Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aky velky maty byt/dom?

Maoam

Lost, ja osobne dom skor nie ako ano zo zdrav. dovodov, myslim tak, ze udrziavat byt je tak akurat (ale to tu nechcem rozvadzat), inak kebyze som fit, tak dom - jasneee.
No a k tomu priestoru: presne tak! ja vela veci robim cez home-office a je to utrpenie, kedze mam pracovny 'kutik' zaroven v obyvacke.
Ked ja zacnem rozkladat papiere a fascikle,tak...
Staci, ze pride do toho navsteva a - pomoc!
Preto by som velmi rada uvitala pracovnu extra, proste len na to.
Kuchyna je mala, nechcem sa stazovat ale viac ako 1 clovek tam velmi byt nemoze (myslim, ked sa vari, pecie).
V predchadzajucom byte bola kuchyna super, bola tak stredne velka,a le tam sa dalo riadne obracat :D.
toto tu, to vyzera jak pre single cloviecika, ktory sa stravuje z hotovych jedal na styl sup do mikrovlnky, pip, vybrat a jest.
:DDDD

lost

Maoam

no ja si zacinam tiez mysliet, ze mi chyba tretia izba :) tj. pracovna.. lebo teraz "pracujem" v obyvacke a ked niekto pride na navstevu tak musim vsetko ukladat prec :D

spalna + obyvacka + pracovna, samozrejme velka kuchyna (teraz mam nastastie tak cca 11m "velku" bez zbytocnej chodby do nej (vela bytovm ma zabitych 3x1m na CHODBU!!! :) sialene.. ale ani tato kuchyna nie je pre viac ako 2 ludi :) proste to je trapenie a nie volny pohyb..

rodicia maju dom, cize to viem super porovnat :) tak isto aj stari rodicia.. ti maju maly dom (cca 60-80m2) ale velke pivnice plus jeden dom vedla ako odkladaci priestor :) a staci im to..

no a praca okolo domu, to nie je povinnost to nie je ani hobby to je SPOSOB zivota :) tak isto ako ta "paranoja" o konci sveta, to nie je nic ine ako sposob zivota (napr zavaranie) atd..

ono to sa neda vyvratit ze je tam praca navyse, ale aspon neplatim spravcovy nehorazne sumy za nic !!!

a dom ponuka ovela ovela (100x ovela) ovela ovela viac moznosti.. a myslim ze dom je pre psychicku pohodu ovela lepsi ako byt :) netreba aby mal dvor tisice m2.. staci aby nejaky bol :) cim vacsi, samozrejme tym lepsi :D osobne si myslim, ze tak 2-3 tisic m2 pozemok je idealny, nie maly, nie velky.. pod 1000m by som nechcel ani zadarmo..

Maoam

Lost, ale dom tam mas aj viac roboty okolo neho + vykurovat to vsetko, no ale musis vediet, aky si typ. Ja kebyze sa mam teraz rozhodnut, kupujem jednoznacne byt (ale nie slovensky panelakovy) a tych 75- 80m2 asi, idealne su styri izby, jedna velka a tri mensie, ale proste ta stvrta chyba, ako pracovna (office), alebo pre inych ludi cojaviem miestnost, kde je skrina s oblecenim a kopa veci ktore inde zavadzaju. Alebo by to chcelo tak sikovne poriesit priestorovo, zalezi od dispozicie bytu, ze vsetko napchat napr. do vstavanej skrine niekde v chodbe a v izbach mas potom priestor :D.

Maoam

Lost, ved som vcera pisala, ze pre nas dvoch by to bolo najlepsie okolo 80m2, tych terajsich 60m2 je proste MALO a to podotykam, ze mame aj velku pivnicu! A nie, nepatrim medzi zeny, ktore potrebuju extra miestnost na satnik a topanky ;-).
Ale len taka kuchyna je taka mini, ze ked tam stoja dvaja, tak uz nastava po chvilke bitka :D, tam sa dvaja ludkovia nemozu zvrtat nebodaj spolu varit.
Vzdy musi jeden vypadnut :D, lebo si stupaju po nohach.
Tak ako Ovecka, ten sa tiez stahuje sam do 60m2, tak to je tak akurat pre 1os....

Ale aj s poriadnym balkonom alebo terasou, pivnicou (velkou) a dolezite je, aby bola pracovna dole, lebo pracka v malom byte zasa len zabera priestor + my mame aj miestnost na odkladanie bicyklov :D. Neviem, kam by som spratala v byte bicykel...nepredstavitelne.

lost

jj 1os = 60m2 :)

to je take minumim :) ale musi byt aj poriadny podorys, nie halabala panelak..

a ruhej osobe v tomto staci plus extra 20m2 cize dokopy asi 80m2 :) tretej tiez plus extra 20m2..

ale ten zaklad musi nejaky byt, hlavne odkladaci priestor.. nejaky v byte, alebo potom laserom chranena pivnica :)

lost

L.ia

no ja mam tych cca 45-50 sam a je tu tesno :)

12m na postel + skrinu.. samozrejme postel nie je napchata na stenu, ale v strede, proste uplne klasicka priemerna spalna :) a v tej 16m miestnosti mam len sedacku + TV + PC + konferencny stol a nic viac sa sem nezmesti :D

bol som ale uz aj v 20m a 30m jednoizbaku..

preto som vzdy tvrdil, ze byt je hodavina a chce to dvor aj s garazou a pivnicou :)

pretoze clovek potrebuje veci, ktore nevyuziva stale, no obcas ano a nie je to zbytocnost, napriklad to som zvedavy, ako by sa v malom byte skladoval BICYKEL !!! to uz aj ja mam s tym EXTRENY problem a chudak bike mrzol na balkone (mikro balkone necelych 3x1m (pisem necelych, mozem odmerat :D )

i48.tinypic.com

3 veci a miestnost je plna :)

0vecka

ale tak ked sa bavite o tom co vam staci tak podla mna cloveku staci aj stan... a basta... je to skor o psychickej pohode...

L.ia

lost, my to presne tak mame, ze jedna izba 8 m2 a druha 16 m2 a podla mna to pre dvoch v pohode staci kym nemaju dieta

my tu malu izbu dokonca nai velmi nevyuzivame, je len na cvicenie, susenie pradla a ked k nam niekto pride tak tam spi, inak tam nie sme vobec
ale zmesti sa tam postel pre jedneho, pisaci stol + stolicka a skrina v pohode

a v tej 16 m2 mame pohovku + stolik, pracovny stol+ stolicka, velku dvojpostel, skrinu a je tam stale dost miesta

no neverim, ze 50m2 nestaci pre zivot dvom ludom (paru)

osobne si myslim, ze zaklad je neskladovat v byte kopec zbytocnosti, ale mat len veci, ktore REALNE clovek vyuzije
mne byty niektorych ludi pripominaju skor skladiska ako normalne miesto pre zivot

L.ia

sme dvaja a zatial byvame v 2izbovom, cca 50m2
bohate nam to zatial staci, väcsi kupime az ked budeme planovat babo a tento budeme prenajimat

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.