Mám 18 a som v 3.mesiaci....

Príspevok v téme: Mám 18 a som v 3.mesiaci....
ayvi

Ahojte, mala som 18 pred 2 týždňami, ešte nemám dorobenú školu (som zrovna pred maturou) a zistila som, že som tehotná.
Neviem, ako to mám povedať doma. Mala som veľké plány, nemám prácu a rodičia majú obaja univerzity, myslím si, že ma vyhodia z domu. Neviem ako sa starať o dieťa a na interupciu už ísť nemôžem (ani by som to asi nedokázala).
Nechcem počúvať, ako som si mala dávať pozor (brala som HAK-správne). Chcela by som počuť, kto má skúsenosti, ako ste sa s tým vyrovnali, veľmi sa bojím...

babanko

Nie, nemala som dieťa v 18 tich. Ale poznala som baby čo mali a ver mi že sa ani nenechali živiť, ani nezavesili svoje dieťa na krk rodičom. A súhlas s ajajaja, presne tak.

INGRIDAAAA

plne súhlasím, veď je predsa dospelá.. a okrem toho nepoznám starých rodičov, čo
by sa neangažovali s pomocou....

Magy

Nela41 - a tiez tu sermuju so slovickami, u ktorych si zamienaju vyznam s dojmom. je rozdiel plnoleta a dospela. dovrsenim 18-teho roku (alebo v inych krajinach napr. 21) sa clovek nestava automaticky dospelym. len plnoletym.

Nela41

Vy čo tu píšete preboha.. Ona sa rozhodla to dieťa nechať si!!! Halo veď je dospelá, okrem toho bude MATKA. Nechápem ako si môže niekto dovoliť napísať "a čo si nešla na potrat? :-("
ako porozmýšľajte trochu nad sebou ;) Je to jej rozhodnutie a skôr si zaslúži povzdbudenie

ajajaja

hm, ked su postihnute deti este detmi, nie je to take hrozne ako to ,ze raz vyrastu , rodicia zostarnu a kto sa o nich postara? to je na tom to smutne a komplikovane....ja osobne som proti potratom, ale ked sa ma narodit postihnute dieta, tak takych ludi neodsudzujem,ked si ho daju vziat, sama by som mala velku dilemu a dufam,ze ju nikdy nebudem musiet riesit...

k teme: podla mna si tato dievcina zivot neznicila, ved vychova dietata nie je nieco ultra tazke,ako z toho robia hlavne tie materialisticky a pragmaticky zalozene zeny...po financenej stranke to tazke je len v pripade,ze uz aj bez dietata je socialna situacia zeny priam tragicka ( napr. nema pracu, partner ju opustil alebo ochorel, byvanie nema zabezpecene, lebo napr.rodicia su taktiez chudobni a byvaju v malom byte ,kde sa nepomestia, ziju z ruky do ust) ak vsak je situacia priemerna, staci ak sa slecna zriekne nejakej tej kozmetiky a oblecenia a namiesto toho nakupi nieco dietatu...oblecenie nemusi,vzdy je v okoli niekto ,kto rad daruje po odrastenom dietati a mi nehovorte ,ze chuda dieta, ani vlastne oblecenie nema, lebo toto decko neriesi....a kym trocha podrastie , tak si slecna moze urobit skolu, najst lepsiu robotu, najst lepsieho partnera alebo hocijako inak sa pricinit o to,aby situacia bola lepsia...konkretne tu aj dievca spominalo,ze pochadza z dost dobrej rodiny , takze si myslim,ze v tomto pripade sa to zvladne...

ja viem,doba je tazka a je naozaj problem pre mladych ludi sa osamostatnit, preto z casti chapem tie poucky o tom,ze najprv sa zabezpecit az potom sexovat a mat deti, lenze takito ludia vacsinou pod pojmom zabezpecenie myslia uz taky vyssi standard a postupne rastu ich naroky a dieta stale odkladaju az napokon dakedy po 30 zistia ,ze to nie je take lahke a roky behaju po lekaroch...co je dalsia vec, odporucany vek na prve tehotenstvo je do 25 rokov :DD ...a dalsia vyhoda je,ze v 30 takito ludia maju dieta odrastene a mozu robit karieru...nie vsetci ,samozrejme, ale ti ambicioznejsi ano...

DzanaFX

leela videl si niekedy postihnuté SMUTNÉ dieťa ?? Ja teda nie, autisti, dawnow syndróm a iné choroby...Tie deti Ti dajú toško lásky a radosti, áno treba sa o nich starať oveľa vac, ale vrátia Ti to milionkrát viac, ako zdravé dieťa, ktoré si nič neváži :-)

Leela333

babanko, ja hovorím o mladých ženách s dieťaťom, ktoré nechajú dieťa u starých rodičov (a pridávajú im tak len starosti), lebo sa buď nevedia o ne postarať, alebo sa chcú ísť niekam zabaviť.

Potraty a tabletky PO nie sú zbavovanie sa zodpovednosti. Aj pre to dieťa je lepšie až keď sa narodí do úplnej rodiny, ktorá je schopná sa oň postarať po každej stránke a nie 18 ročnej babe. A zas nemôžme povedať, že nemala sexovať, veď v 18 to je tak akurát. Lenže ľudia robia z potratov vraždy (aj keď ide ešte len o nevyvinutý plod), a tak si radšej ponechajú dieťa, ktoré ani nechceli a dieťa tým potom trpí.

A zase, hovorím všeobecne, neútočím na ayvi, aby niekto náhodou neprekrútil moje slová.

Aja02

babanko, aj ty si mala dieťa v 18, keď sa tak vehementne zastávaš tehotenstva v 18? Táto slečna ešte stále žije s rodičmi, takže tie tvoje komentáre, že nie je decko a dokáže sa o dieťa postarať aj sama sú úplne mimo, pretože nebude platiť účty, jedlo, oblečenie ani drogériu...

babanko

alenka, odpisujes ludi vopred. su deti, ktore vyrastali v detskych domovoch, a dokazali zalozit fungujucu rodinu. rovnako existuju deti, co vyrastali len s jednym rodicom, jedno z akeho dovodu, a tiez si zalozia rodinu. ako vravim, vztahy su prilis komplikovane, aby sa dalo predpovedat, ci vydrzia, ako dlho a v akej kvalite.

babanko

vies co, to nie je tym. kedysi rozvody proste neboli bezne. teraz co su rodicia porozvadzani, tak ti mali rodicov co boli spolu cely zivot. a nemuseli mat ani stastne manzelstva. je to len tym, ze doba sa zmenila. kedysi bolo normalne ostat vo vztahu, ktory nefungoval. kvoli detom, hoci to malo tragicke nasledky aj na tie deti. dolezite je vychovat stastnu a vyrovnanu bytost, iste by bolo idealne v kompletnej rodine, ale to je jedno percento, a nikdy nevies, ci vztah vyjde, lebo aj zdanlivo idealny vztah sa moze rozpadnut zo dna na den.