Candida albicans - diagnostika

Príspevok v téme: Candida albicans - diagnostika
marusa_liloo

Zdravim,

rada by som sa opytala na vase skusenosti s laboratornou diagnostikou candida albicans (myslim tym skor na systemove ako lokalne ochorenie) na Slovensku. Existuju nejake krvne testy, pripadne ina forma diagnostiky v ramci vseobecneho alebo odborneho lekara? Na nete som nenasla takmer nic, akurat zmieku, ze candida sa vraj da potvrdit testom z krvneho sera, pripadne kultivaciou a aj tie nie su celkom spolahlive (slinovy test mam pozitivny). Uz dva roky bojujem s roznymi zdravotnymi problemami, lekari uz na mna pozeraju ako na hypochondra a pritom sa citim stale horsie. Dalej uz naozaj nemozem liecit iba symptomy, potrebujem vyriesit primarny problem. Dakujem za akukolvek radu, skusenost i cas. marusa

arman

Colonix sa podla mna neoplati, nekupoval by som to. Je to robene pre lenivych amikov... zhltni a spravi sa to samo. Nieco take.

Je to lepsie ako nic, pokial mas prachy a si leniva robit hocico ine. Ja som ale za taktiku, ked uz nieco robim, tak to robim dokladne a kvalitne.

k antikandide kure sa radsej nebudem vyjadrovat. :-)
vsetky tie veci co si menovala si vies zohnat aj separatne.
Vitaminy B podporia nadoblicky.
Treba doplnit aj jod a selen, a vitamin E. To zase preberie stitnu zlazu. To je parovy organ k nadoblickam. To vlastne vybudi telo, lebo sa zacnu produkovat vseliake hormony a enzymi, ktore sa dovtedy nemohli.
black walnut, je oresak cierny, to je ta tinktura na parazity. Zase, s tou kurou trojcatko, v ktorej sa docitas v tej knihe od Malachova, spravis viac.
Kaprylova kyselina pomaha likvidovat kandidu, ale bral by som kokosovy olej.
Oreganovy olej je silny likvidator aj kandidy, aj inych parazitov. Ten mozes kupit separatne a brat ho podla seba, nemusis byt viazana ze je sucast nejakeho programu.

Horcik, sa oplati doplnat vzdy. Urcite to bude predrazene, radsej si zaobstaraj chlorid horecnaty, ktory je lacny.

Cize asi takto sa maju tie vseliake zazracne programy... proste tam nahadzu vsetky mozne veci z inych kur, casto sa znizi ucinok, lebo je to vzdy vsetko v nejakej masti, tabletkach... kdezto ked si to pozhanas sama, mas to cerstve a davkovanie si mozes regulovat.
No a cenu si zniekolkonasobia samozrejme.

marusa_liloo

dakujem vsetkym za reakcie, za posledne dni zom ziskala kopec informacii.

otazka pre vas:
zasa som brazdila internet a na jednej stranke (odkazy su na www.chlamydie.info) som nasla pripravok priamo proti kandide, vola sa C.....a Clear, neviete, ci sa nieco take dovaza aj ku nam, pripadne, kto to dovaza? s objednavanim zo zahranicia nemam absolutne ziadne skusenosti, ako ste to riesili vy?

pripravok obsahuje toto, staci to na antikandida kuru?
Biotin 2 mg (2,000 mcg)
Magnesium 45 mg
Caprylic Acid 500 mg
Pau D'Arco (Tabebuia impetiginosa) 300mg
Black Walnut (Juglans nigra L.) 300 mg
Oregano Oil (Origanum vulgare) (min. 1.75 % Volatiles) 200 mg

RNG, arman, dakujem za podnetne rady. zhanala som vsetky pripravky po internete a vyzera to tak, ze niektore su u nas nedostupne (napr. candex), potrebujem radu, ako sa k nim dostat. rada by som sa opytala aj na davkovanie, pretoze je to pre mna spanielska dedina. musim sa este vela ucit :) knihu jak se zbavit parazitu uz mam,zacinam citat.

este otazky: moze byt hien v stolici priznakom kandidy? tu nepriamo tvrdia, ze ano: www.drnatura.sk

co si myslite o programe Colonix? www.drnatura.sk

RNG

Antiparazite star je prislaby a nie je urceny vobec na candidu. Candida sa nemusi vyhubit a prakticky sa ani neda, lebo je vsade okolo nas a dostavame ju s kazdym surovym jedlom do tela. Musi sa len POTLACIT A PROBIOTIKA PODPORIT .

