Mám 18 a som v 3.mesiaci....

Príspevok v téme: Mám 18 a som v 3.mesiaci....
ayvi

Ahojte, mala som 18 pred 2 týždňami, ešte nemám dorobenú školu (som zrovna pred maturou) a zistila som, že som tehotná.
Neviem, ako to mám povedať doma. Mala som veľké plány, nemám prácu a rodičia majú obaja univerzity, myslím si, že ma vyhodia z domu. Neviem ako sa starať o dieťa a na interupciu už ísť nemôžem (ani by som to asi nedokázala).
Nechcem počúvať, ako som si mala dávať pozor (brala som HAK-správne). Chcela by som počuť, kto má skúsenosti, ako ste sa s tým vyrovnali, veľmi sa bojím...

kajka

uf,tak to je už ina sila,ako uprimne,ta lutujem,zakladatelka,keby sa toto mne stalo,nasi by ma bez milosti vyhodili z domu,ale mala by si im to nejako povedat ,a preco prepana si si nedala tabletku PO ??ked si mala nejake podozrenie,alebo si nesla na potrat ?:( takto je uzt neskoro

regina92

Milá Ayvi, pomaly budeš už vo 4. mesiaci tehotenstva, mala by si to čo najskôr povedať svojim rodičom.
Apropo, bola si sa informovať v škole o individuálnom pláne, tzn. že vedia o tvojom tehotenstve a nezavolali domov rodičom? To je mi trošku čudné.
A ostala si tehotná po týždni ako si antiku začala brať? Ja som mala antiku, pri ktorej som potrebovala počkať presne týždeň, aby začala 100%-ne účinkovať, tak mi to je čudné celé.

DzanaFX

ayvi nehnevaj sa dať decko na adopciu, ak by bolo postihnuté preto, že sa oňho nebudeš vedieť postarať je blud a je to výhovorka!!! Každé dieťa je dar a to postihnuté najviac, lebo zcelí celú rodinu! Prajem Ti samozrejme, aby dieťa bolo zdravé, ale takú výhovorku už prosímťa nikdy nehovor nahlas...

Allenkaaaaaa

sannn, kolko je pripadov, kedy zena uzivala ANT 100% spravne a aj tak ostala tehotna a kolko je takych, kedy si dievcatko MYSLELO, ze ju uziva spravne a ostalo tehotne? Pokial sa stretavas s mladymi ludmi ako ja, pracujes denne s nimi, tak vies, ze dnesne baby nechapu a nerozumeju systemu, ako sa ma ANT uzivat. A ak tomu aj rozumeju, uzivaju ju aj tak zle...A to nehovorim o jednom dievcati, ja ich mam na sedeniach neskutocne mnozstvo. S tymto sa stretavam ja....
Zakladatelku temy som neobvinila z niecoho podobneho, len som sa spytala, AKO ant uzivala...

ayvi

Ďakujem, som rada, že sa tu nájdu aj takí, ktorí vedia povzbudiť a nie len kritizovať a zťažovať celú situáciu :))

INGRID

Choď do toho!Mala som spolužiačku na gymnziu, že keď sa učila na maturity, mala rozložený zošit na kočíku, špacírovala a učila sa.... a zvládla to... a ďalšiu spolužiačku na vysokej škole, ktorá ju úspešne dokončila pri 2 deťoch!!

ayvi

Takže k Vašim príspevkom, názov antiko.som neudala, pretože jednak je to úplne jedno aká to je, jednoducho každý má iný organizmus (niekomu sadne, niekomu nie), po druhé, nechcem žiadnu značku očierňovať a ďalej, kamarátka ju tiež berie dlho a neotehotnela, ja som ostala tehotná asi po týždni ako som ju začala brať, keďže som si ju musela zmeniť kvôli tomu, že predchádzajúca mi taktiež robila problémy...tak nerozumiem prečo sa tu špekuluje o tom, či som ju brala, alebo nie.

Rodičom som to nepovedala, pretože matka je momentálne odcestovaná...

Neviem prečo by som si nemohla urobiť VŠ, keď tam je externé štúdium úplne normálna záležitosť.

Mám priateľa, ktorý je finančne schopný sa o dieťa postarať. Adopcia prichádza do úvahy jedine, že by dieťa bolo ťažko choré,alebo postihnuté (nedajbože), pretože by som nebola schopná sa oň starať, čo mi je veľmi ľúto (keby som bola v inej situácii nechala by som si ho v každom prípade).

Za dobré rady veľmi pekne ďakujem, je to pre mňa veľká podpora.

cica987

ayvi uz si to rodicom povedala? ako zareagovali?? dufam ze sa s tym coskoro zmieria a bude dobre.. aj moj bratranec a jeho priatelka maju babo.. narodilo sa im tesne po ich 18tych narodeninach.. jej rodina najprv zareagovala strasne.. dostala aj bitku.. kricali na nu.. jeho rodina zostala v soku.. teta plakala asi vkuse.. teraz ked je mala uz na svete.. su z nej nadseny.. miluju.. vsetci su radi ze ju maju.. aj jej aj jeho rodina.. je ozaj krasna :) a uz je vsetko v poriadku.. :) len treba cas kym sa s tym zmieria a vyrovnaju :) drzim prsty..
PS.. nie si prva ani posledna.. su aj mladsie mamicky.. ty uz mas aspon 18.. :)