Ako zabrániť zadržiavaniu vody?

Príspevok v téme: Ako zabrániť zadržiavaniu vody?
winki

Ahojte, mám taký problém. V skutočnosti mám 56 kg. NO cez deń som schopná vypiť aj 5 litrov tekutiny. Myslím, že toto sa odráža aj na mojej váhe, nakoľko ráno po cvičení mám 55 a večer ked som nič také extra kalorické nejedla mi váha vyskočí na 58. Je to normálne? Mám problémy s obličkami a od doktorky mam prikázané veľa piť.

winki

Cukor som vynechala uplne. Na poslednej kontrole sa ma doktor pýtal, či mám nejakú dietu lebo že mám málo bielkovín. A práve v tom čase som si dala záležať na strave a začala jesť zeleninu a ovocie vo vacsej miere. Tak ja neviem teda.

GoFruit

no winki podla mna jednoznacne je to stravou, varenou a solenou. Ja som pocas tehotenstva na prevazne surovej strave ziadnu vodu nezadrziavala na rozdiel od tehotnych bezne sa stravujucich kamosiek...
a to som tiez mala dakedy obrovske problemy s oblickami...
a jem kopce ovocia, co vies, a nepijem takmer vobec, nie je treba

[zruseny17]

suhlas s maoam...a este ziadny stres a ziadna bolest...mna raz len ukrutne bolel zub a uz som mala kreatinin vyskoceny az az...a po dvoch tyzdnov sa rapidne znizil...sa doktorka cudovala:)...ale divim sa ze ti nekazu obmedzit bielkoviny,moja doktorka na tom dost baziruje...

Maoam

winki, ja som nefrologicky pacient a mozem ti potvrdit, ze je to tak, ako ti piseme, nikushka ma pravdu a ako ti pise ona a pisala som ti to aj ja, neviem ci je dobre ze tak casto sportujes, oblicky potrebuju fyzicky klud

Maoam

winki, 5l je proste vela a pri znizenej oblickovej funkcii sa uz neodporuca vela pit, ale tolko, kolko sa odporuca normalne, cize v lete 2,5, maximalne 3l, v zime stacia 2, max. 2,5l aj to v zime najlepsie teple tekutiny (caj)

5l je proste prilis vela a moze ti to uskodit

[zruseny17]

winki,ja mam tiez problem s oblickami a beriem aj diuretika,ale aj mne sa zda 5 litrov moc...mne doktorka kazala pit tak 2,5 az 3 litre...urcite chodis na nefrologiu a zbieras moc,ked nahlasis ze vypijes 5l,to sa im zda ok?inak oblickam pomozes najma znizenim fyzickej zataze a nizsim prijmom bielkovin...ale to asi uz vies:)

winki

Okrem mastných jedál nemám nič zakázané. Obličky majú zvacsený filter a tým prepúšťajú krv a bielkoviny do moču.