Ta radikalna metoda na potlacenie candidy pracuje a mam plno ludi, ktorym to zabralo. Samozrejme za tak kratky cas ako 2-3 tyzdne to moze zabrat len pri vsetkych menovanych prostriedkoch v dostatku, tj carvacrol citricidal kokosovy olej a Candex.
A musis brat plno mikrovlaknin(15 az 25 gramov) a velmi silne kyselinovo a tepelne odolne probiotika na nasadu do criev.
Pochopitelne, ked nie su creva dostatocne osadene probiotikami, tj ked ich nerozmnozis dost,tj je tam volny proiestor na rozmnozovanie a probiotik nie je dost aby tomu zamedzili, tak sa candida automaticky vrati, najma ked jes dostatok jednoduchych sacharidov(skroby, cukry)a nejes dostatok mikrovlaknin (psylium, pektiny, inulin arabinogalaktany, glucomanan).
A dokonca sa rozmnozia tie odolnejsie, ktore si este nevyhubil, tj o to tazsie sa ich bude zbavit.

Polovicne metody nestoja za nic, casto viac uskodia, nez pomozu.
To je tak ako nedobrat antibiotika alebo nebrat okamzite po antibiotikach probiotika a ich vyzivu=prebiotika=mikrovlakniny

Niektore kvasne kultury a candidy mozu byt neskodne, dokonca uzitocne, ale candida albicans je len skodliva, lebo neprodukuje pre nas nic uzitocne, len toxiny=jedy.
A ked sa tu hovori o candide, mysli sa tym len candida albicans, tj ta velmi skodliva.
Su narody, ktore vobec nejedia sacharidy a predsa maju dost cukru v krvi na operaciu tela a mozgu. Nasa pecen je schopna procesom neoglucogenesis z bielkovin vyrobit dostatok cukru pre telo. Ja ako cukrovklar to dobre poznam, lebo aj na uplne bezsacharidovej diete mam cukor vysoko v krvi, privysoko.

Takze stale sirene nazory, ze musime jest sacharidy, inac umreme su uplne mimo a lzive, a je to reklama potravinarskeho priemyslu, ktory najviac zaraba na zrninach.

Tym nehovorim, ze by sme sacharidy nemali jest, ja som za co najpestrejsiu stravu, lebo tak telo operuje najlepsie.
Vytvaranie cukru z bielkovin je velmi energeticky narocne a vytvara sa pri tom hromada spolodin, tj je to na telo skodlive. Ale trochu tej tvorby je nevyhnutme pre zachovanie zivota, lebo ked nejes den-dva, tak sa ti glukoza v tele uplne minie a bez vyprodukovania novej pecenou z velkeho skladu bielkovin v tele a pravdepodobne aj z tukov
by si zomrel v hypoglycemickej kome.

arman

krado, nebud smutny, ono... my nehovorime, ze to nefunguje, len je otazne, ci sa za tie iste peniaze nedaju zohnat ucinnejsie veci, to je vsetko.

napriklad tie antiparazite star...
povedz, teda ked si za rovnake peniaze kupim 5 tinktur z oresaku cierneho, hrbu klincekov a paliny pravej, a Lugolov roztok, a kazdy den budem jest 5 strucikov cesnaku, tak je tu len otazka, co bude ucinnejsie...
samozrejme, keby som mal nekonecne vela prachov, tak si k tomu este kupim antiparazite star, a vsetko mozne co existuje. :-)

arman

s tou protikvasinkovou kurou prakticky nikto neuspel, len sa natrpel, a kazdemu sa stav za mesiac,dva, tri vratil. Ono, prakticky prestat jest cukry, je dost chore. Telo funguje na sacharidoch.
Pokial sa prejde na bielkovinovo-tukovu vyzivu, treba to robit velmi opatrne, je na to treba uplne iny metabolizmus, na ktory sa telo musi naladit, navyse, treba na to silne travenie, a dostatok kyseliny chlorovodikovej, ako aj silny pankreas kvoli enzymom.
Navyse zahadne, ako si niektori ludia vyliecili kandidu na bananoch, teda prestali jest cokolvek varene, jedli iba banany... co by podla tych protikvasinkovych kur malo kandidu zivit.
No ale banany su sama vlaknina a rychly cukor, navyse krasne cistia creva, a hned su vonku z criev, nekvasia tam a nezalepuju crevne steny ako obiloviny, takze parazitom vela v creve neostane, jasne ze sa prestanu mnozit a daju pokoj... zmizne aj kandida.

Cital som aj knihu Candida... teda ked si spomeniem na to, ako niekto vie popisat celu knihu o tom, co nejest, a potom aj tak, clovke to dodrzuje pol roka, a chvilu prestane, a vrati sa mu to...

tak mi asi trkne, ze je to cele inak.

