludia stastni a iny nie?
zavistliva

preco ona ano a ja nie?
viem, ze to co tu napisem sa vam nebude pacit, ale jednoducho to zo seba musim dostat.
tak som si tu citala uz par mesiacov o psychologicke, alebo ak chcete liecitelke albertovej. kedze mam tiez kopec problemov, rozhodla som sa k nej objednat na sedenie. a namiesto toho, aby som od nej odisla stastna tak ako tu vsetci vypisuju, ja som naopak uplne deprimovana. teda nebolo to tak hned ked som odisla, to som aj bola stastna a optimisticka. ale ked som potom doma nad vsetkym zacala rozmyslat, tak som si uvedomila, co mi na tom vlastne vadilo.
hovorili sme spolu aj o tom, ze ma nebavi moja robota ani cely moj zivot. a ze mam z toho depky a niekedy sa mi nechce uz ani zit. manzelstvo mam celkom nanic a to sme spolu len dva roky. a uz si vobec nerozumieme. vlastne nic co sa tyka mojho zivota nema ziadnu hodnotu. a ked som si uvedomila, ze albertova je naopak stastna zena, ze ju bavi jej robota, ze vyzaruje len samu spokojnost a pohodu, tak mi to prislo velmi luto. co ma ona take, co ja nemam? preco su niektori ludia stastni a druhym sa nedari? preco niekomu osud nadeli len spokojnost a pohodu, a druhy sa musia trapit so starostami a byt len nestastny? je toto normalne?
ona ma pracu, ktora jej len dodava energiu a ja mam pracu, kde len zarabam peniaze a najradsej by som sa na nu vykaslala. vobec ma nebavi, uplne mi je z nej na grc. preco niekomu vsetko vychadza a druhemu nevychadza nic? ved aj ja mam vysoku skolu ako ona. tak ako je mozne, ze ja som si nemohla najst taku robotu, z ktorej by som sa tiez tesila?
nech mi nikto nehovori, ze to je vo mne, lebo podla mna je to osud. a co uz teda vobec nechapem, ze ona je stara a stastna a ja mlada a nestastna. no je toto normalne? nepiste mi preboha ze si mozem najst inu robotu, lebo v tom to neni. naozaj si myslim, ze je to hnusny osud a ten volakomu nadeli a volakomu neda ani suchy rozok.
a este by som chcela jednu vec vediet: cim to je, ze taka zena vie z ust vypustat tie spravne slova a vety? odkial sa to berie taka schopnost alebo talent alebo co to je? mna nikdy nic take pekne nenapada ked chcem niekomu nieco povedat. takze ja by som vlastne nemohla byt psychologicka to mi je jasne, ale ved su aj ine zamestnania, len vobec mi nejde do hlavy ako by som to mala zariadit, aby som na tom bola tak isto ako ona. teda nie taka stara, ale taka stastna a so vsetkym spokojna. da sa to vobec dosiahnut?
asi pisem jak po opici, ale normalne ma to vzalo a strasne ma to serie a zavidim jej. toto keby som mala v zivote, taketo stastie aspon na jeden rok nech aspon viem ake to je ked cloveku vsetko vychadza a vsetci ho zeru.

precoasi

ty sa cudujes ze albertova je stastna? ved ona uci inych byt stastnymi, tak seba by to nenaucila? boze, ved mysli dievca!

lorinnes

Prosím nezáviď tolko, teva ničí ta zavisť. Ver mi. Vždy bude na svete niekto komu bude lepšie ako tebe. Ja som to kedysi tiež robila, stale som si hovorila: hentá ma lepšiu robotu, tu maju ludia radšej, ta sa lepšie uči a tým sa vlastne človek uplne ponižuje. NIKDY sa s nikým neporovnávaj, ty si originál, proste máš v rukách svoj život, aj ona ho má a mala a to čo s ním spravila to je len výsledok dlhoročnej snahy. Ja o tej pani nič neviem, dnes o nej počujem po prvé ale verím že ked sa začneš viac snažiť, budeš sa tešiť z maličkostí a neporovnavať sa raz prídeš do takeho rozpoloženia, že aj ked nebudeš mať všetko dokonale budeš proste šťastná :)

karlička

Bola som u pani Albertovej, neodvážila by som sa z toho stretnutia povedať, či je ona šťastný človek, lebo o nej nič neviem. Rozhodne je to ale naozaj úžasná žena a stretnutie s ňou bolo pre mňa veľmi obohacujúce.

titikaka

Zázračný liecitel neexistuje, iba zázračne vyliecenia su mocou Ducha svatého. Treba sa orientovat týmto smerom, na toto liecenie nepotrebujes ani cent.

prečo?

no albertova je predovsetkym odbornik tak je lahke pre nu byt stastna. ale taky obycajny smrtelnik si s problemami uz tak lahko neporadi. takze aj v tom to bude.

sweater*

kkk52, ako sorry ale to je pekna blbost, to je ten najstupidnejsi pristup aky existuje, to je tzv. drz hubu a krok a ty si to navyse este vylepsil/la na uroven este aj byt stastny ked nemas ani dovod :D. ked sa jej nepaci praca nech si najde inu, ked je nespokojna v manzelstve nech si najde ineho chlapa, sak ich chodi po svete ozaj dost. a zavistliva ked nahodou pocuvnes moje rady, nezabudni ze kazdy cin ma svoj nasledok aby si potom zňase nelutovala a nechodila ma sem obvinovat :)