Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysvetlenie - hematologia, uzliny

Príspevok v téme: Vysvetlenie - hematologia, uzliny
Dominika23

Dobrý deň, mám taký problém a potrebujem poradiť od niekoho kto má podobné skúsenosti alebo od nejakého odborníka, ak sa tu taký nájde.

Absolvovala som hematologické vyšetrenie na ktoré ma poslal môj obvodný lekár, kvôli hmatným uzlinám na celom tele. Strašne ma vystrašil, čo všetko by to mohlo byť a so strachom som šla na tú hematologiu kde ma doktorka vyšetrila, prehmatala a do správy mi napísala : na krku, v axilách aj inguinách len ojedinelé pohyblivé elastické LU do 1 cm, abdomen-voné, bez rezistencie a hmatnej hepatosplenomegálie.
Doporučenie: momentálne bez hematologickej liečby, kontrola o 3 mesiace - posúdenie lymfadenopatie.

Opýtala som sa či sa mám báť, odpovedala mi že nie, lenže prečo potom tá kontrola o 3 mesiace?..čo znamená to posúdenie lymfadenopatie?...budú zisťovať z čoho to mám? mám strach že to bude vážne a o tri mesiace bude neskoro.

A dalšia vec je že ked som do vyhľadávača napísala elastické uzliny, vyhodilo mi že také bývajú pri lymfomoch.

Inak KO, LDH, všetko je OK, FW 4/6 a teraz skutočne neviem čo to všetko znamená. Dakujem za reakcie.

jenoska

Je zima, prechladnutia, vtedy sa možu zvačšiť uzliny, nič zvlaštne.
norma v krvi je len priemer, možu byť odchylky, každý je iný.
v pribehu, dni mesiacov atd, sa menia krvné hodnoty, normalne.krv cirkuluje po tele.

kamara

Prosim o radu..v oktobry mi brali komplet odbery ktore dopadli super len v krvnom obraze bol krizik ze mam zvyšene monocyty 13%...myslim si ze imunita u mna funguje tak ako ma. chora som bola uz ani nepametam...len vzdy sa rano ci to je doma alebo v robote citim dost unavena- pracujem na smeny ako zdr.sestra na dost tazkom oddeleni. Pred rokom mi zistili tetaniu tak neviem co s tym.dakujem za radu..

kamara

Prosim o radu..v oktobry mi brali komplet odbery ktore dopadli super len v krvnom obraze bol krizik ze mam zvyšene monocyty 13%...myslim si ze imunita u mna funguje tak ako ma. chora som bola uz ani nepametam...len vzdy sa rano ci to je doma alebo v robote citim dost unavena- pracujem na smeny ako zdr.sestra na dost tazkom oddeleni. Pred rokom mi zistili tetaniu tak neviem co s tym.dakujem za radu..

kablica

zvysene trombocyty a zvacsena slezina poukazuju na "chorobu krvi", nikto ta vsak nenuti podstupovat vysetrenia, avsak musis byt uzrozumeny s tym, ze v tom pripade ty si zodpovedny za pripadne riziko, ze sa nieco nebude liecit a zanedba. Je to len na tebe, nemozes potom z nicoho vinit lekarov, ak odmietnes diagnosticky ukon.

staiger7

Dobrý deň, viete mi niekto poradit. Obvodný lekár po odobratí krvi a ich výsledkoch ma poslal na hematológiu kôli zvýšeným krvným doštičkám na cca 900.?
Na hematológií ma poslali na sono sleziny ktorá je zväčšená a chcú mi odobrať kostnú dreň s čím nie som stotožnení. Nemôže to mať aj nejakú inú príčinu ako choroba krvi ?

sikos

Mam dceru ma 14 rokov a ma zvysenu sedimentaciu okolo50 a crp8.Podla krvi ma malo zeleza iba5 a to uz trva asi 3 roky. Uz bola skoro na celom vysetreni a vsetko v poriadku.Neviem co mam robit bojim sa aby tam niekde nebol skryti nador ked ma malo zeleza a zapal v krvy.Ma zato dost nadvahu moze to byt z toho.Poradte mi ci sa mam obavat niecoho. dakujem

Ivka 1

Tiež som toho názoru, že nemáš dôvod na paniku ale rozhodne to nenechávaj tak. Tri mesiace je potrebné využiť na detoxikáciu organizmu - zvýšiť príjem tekutín (0,3 dcl/10 kg hmotnosti) a užívať antioxidanty a protizápalové prírodné produkty. Ak budeš potrebovať, kľudne mi napíš na mail, viem Ti poradiť . Dôležité je aj zvyšovanie imunity.

2bodka

Ja som mala lymfaticke uzliny zvacsene viac ako 2.5 cm, co sa uz povazuje za kriticke a uvazuje sa o lymfome, nakoniec mi na onkologii povedala, ze mam v tele aktivny CMV virus. Nic sa neboj, ak su uzliny pohyblive, netvoria zhluky a su iba 1 cm, nemusi to este nic znamenat, pravdepodobne mas v tele nejaky bacil a telo s nim bojuje. Kontrola o 3 mesiace je v poriadku, musia predsa sledovat, ci sa stav lepsi. Hlavne ziadny stres, ten ti neprida, zvysovat imunitu, dostatok spanku, pitny rezim. Telo sa s tym popasuje. Ine problemy nemas? Zvysenu telesnu teplotu, nocne potenie, ubytok na vahe..?

Dominika23

ano ano aj ja som počula že v mt sú dobrí lekári, len neviem či aj hematologovia..dúfam že áno. zdá sa mi niečo že vyhodnocujú v martine z celeho slovenska alebop teda vačšinou posielaju do mt na patologiu tie uzliny..len som nevedela či to aj vyberu v pohode v nemocke.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysvetlenie - hematologia, uzliny - Fórum - ZDRAVIE.sk