Vravim, ze som si isty, ze:
a) Candida je len dosledok, netreba ju riesit. Treba hladat pricinu, co ju sposobuje. Podla mna su to paraziti. Alebo nieco v crevach, co sposobuje bordel (vacsinou paraziti a znicena crevna sliznica ich pritomnostou, ta strava to potom len umocnuje - a kandida je dosledok. Iba dosledok, nie pricina.)

b) Candidu sa netreba snazit "vyhubit". Nieje to nepriatel. Je to pomocnik. Preto si ju aj telo nechava ako zdravu sucast mikroflory. Nesnazi sa ju zlikvidovat. Likvidovat kandidu je teda zase proti prirode. Clovek si tym skor uskodi, nielen ze telo je namahane kvoli nedostatku sacharidov, otravi ho zomierajuca kandida, ale dovod, preco je v tele, teda aby zamedzila premnozeniu prvokov, zmizne, a hadajte co sa bude diat. Ano, prvoky sa premnozia este viac a cela mikrobiologicka rovnovaha tela sa iba viac porusi. Len co sa s blbnutim (rozumej, protikvasinkova dieta + likvidatory kandidy) prestane, telo si povie, konecne ten idiot prestal, a rychlo domnozi kandidu naspat, aby opat zastavilo invaziu prvokov a parazitov, teda ak z toho tela vobec este nieco ostalo.

Kandidu treba poriesit, dostat pod kontrolu, ale nie likvidovat. Preto, ja osobne neuznavam likvidatori kandidy, ale napriklad parazitov.

RNG

Chore crievko, zrejme mea prpblem aj s tvorbou enzymov v crevach a nie si schopna vyrobit dost enzymov na stravenie viacej bielkovin, mozno nemas ani dost kyselin na to, takze na taku dietu by som ti odporucil brat aj kyseliny, aj enzymy, inac sa to v tebe bude len kazit a hnit.Samozrejme ked to nevies stravit, tak zoslabnes a ked to bude v tebve hnit este ti to vyprodukuje otravu(potenie, slabost) a znici crevnu floru, tj miesto candidy hnilobne bakterie as plesne. Nuz to nie je extra dobre tiez....

chorecrievko

marusa_liloo: takto som isla na to aj ja - kokosak, psylium, probiotika, GSE, ziadne sacharidy, len bielkoviny (vajicka, chude masko..) chvalabochu mala som dovolenku, ked som to skusala, lebo uz na treti den som bola taka slaba, malatna, studeny pot, hnacky, vracacky.. no fuj! vydrzala som tyzden a potom som sa na to vykaslala..
travenie sa mi na moje velke prekvapenie trosku upravilo.
bohuzial o mesiac-dva sa to vratilo do starych kolaji.. ono to je asi beh na dlhe trate. rozhodne by som ale do tej diety uz nesla, pokial by som normalne mala chodit do prace, von a tak.. mozno som to len prehnala s tymi bielkovinami, alebo to bola reakcia na candidu.. neviem. vyskusaj a daj potom prosim vediet ako zvladas dietu. dakujem.

chorecrievko

marusa_liloo: takto som isla na to aj ja - kokosak, psylium, probiotika, GSE, ziadne sacharidy, len bielkoviny (vajicka, chude masko..) chvalabochu mala som dovolenku, ked som to skusala, lebo uz na treti den som bola taka slaba, malatna, studeny pot, hnacky, vracacky.. no fuj! vydrzala som tyzden a potom som sa na to vykaslala..
travenie sa mi na moje velke prekvapenie trosku upravilo.
bohuzial o mesiac-dva sa to vratilo do starych kolaji.. ono to je asi beh na dlhe trate. rozhodne by som ale do tej diety uz nesla, pokial by som normalne mala chodit do prace, von a tak.. mozno som to len prehnala s tymi bielkovinami, alebo to bola reakcia na candidu.. neviem. vyskusaj a daj potom prosim vediet ako zvladas dietu. dakujem.

marusa_liloo

dnesny den som stravila u obvodneho lekara a imunologa, ani jeden z nich neprejavil sirsiu vedomost o kandide a diagnostike jej premnozenia. naznacila som kultivaciu, ktoru obaja zavrhli. pride mi to zvlastne.

krado, ja osobne v ziadnom pripade nechcem znevazovat akukolvek diagnosticku metodu, iba som pisala, ze Diacomu vobec nerozumiem a ked nerozumiem, mam tendenciu drzat si odstup. mozno keby mi to niekto "polopatisticky" vysvetlil, bolo by to ine.

kedze mi momentalne diagnostika pripada na mile vzdialena, rozhodla som sa stavat na slinovom teste.
kupila som si kokosovy olej, nasadila Psyllium, jem iba cerstvu a dusenu zeleninu + bielkoviny (vajicka, hydinove maso a tofu)+ ryzove chlebiky (ziadne pecivo). je to takto spravne, ked chcem kandidu vyhubit? mam este nieco pridat, alebo robit inak? kedy by mohli byt viditelne vysledky?

volakde som citala, ze na zaciatku antikandidovej kury treba zobrat aj Mycomax. co vy na to?

krado

marusa_liloo
Snazil som sa len poradit , robim s tým viac ako dva roky,ale kedže tu sú "odborníci", čo to v živote nevideli a už vedia že je to zle , tak potom nič.
Vždy som akurat s toho smutný, lebo si pripadám ako v stredoveku,ešte že sa neupaluje. Možno za pár rokov to buú používať všetci lekári, teraz sme za blaznov a podvodníkov. :(